Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves mélyen hívők! Mit...

Pendulum92 kérdése:

Kedves mélyen hívők! Mit jelent pontosan az, hogy "Isten kinyilatkoztatta magát nekem" és hogy "napi kapcsolatban állok Istennel"?

Figyelt kérdés
2014. jún. 13. 19:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem vagyok vallásos, de a szüleim igen.

"Isten kinyilatkoztatta magát nekem" -> Valamiféle inspirációt, motivációt érez nagy impulzusban valamire, amiről érzi, hogy jó, és nem "tiltja a vallás", tehát "Istentől van", és akkor mondják ezt.

"napi kapcsolatban állok Istennel" -> naponta imádkozik

2014. jún. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
18%
Skizofrénia.
2014. jún. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
23%
Azt, hogy "nekem van igazam, akkor is ha nincs, és ha tovább ellenkezel, levágom a fejed".
2014. jún. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 megfelelő ***** válasza:
60%

Elolvasol valamit a Bibliából és tudod, hogy neked szól, átvitt értelemben.

Vezet a Szentlélek, hogy éppen, mit csinálj.

Érzed Isten szellemi jelenlétét.

stb...Nem vagyok mélyen hívő, csupán elfogadtam azt, amit megtapasztaltam minden nap.

2014. jún. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%

"Megmutatta, hogy szeret engem és én is megmutatom másoknak."

Gondolom ezt.

2014. jún. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%
Mármint, hogy másokat hogy szeret az illető és nem magát :D
2014. jún. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

Kedves Első!


Hát nem. Amit te írsz, az csak annyit jelent, hogy minden nap írok egy levelet, belegyömöszölöm egy palackba, és bedobom az óceánba. A napi kapcsolat azt jelenti, hogy nem csupán én szólok Istenhez, hanem Ő is szól hozzám. Még soha nem hallottam Isten füllel hallható hangját. Ez azonban nem azt jelenti, hogy nem hallom Őt. Hallom. Néha jobban, máskor kevésbé.


A hit nem azt jelenti, hogy kitalálok valamit, elnevezem Istennek és elkezdem imádni. De nem is azt, hogy valaki más találja ki, és én elkezdem imádni. Isten valóságos személy. Meg lehet tapasztalni a létezését, de ehhez az embernek le kell szállnia arról a talapzatról, amit a maga számára létrehozott tradíciókból, prekoncepciókból, nézetekből, véleményekből és okoskodásokból.


Jézus azt mondta a kereszthalála előtt a tanítványainak, "hogy a világ nem lát engem többé, de ti megláttok engem, mert én élek, ti is élni fogtok". Jézus ígérete szerint a világ soha többé nem fogja Őt látni, legalábbis addig nem, amíg vissza nem jön a Földre testben. A tanítványainak azonban megígérte, hogy ennek ellenére látni fogják Őt. Természetesen ez sem fizikai látást jelent, hanem egy szellemi ismeretet Jézusról, ami ugyan szellemi, de valóságosabb a fizikai érzékeknél. Az újjászületett keresztények ennek az ígéretnek a beteljesedését élik meg naponta, amit a hitetlen embereknek nem lehet elmagyarázni, mert kb. azzal analóg, mintha egy vakon született embernek akarnánk elmagyarázni a térlátás, vagy a színlátás lényegét. Ahhoz, hogy fogalomnál többel rendelkezz erről, neked is látóvá kell válnod.


Nem tudom, láttad-e a Mátrix című filmet, ami keresztény szempontból több, mint aggályos. Ennek ellenére tartalmazza az igazság csíráit is, csak az keveredik rossz dolgokkal, ezért az eredő is fogyaszthatatlan, de most az értehetőség miatt, mégis rá hivatkozom. Amikor Morfeus Neonak magyarázza a mátrix lényegét, arra a konklúzióra jut, hogy nem lehet elmagyarázni, hogy mi a mátrix, saját szemmel kell látni a dolog megértéséhez. Amikor Neo orra elé tartja a piros és a kék kapszulát, akkor választania kell: ha a kéket választja, akkor felébred az ágyában, azt hisz, amit hinni akar, és ott folytatja az életét, ahol abbahagyta. De ha a pirosat választja, akkor marad "Csodaországban". Biztos, hogy a Wachowski-fivérek rendelkeztek bibliai műveltséggel is, mert a Mátrixban sok bibliai utalás is van, ami keveredik bibliátlan és okkult elemekkel.


