Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kinek higgyek? Embereknek,...

Kinek higgyek? Embereknek, vagy a bibliának?

Figyelt kérdés
rendszeresen találkozok olyan személyekkel, akik emberi hagyományokra hivatkozva csinálnak, vagy állítanak valamit, amiről a biblia nem beszél, vagy még el is ítéli. kinek higgyek? vajon Isten szava már nem aktuális?
2009. dec. 30. 11:24
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
56%
Saját magadnak,a szíved szavának!Ne hállgass másokra,mert eltérítenek az igaz jótól!!
2009. dec. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
90%

Különbséget tudsz tenni jó és rossz között?

ami a szeretetből fakad,és távol esik mindennemű erőszaktól agressziótól és önzőségtől az a jó!

2009. dec. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy saját magamnak nem hihetek, már próbáltam. minden szentnek maga felé hajlik a keze, nekem is, olyan dolgokat tettem, amiről tudtam, hgy nem helyes. nekem nem vált be ez a tanács.
2009. dec. 30. 11:29
 4/51 anonim ***** válasza:

A Bibliát is csak emberek írták, úgyhogy nagy különbség nincs.

A Biblia egy erkölcsi példázat. Ha úgy tetszik, egy társadalomtudományi, szociológiai elemzés, hogy mi szükséges a boldog és jó élethez.

Természetesen nincs benne minden. Nem is lehet. De ami benne van, azt érdemes betartani, mert meg vannak az előnyei, amelyek sokkal többet nyomnak a latba, mint a hátrányai.

Sok mindenről nem ír. Abortusz, drogok stb. Ezekről neked kell döntened, de azért a Biblia elvei ehhez is segítséget nyújtanak.

2009. dec. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:
??? szerinted nem ír az abortuszról? a drogokról? úgy emlékszem, ezekről már olvastam benne, hogy ha egy terhes asszony úgy sérül meg egy balhéban, hogy elveszti a magzatját, az emberölés. vagy valami ilyesmi, tehát elítéli a biblia. a drogokról meg azt olvastam, hogy ne haggyuk, hogy bármi is a hatása alá vonjon minket, és hogy tisztítsuk meg magunkat a test szennyétől. azt is elítéli. szerintem.
2009. dec. 30. 11:35
 6/51 anonim ***** válasza:
46%

Kiket is értesz emberek alatt?


Mert pl. az Őrtorony szervezet vezetősége is emberekből áll, úgyhogy nekik se higgy! Hiába hivatkoznak egyes kiragadott bibliaversekre, a tanításukat attól még nem támasztja alá!

2009. dec. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:

A Hagyomány szó nem pejoratív értelmű

A protestánsok gyakran idézik azokat a verseket, amelyek az emberek erkölcstelen hagyományait helytelenítik (pl. Mt 15,2-6; Mk 7,8-13; Kol 2,8). Természetesen a katolikusok ezekkel a rosszallásokkal egyetértenek. Csakhogy ez nem a teljes igazság. Az igaz, apostoli hagyományokat viszont határozottan helyeslik. Ezek a hagyományok teljesen összhangban vannak és megegyeznek a Szentírással. Ebben az értelemben a Szentírás a Hagyomány „döntőbírója”, de nem abban az értelemben, hogy a Szentírás kizárja az összes kötelező Hagyomány, illetve az Egyház tekintélyét. Itt van néhány ide vonatkozó vers:


1 Kor 11,2

Dicsérlek titeket, hogy mindenben megemlékeztek rólam, és megtartjátok a hagyományokat, úgy, ahogy átadtam nektek. (KNV)


2Tessz 2,15

… ragaszkodjatok a hagyományokhoz, amelyeket tőlünk élőszóban vagy levélben kaptatok.


2Tim 1,13-14

Eszményed az a tanítás legyen, amelyet Krisztus Jézus hitében és szeretetében tőlem hallottál. Őrizd meg a rád bízott kincset a Szentlélek erejével, aki bennünk lakik.


2Tim 2,2

s amit tőlem számos tanú jelenlétében hallottál, azt közöld megbízható emberekkel, akik alkalmasak rá, hogy másokat tanítsanak.


Júd 1,3

… harcoljatok a hitért, amelyet egyszer s mindenkorra átadtak a szenteknek.


[vö. ApCsel 2,42, amely az „apostolok tanításáról” beszél]

2009. dec. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
81%

Na persze.

És szerinted ha mindenki úgy csinálna mindent, ahogy neki kényelmes és jó, akkor mi lenne itt?

Megmondom. Anarchia.

Minek fizetni? Nekem úgy kényelmesebb, ha egyszerűen bemegyek a boltba és elviszem, ami nekem kell.

Minek dolgozni? Nekem úgy kényelmesebb ha csak otthon ülök és bámulom a TV-t.

Ha úgy hozza kedvem, kimegyek az utcára és agyonverem az első szembejövőt, mert nekem így kényelmes és így jó.

Ha úgy tartja kedvem, megkereslek és felgyújtom a házadat, mert nekem így kényelmes és így jó.

Na ne röhögtess már! Ennél még egy barlanglakó ősember is több és megbízhatóbb törvény szerint élt.

2009. dec. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
38%

11:46-os vagyok.

Abban a korban amikor írták biztosan aktuális és a kor embere számára elfogadható volt, de ma már nem az. Szerintem a gyerekeket nem kellene megkeresztelni, hagy döntsék el ők hogy mit akarnak, nem kellene "telitömködni" a fejüket a bibliában leírt dolgokkal(pl.: teremtéstörténet).

2009. dec. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:

"Szerintem a gyerekeket nem kellene megkeresztelni, hagy döntsék el ők hogy mit akarnak"

Képzeld, a Biblia pont azt mondja, hogy nem jó gyerekkorban keresztelni, pont emiatt. Pont ezen okból az ókorban végig felnőtt korban kereszteltek. Csak a középkorban hozták be a gyerekkeresztelést a nagy csecsemőhalandóság miatt.

Előbb nézz utána, mielőtt szapulsz valamit.

A teremtéstörténet pedig, ahogy az egész Ószövetség is, példabeszédek sora. Mesék, amikben van valami tanulság.

Amúgy erkölcsi szempontból az Újszövetség hasznosabb. Az Ószövetségben ilyen szempontból tényleg nincs túl sok minden.

2009. dec. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!