Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha igaz a Szentháromság,...

Ha igaz a Szentháromság, akkor Szentnégyességről van szó?

Figyelt kérdés
Ha arra alapozva, miszereint "Én és az Atya egyek vagyunk", Jézus is Isten, ezek szerint "Ahogy én az Atyában, ő én bennem, úgy ti én bennem és én ti bennetek" alapon mi is arra vagyunk meginvitálva, hogy Isten legyünk. Mert logikus gondolkodással, ez van. Ez az egyetlen problémám a Szentháromsággal. Ha elfogadjuk, akkor azt is el kell fogadni, hogy mi is Isten leszünk. Cáfoljátok meg, kérlek, hogy nincs igazam. Köszönöm! :)

2014. jún. 6. 17:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
29%

Kedves kérdezö, ha megengeded a 7-es-re reagálnék. A témához tartozik


Nem kedves 7-es, nem vagyok elégedett a feleleteddel.


Ez az idézet, amit írtál, az 1.János 5:7 miszerint "Az Atya az Ige a Szent Lélek egy"


ez NEM tartozik a Biblia eredeti szövegéhez. Ez elöször kb i.sz 380 körül jelent meg egy eretnek írásban, mint lapszéli jegyzet, és innen került be a Bibliába.


Ez e vers egyetlen görög szövegben sincs meg, még a szent Jeromos-féle fordítás régebbi példányaiból is hiányzik. Ez a vers folyamatosan került a fordításokba a 12. században lett általánossá


Ha nekem nem hiszel, :) próbáld megfigyelni az újabb fordításokat, bármelyiket, vagy beszélhetsz Biblia szakértövel is


Katy

2014. jún. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"... békesség Istentől..." (Fil. 1:2)


Katy -nak bizony igaza van. Idézett textus egy

kései betoldás.

Ellenben itt egy hasznos tanulmány olvasható, igen gondosan körüljárja a kérdést, lehet benne elfogadható vagy vitaalapnak kiinduló részeket találni.

[link]


Mind amellett a "Szent Háromság"-nak

egészen más a gyökere, mint amit a mai keresztyén tanítások láttatni szeretnének.

Ennek a gyökere az Ószövetségben van.

Miként?

Misztérium, azaz Titok.

Direkt módon nem idézhető, mint ahogy a levegő alkotó elemeit sem lehet láthatóvá tenni, holott összetevői külön külön kimuutathatóak.


Katy, ha többre kiváncsi, keressen meg PM.


Barátsággal:

Fekete Bárány

2014. jún. 8. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!