Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan református...

Van itt olyan református lelkész vagy jól tájékozott hívő, aki választ tudna adni néhány esküvővel kapcsolatos kérdésemre?

Figyelt kérdés

A párom református, én katolikus vagyok. A páromnak van egy unokatestvére, aki református lelkész, és azt szeretnénk, ha ő adna össze minket. De mielőtt felkérnénk, szeretnék kicsit tájékozódni, hogy ne álljak előtte olyan bután.

Milyen előkészületek szükségesek az esküvő előtt?

Lehetséges az, hogy húsvét hétvégéjén, szombaton legyen az esküvő? Több szempontból is szimpatikus lenne nekünk ez a dátum.

És az megoldható, hogy egy lelkész másik templomban tartson esküvőt, mint ahol dolgozik? Mert elég messze lakunk egymástól.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2014. máj. 1. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Az első kérdésre nem tudom a válaszod, a másodikra: Igen, lehetséges.
2014. máj. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A Húsvét megvolt, megvolt az esküvő is?
2014. jún. 24. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Tradicionális területeken nem szoktak adventben és böjtben esküvőt tartani. Nagyszombatkor Jézus a sírban volt, ez egyfajta gyásznap. De a 21. században már minden lehet. Szoktak más templomban esketni, még olyan is előfordul, hogy két pap van jelen.
2014. okt. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Húsvét szombatján nem hiszem, hogy össze fognak adni.
2014. okt. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!