A párhuzam pedig a következő: Amikor az embert megszólítják az evangéliummal, akkor hasonló dolog zajlik le, mint az említett filmben a két kapszulával. Az ember választhatja Jézus Krisztust, de választhatja Krisztus hiányát is. Ha a "boldog" tudatlanságot választja, azaz elfordul Krisztustól, Aki megszólította, akkor visszakerül a korábbi életének a folytatásába. Ha azonban Krisztust választja, akkor Ő elvégzi a szellemi szemeink felnyitását, és többé már nem leszünk azok, akik korábban voltunk. Ha ez megtörténik, akkor magától értetődő lesz Jézus Krisztus jelenléte, ugyanabban a mértékben, mint amilyen mértékben jelenleg a hiánya a magától értetődő számodra.


Van néhány alapszabály, amit ha az ember betart, akkor előbb-utóbb szembe találkozik Jézussal és fel is fogja ismerni:

-Először is "közeledjetek Istenhez, és akkor Ő is közeledni fog hozzátok." Isten a Beszédén keresztül nyilatkoztatta ki Magát, azaz a Biblia Isten megismerésének első számú eszköze.

-Másodszor alázzátok meg magatokat Isten előtt, mert Ő a kevélyeknek ellenáll, az alázatosaknak pedig kegyelmet ad. Vagyis ne vitatkozz a Bibliával! Ha valamit nem értesz, tedd félre későbbi feldolgozásra. Régi alapelv a Bibliával kapcsolatban, hogy a Biblia értelmezi önmagát. Vagyis, amit nem értesz, annak a Bibliában megtalálod a kulcsát, ha kitartóan keresed.

-Nagyon ritka -nagyon-, hogy Isten közvetlenül, emberi közvetítő nélkül jelentené ki magát valakinek. Legtöbb ember evangelizáció, vagy személyes bizonyságtétel során kapott Istentől kijelentést, ami nélkül egyetlen ember sem tud hinni, legfeljebb próbál, de úgy nem lehet. Tehát nyitottnak kell lenni arra, hogy felismerjük azt, akit Ő küld. Akit Ő küld hozzád, arról Ő bizonyságot is tesz, azaz a te szívedben igazolja, hogy azt az embert Ő küldte. Ezt az embert -ne mást, különösen ne mindenkit- hallgasd meg, és engedj annak a hívásnak, amellyel Isten hív Magához azon az emberen keresztül. Ha ezt megteszed, akkor a szellemi szemeid felnyílnak, és egy másik világban találod magad, aminek a létezéséről korábban semmit sem tudtál. Helyileg ugyanott, ugyanúgy, ugyanazokkal az emberekkel élsz tovább, akikkel korábban, de minden megváltozott, mert te változtál meg. Amíg ez nem történik meg, addig csak fogalmaid lesznek arról, amit soha nem tapasztaltál.

2014. jún. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Köszönöm a kifejtést.

Értem a mátrixos hasonlatot, és azt kell, hogy mondjam, én is keresem a dolgokban a közöset. Úgy mond ez a hobbim :D


Mély filozófiákról van itt szó. Ha megismerek egy filozófiát, próbálom párhuzamba állítani a többivel. El sem hinnéd mennyi közös pont van a Gyökerüknél :)


Szerintem ez a Gyökér a Lényeg :)

2014. jún. 14. 09:13
 9/13 A kérdező kommentje:
A kérdést azért tettem fel, mert részben értem mi a lényegük, csak egy hívő véleményét akartam látni. Amikor szórol-szóra ugyanazokat kezdted el írni, amiket más filozófiák tanulmányozása közben ismertem meg, hát, érdekes :)
2014. jún. 14. 09:15
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem vagyok vallásos, de szerintem az első esetben az történik, hogy az illető kezd rájönni -akár tudatosan, akár ösztönösen, akár érzelmi alapon-, hogy őt X hit bizony kielégítheti, boldoggá teheti. Vagyis hasznos és jó számára, ha igaznak fogadja el a továbbiakban ezt a hitet. Tehát "Isten kinyilatkoztatta magát nekem" lesz az érzése, illetve igazságként éli meg mindazt, ami őt kielégíti. Ettől pedig BOLDOG lesz, KIELÉGÜLT lesz. Át akarja élni továbbra is a hitének örömét, ezért sokat foglalkozik vele: "napi kapcsolatban állok Istennel". Az az igaz -ha nem szól közbe a világ erősen eltérően-, ami kielégít, illetve megadja az esélyt a jövendő boldogságra. Főként pedig: a legkevesebb befektetett energia mellett.
2014. jún. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!