Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nálatok mi tette be a kaput,...

Nálatok mi tette be a kaput, amikor hosszú idő után a végül a fogyókúra mellett döntöttetek?

Figyelt kérdés

Nem azokra gondolok, akitk a terhesség alatt, vagy valamilyen betegség, lelki probléma kapcsán felszedtek néhány kilót, aztán viszonylag rövid idő alatt meg is szabadultak tőle.

Olyanok hozzászólásait várom, akik éveken vagy évtizedeken keresztül cipelték a többletsúlyt (min. 20-30 kilót akár), aztán egyik napról a másikra úgy döntöttek, hogy ennek vége, és sikeresen lefogytak, vagy már jó úton jártak.


A kérdés: Mi volt az a dolog, ami ezt a komoly elhatározást kiváltotta?


2014. febr. 17. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Megtanultam nagyon finom töltött pirítóst készíteni s állandóan azt csináltam egy ideig. Mivel addig nem voltam valami kenyeres, ez elég durva volt az amúgy lassú folyamatban fokozatosan életmódváltó testemnek, s hirtelen nem akartam több glutént enni, valahogy ez logikusnak tűnt. Belefutottam ebbe az oldalba, olvasgattam ezt-azt, s jött egy komplett életmódváltás. Akkor pedig már miért ne akarnék lefogyni, amire szükségem volt s van, csak éppen addig nem tudtam, mit tudnék vele tenni? Valahogy ez reálisabbnak látszott, mint valaha.

No így indult, egy éve. Mivel roppant makacs vagyok, nem széndékozom leállni, bár vannak nagyon laza időszakaim s az alap is eleve sok kalóriás és hedonista... Én máshogyan nem tudom.

2014. febr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Éveken át nem jártam strandra. Igaz szülés előtt híztam meg nagyon, de utána 2 évig nem is igazán foglalkoztatott. Több mint 30 kg-t cipeltem.

A gyerekek miatt kellett vennem fürdőruhát. Amikor megláttam magam a tükörbe, majdnem elsírtam magam. Én akkor jöttem rá, hogy változtatnom kell.

2014. febr. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Nálam az, hogy apám temetésére nem jött rám az 5 évvel ezelőtti öltönyöm. Tudtam, hogy sokat felszedtem az egyetem után (irodai munka + elmaradtak a sportolások), de az után már másnap elkezdtem a fogyókúrát.


20 kilót adtam le tavaly (márciustól kezdve). Őszre már elértem azt a súlyt amit akartam és tartani is tudom.

2014. febr. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek gratula!


Kedves második, hasonló cipőben járunk. Én sem voltam már évek óta strandon, de van már két kicsi gyerekem, akiket nem foszthatok meg ettől az élménytől.

A másik durva dolog nálam az volt, hogy nem tudtam magamnak ruhát vásárolni, mert 40-es méret fölött már egyre kisebb a választék (nekem 44-es kell), sőt a legtöbb boltban ilyen méretet már nem is tartanak, a molettbe meg híúságból nem jártam. Így évekig hordtam kinyúlt göncöket.


Most kezdtem el a fogyókúrát 1 hónapja, 4 kg már lement, és ha minden jól megy, nyárra már megszabadulok a maradék 20 kilómtól is.


De miért vártam ezzel több, mint tíz évet?

2014. febr. 17. 13:50
 5/7 anonim ***** válasza:

A lányom megkérdezte az apját :

-Apa! Én is megnövök?

-Persze olyan nagy leszel mint anya.

Erre a lányom elborzadva

-Olyan kövér?

2014. febr. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szegény utolsó! Ez rosszul eshetett.... :(
2014. febr. 18. 11:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem esett jól, de ennek köszönhetem, hogy most 15 kilóval kevesebb vagyok, és nem állok meg -35-ig. Hálás vagyok a kislányomnak. És azóta nagyon dícsér. :)
2014. febr. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!