Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Engem is megbüntetnének?

Engem is megbüntetnének?

Figyelt kérdés
Ha tegyük fel, nagykorú lennék és kimennék nyaralni egy iszlám országba, akkor engem is lecsunkának azért mert nem takarom el az arcomat vagy táncolnák, hangosan zenéthallgatnák nyilvánosan? Vagy ezek az őrült, szigorú törvények csak az iszlám vallásúakra érvényesek? Nem néznének valakire furcsán azért, mert nem takarja el az arcát?

2014. máj. 22. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Mivel te nem iszlám vallású vagy, így téged nem fognak ilyen szigorúan büntetni. De tény, hogyha te elmész egy iszlám országba akkor az ő törvényeit be kell tartanod.

PL: ne mászkálj miniszoknyában mert az náluk tilos. Bizonyos helyeken nő nem teheti be a lábát, vagy a haját le kell fednie. Utcán táncolni, hangos zenét hallgatni sem lehet bizonyos helyeken.

Azt, hogy őrült törvény.. nos te nem ott élsz, neked őrült, de akik ott élnek nekik erről szól az egész életük. Ők a mi törvényünket tartják őrültnek.

Én csak annyit mondok, hogy ne feledd el soha, hogy egy idegen országban te vendég vagy. Neked mint vendég az ország szokásait figyelembe kell venni, és be kell tartani

2014. máj. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészítés: ahol pedig elfogadhatatlannak tartod, oda nem kell menni.
2014. máj. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de nagyon tájékozatlan vagy. Nagyon kevés olyan iszlám ország van, ahol a nőket "lecsukják", ha nincs eltakarva az arcuk, ma már talán Szaúd-Arábia az egyetlen, oda meg nem járnak turisták. A többi országban hagyományosan a hajukat takarják el a nők, de ez rendszerint nem kötelező, vallásosság és hagyománytisztelet függvénye, hogy ki hord kendőt és ki nem. Sok helyi lakos sem hordja.

Tehát a muszlom vallású nők túlnyomó többsége nem takarja el az arcát!

2014. máj. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!Egyébként én azért tettem fel a kérdést,mert a tv-ben azt mutatták hogy iszlám vallású fiatalokról készült egy videó,amiben Pharell Williams-Happy-ére táncoltak és nyilvánosan nem takarták el az arcukat...Állítólag nekik azt mondták hogy nem teszik fel az internetre és csak a saját szórakoztatásukra készült,de nem így lett,kikerült a netre és csak óvadék ellenében engedték ki őket a sittről...
2014. máj. 23. 19:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Irán még az az ország ahol a nőknek tilos nyilvánosan táncolni, és az arcukat mutogatni.
2014. máj. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!