Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sátánisták! Mi alapján döntött...

Sátánisták! Mi alapján döntöttetek Sátán mellett?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyanokhoz szólok, akik próbálták a kereszténységet, de csak rosszabb volt minden és így jutottak Sátánhoz.

Várom a véleményeket és esetleg történeteket.



2014. máj. 13. 15:35
 1/10 anonim válasza:
19%

en nem mondanam magam sataniastanak, de mar nem hisezm Istenbe.


Csak azt tudom Satan -ha van ilyen egyaltalan - jobban megmutatja magat mint Istan...

2014. máj. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
8%
Keress rá: Illuminati
2014. máj. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Vedd elő a Bibliát.


És számold meg, hány ember halt meg Isten, és hány ember halt meg a Sátán keze által :D


(Nem, nem vagyok hívő, de mindig viccesnek találtam, hogy a "gonosz" sokkalta jóságosabb, igazságosabb és megértőbb, mint a mindenek felett álló "jó")

2014. máj. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%

Nem hinni kell Istenben, hanem megtérni. Attól mert valaki húsz Istenben még nem jelenti automatikusan, hogy Isten gyermeke, hisz a sátán is hisz Istenben.


Aki a sátán mellett dönt, az nem ismeri az Urat, valószínűleg nem is akarta megismerni, csupán a saját elméjének az elképzeléseiben élt, és mivel emberi, ezért kicsit sem hibátlan.

Pénz és gazdagság az ilyennek az elvárása Isten felé, és ha nem kapja meg, akkor jön a hiszti.


Ha a sátánban hiszel, akkor Istenben is és tudod ki áll a győztes oldalon és mi a sorsa a lázadóknak, ugye?

2014. máj. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Sowilo ***** válasza:
60%

Ki kell, hogy ábrándítsalak, kérdező: nem létezik az a fajta Sátánizmus, amire te gondolsz. A filmekből és a kamuhíradóból megismert emberáldozós vérben tocsogó "Sátánizmus" egy kitalált dolog.


Két ismertebb irányzat van, egyik a LaVey-féle ateista Sátánizmus, és a spirituális Sátánizmus. Az előbbi ateista, az utóbbiról pedig azt kell tudni, hogy nem a keresztény értelemben vett Sátánról szól. Ez a szó itt a Sa Ta Na Ma szanszkrit kifejezésből ered, jelentése: igazság. Ez egy teljesen békés politeista(többistenhívő) pogány vallás, semmi köze a kereszténységhez, tehát teljesen téves az ilyen értelemben vett Jehova - Sátán ellentét. Ez a vallás legfőképpen az ember alapvető természetével való azonosulásra helyezi a hangsúlyt, nincs semmiféle életellenes dogma, mint pl ne paráználkodj.


Az lesz Sátánista, aki ezzel a vallással tud a legjobban azonosulni. Ennyi. Nem szaréletű depressziós hülyegyerekek gyülekezetéről van szó.

2014. máj. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Kedves kérdező! Olvasgass, ha van kedved. Ha ezek után valaki azt meri mondani nekem, hogy a biblia istene jóságos szemközt köpöm.

1. Isten többre értékelte Ábel állatáldozatát, mint Káin gyümölcsökből készített ajándékát, Káin vallási féltékenységrohamában megöli testvérét. Mózes I. könyve 4 rész 8.

2. Isten haragszik. Úgy dönt megsemmisíti az összes embert, állatot "minden testet amelyben élő lélek van". Azt tervezi, hogy vízbe fullasztja őket. Mózes I. könyve 6. rész 7. , 17.

3. "eltörlök a föld színéről minden állatot, melyet teremtettem"

Isten megismétli azt a szándékát, hogy megöl minden élőt, amit teremtett. De miért akar ártatlan állatokat megölni? Egyszerűen a bosszúját tölti ki rajtuk is. Mózes I. könyve 7. rész 4.

