Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves hívők! Nektek mi az...

Kedves hívők! Nektek mi az élet és lélek definíciótok?

Figyelt kérdés
Pl. élnek-e a növények? Ha nem, akkor mik a feltételei az életnek. (és ugyanez lélekkel is)

2014. máj. 11. 17:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Igen kedves sörpocak :) minden él ami az ég alatt van. Ha egy település vagy falu kipusztul elnéptelenedik pár éven belül a természet vissza veszi ami az övé és még a beton is elő lesz :D és "virágozni" fog.Ez az élet.

A lélek definíciója pedig...hm nem is tudom...

Talán ez lesz az, ha egy növény be érik és elszárad a magja a földbe kerül abból új élet jön létre. Ugyan ez van az emberrel is,a teste meghal a földbe kerül de a "magja" tovább él,talán Istennél vagy...nem. :)

Remélem megkapod egyszer te is a választ a kérdésedre.

2014. máj. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Szerintem az anyag nagyon magas szerveződési szintjének a törvényszerű következménye. Egy öntudatára ébredt rendszer, egy kvantumfolyamat. A növények élőlények, de nincs lelkük. Nem képesek a komplex gondolkodásra, nincsenek tudatában önmaguknak. Ahhoz nem elég fejlettek.

Szerintem az ember "a teremtés koronája". A lélek (egy nagyon fejlett tudatossági szintet igénylő tulajdonság) az ő "privilégiuma".

Mindez számomra összeegyeztethető az Istenbe vetett hitemmel, mivel Istent, mint a világunkat felépítő összenergiaként képzelem el, amely a legalapvetőbb szinteken, egy tudatos, folyamatosa fejlődő entitás. Mi pedig az eszközei vagyunk a fejlődésének. És úgy hiszem, hogy a minket, az életünket meghatározó "összinformáció" a halálunk után is jelen lesz a világban valahol, valamilyen formában - tehát szerintem örökkévaló.

2014. máj. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!