Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kinek higgyek? Embereknek,...

Kinek higgyek? Embereknek, vagy a bibliának?

Figyelt kérdés
rendszeresen találkozok olyan személyekkel, akik emberi hagyományokra hivatkozva csinálnak, vagy állítanak valamit, amiről a biblia nem beszél, vagy még el is ítéli. kinek higgyek? vajon Isten szava már nem aktuális?
2009. dec. 30. 11:24
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:

"Nem azt mondtam, hogy ne dolgozzon meg hogy lopjon, ne forgatsd ki a szavaimat te kis sz_rházi!"


Na tessék! Nem vagyok hajlandó elfogadni a nézeteidet és én vagyok a sz@rházi?

Ez mutatja a vallásosak és az ateisták közötti különbséget.

Mellesleg nem mondtad ki, de a szavaidnak ez volt a lényege.

Azt mondtad, tegyük azt, ami nekünk kényelmes és jó. Ha nekem ez a kényelmes és jó, akkor miért ne tehetném ezt? Te mondtad. Nem tagadhatod le.

2009. dec. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:

A gyermekkeresztelés igen is bibliai, és már az ókorban is csinálták. Olvasd ezt el:


[link]

2009. dec. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:

A legelső vagyok!Pont ez a lényege!

El kell nyomnod magadban az önzőséget!Ezt úgy érheted el,hogy segítessz másoknak bármiben,amitől neked nem lesz hasznod!Ha ezt elkezded,meglátod rászoksz a jószívüségre,és bár önmagadat em nyomod el,mégis egy egészséges lélekkel szívesen teszel olyat,amiből neked nem lesz hasznod,másoknak viszont sokat jelenthet!

Kezd azzal,hogy adj pénzt egy szegény koldusnak!Meglátod hogy fog örülni!Gondolom 100 ft-ot csak tudsz nélkülözni önmagadtól..nemtudom milyen anyagi helyzetben vagy..

2009. dec. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:

Na ezzel egyet értek.

De azzal, amit kedves "barátunk" írt, azzal nem.

2009. dec. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:

79% és 75%!!!

Hogy beszéltek egymással?

Fel sem merül bennetek,hogy nem vagyunk egyforma klónemberek?Mindenki másképp gondolkozik,ez nem vita témája!

Hagyjátok abba a veszekedést,miféle civilizálatlan dolgok ezek????

Ti akartok így tanácsot adni???

Szerinem kérjetek bocsánatot egymástól az értetlenségetek miatt!

Miért nem lehet békésen elintézni?

Kérlek fogadjátok el A MÁSIK VÉLEMÉNYÉT!!

2009. dec. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
100%

Én tiszteletben tartom mások véleményét, hogyha annak van értelme. De az ilyen egoista, anarchista gondolkodásnak nincs.

Olyasmit szidalmaz, amit nem ismer és engem sz@rháziz le.

Én lehetnék megsértődve.

2009. dec. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
a bibliában olyan szövegek vannak, amelyek jelentése jelképes! mindig van mondanivalója, de azt mindig jelképesen mondja el!
2009. dec. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 A kérdező kommentje:
hát eddig nem sokat segítettetek.
2009. dec. 30. 12:16
 19/51 anonim ***** válasza:

ha nincs értelme,akkor is tiszteletben kell tartani,a másiknak meg nem szabad sz_rházinak hívni ezért sem másért!!!

Mert nem civilizált dolog a másik lehordása,és mindenki véleményét úgy kell elfogadni ahogy van,

mégha rózsaszín vizilóban hisz akkor is,és akkor is,ha szerinte léapos a föld,és a végén lepotyognak az emberek!

2009. dec. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 A kérdező kommentje:
és hogyha valaki abban hisz, hogy ha kiugrik a tizedikről akkor Isten megmenti, azt hagyni kell kiugrani? el kell fogadni a nézetét? vagy erőszakkal is vissza kell tartani az öngyilkosságtól? mely esetben ítélhetnek el, és milyen indokkal?
2009. dec. 30. 12:22
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!