4. "És oda vesze minden földön járó test"

Mindent amely lélegzik, állatokat, embereket, kicsiket, nagyokat, egészségeseket, betegeket a könyörületes úr isten megfullasztja. Mózes I könyve 7. rész 21-23.

5. Isten azt parancsolja Ábrámnak, hogy öljön meg néhány állatot a számára. A felesleges ölés az isten, vér iránti vágyát bizonyítja. Mózes I. könyve 15. rész 9-10.

6. "Nem vesztem el a tízért."

Ábrahám nem talált tíz jó embert Szodomában ezért a könyörületes úr isten elpusztította Szodomát és Gomorát a két bűnös várost. Ábrahám nem kérte az istent, hogy legalább a gyermekeket, csecsemőket kímélje meg és a könyörületes istent sem érdekelte, hogy mindenkit meg fog ölni. Pedig a gyermekek között csak akadt volna talán "tíz a jóból". De ő megölte egytől egyig mindet kénköves, tüzes esővel. Mózes I. könyve 18. rész 32. , Mózes I. könyve 19. rész

7. Lót nem hajlandó kiadni az embereknek a hozzá betérő 2 angyalt, inkább felajánlja a perverzeknek két szűz lányát, hogy nekik békét hagyjanak. Mózes I. könyve 19. rész 8. Ez ugyanaz az ember, akit Péter apostol "Igaz Lót"-ként említ. Péter apostol II. levele 2. rész 7. (A könyörületes úr isten megölt mindenkit (férfiakat, nőket, gyermekeket, újszülötteket) a Szodomára és Gomorára zúdított tüzes, kénköves esővel. Pontosabban majdnem mindenkit az igazságos és igaz Lót és családja kivételével, kinek feleségét azért sóbálvánnyá változtatta.)

8. Isten azt parancsolja Ábrahámnak, hogy ölje meg fiát és égőáldozatként ajánlja fel. Ábrahám szereti az istent és elfogadja az ő akaratát. Hajlandó isteni parancsra megölni a fiát. Csak egy gonosz isten kérne egy apát ilyen cselekedetre és egy jellemtelen apa lenne hajlandó végre is hajtani ezt a parancsot. De mielőtt Izsák torkát átvágta volna isten adott neki egy kecskét, hogy inkább azt ölje meg. Mózes I. könyve 22. rész 2-13

9. Jákób lányát Dínát megerőszakolja Sekhem, a Khivveus Khámornak, az ország fejedelmének fia. Ez után bátyjai bosszúvágyból megölik Sekhem városának férfiait, de előtte csellel körülmetélik őket. Állataikat elrabolják, feleségeiket, gyermekeiket fogságba ejtik. Mózes I. könyve 34. rész

10. A könyörületes isten újra gyermeket öl. Mózes I. könyve 38. rész 7.

11. Miután az előbbi gyermekgyilkosság megtörtént Ónán bemegy a bátyja feleségéhez "földre vesztegeti vala el a magot", ami nem tetszett a könyörületes úr istennek ezért az isten megölte őt is. Mózes I. könyve 38. rész 8-10

12. Thámár paráználkodott és terhes lett. Emiatt megégették. Mózes I. könyve 38. rész 24. Ilyen és az előbbihez hasonlóan szép bibliai történeteket ritkán olvasnak fel az óvodákban, iskolákban, templomokban. Pedig ez csodálatosan szép könyv képezi a keresztény tanok alapjait.

13. Isten minden ok nélkül 7 éven keresztül tartó rendkívül kegyetlen éhínséget hozott az egész földre Egyiptom kivételével.Mózes I könyve 41. rész 25-32, 54.

14. Mózes, miután meggyőződött arról, hogy senki sem nézi őt, megöl egy egyiptomit és hogy tette ki ne derüljön a holttestet elrejti a homokba. Mózes II. könyve 2. rész 11-12.

15. Isten azzal fenyegeti a fáraót, hogy megöli az elsőszülött fiát. Mózes II. könyve 4. rész 23.

16. "Mert ezúttal minden csapásomat reá bocsátom a te szívedre, a te szolgáidra és a te népedre azért, hogy megtudd, hogy nincs én hozzám hasonló az egész földön." Íme a keresztények könyörületes úr istene. Mózes II. könyve 9. rész 14.

17. A könyörületes úr isten hatalmát fitogtatja és döghalállal fenyeget, ha nem hirdetik az ő nevét. Mózes II. könyve 9. rész 15-16

18. A könyörületes úr isten jégesővel és tűzzel pusztítja el egész Egyiptom területén, minden mezőn lévő embert, állatot egyaránt. Mózes II. könyve 9. rész 22-25.

19. A következő idézet egyértelműen mutatja, hogy az ártatlan gyermekek tömeggyilkosságát a könyörületes úr isten előre megfontolta. Mózes II. könyve 11. rész 4-6.

20. Az embertől az állatig minden elsőszülöttet is meg fog ölni a könyörületes úr isten, hogy megtudják mi a különbség az egyiptomiak és Izrael között. Mózes II. könyve 11. rész 7.

Ez csupán 20 db abból a 434 kegyetlenségből, ami a bibliában rögzítve van. Ha kéred mindet elküldöm :)

Emellett Sátán számlájára mi írható? Ja persze, Ő a gonosz...miért is? Mert a biblia jehovája azt mondta XD

Ha valaki látja, hogy isten ennyire ,,jóságos,, akkor rászánja magát, hogy megnézze a másik oldalt.

SENKI ne merje azt mondani nekem, hogy a bibliát régen írták, azóta más a helyzet, mert ugyebár:

- Ha Isten változatlan, hogyan „bánhatja meg", amit tett (vö. 1Móz 6:6, Jón 3:10)?

- „Mert én, az Úr, meg nem változom, ti pedig, Jákóbnak fiai, nem emésztettek meg!” (Mal. 3.6 )

2014. máj. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Ez csupán 20 db abból a 434 kegyetlenségből, ami a bibliában rögzítve van. Ha kéred mindet elküldöm :)

Emellett Sátán számlájára mi írható? Ja persze, Ő a gonosz...miért is? Mert a biblia jehovája azt mondta XD

Ha valaki látja, hogy isten ennyire ,,jóságos,, akkor rászánja magát, hogy megnézze a másik oldalt.

SENKI ne merje azt mondani nekem, hogy a bibliát régen írták, azóta más a helyzet, mert ugyebár:

- Ha Isten változatlan, hogyan „bánhatja meg", amit tett (vö. 1Móz 6:6, Jón 3:10)?

- „Mert én, az Úr, meg nem változom, ti pedig, Jákóbnak fiai, nem emésztettek meg!” (Mal. 3.6 )

2014. máj. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Kinucc válasza:

Én nem rég találtam rá a sátánizmusra.Először kissé rémisztőnek tűnt számomra az előítéletek miatt.De miután elkezdtem jobban utána olvasni ennek az egésznek rájöttem, hogy ez az egyetlen (vagy majdnem egyetlen)vallás , amelyben alig vagy egyáltalán nem kell feláldozni embereket/állatokat.

Elolvastam a Sátánizmus összes alapelvét is.

Amúgy pár évvel ezelőtt "katolikus" voltam, de nem sokáig.Nem tudtam hinni "Isten"-ben. Nekem valahogy túl hihetetlennek tűnik.

2014. júl. 4. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Kinucc. Én csak most olvasgatok róla bővebben. :)
2014. júl. 11. 17:26
 10/10 anonim ***** válasza:
#6 Igen, ha valaki kiollózza a Bibliából amit akar abból ezek lesznek. :) Azt meg nyugodtan hagyjuk figyelmen kívűl, hogy Sátán miatt halt meg eddig minden ember.
2018. máj. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!