Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Biblia Jelenések könyvében a...

Biblia Jelenések könyvében a 22,16 mit jelent? Jézus a hajnali csillag vagyis Lucifer vagy mi van? Nem értem.

Figyelt kérdés
"Én Jézus küldöttem az én angyalomat, hogy ezekről bizonyságot tegyen néktek a gyülekezetekben. Én vagyok Dávidnak ama gyökere és ága: ama fényes és hajnali csillag."

2014. jún. 14. 15:10
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Bocs kérdezö,


ugye hozzászólhatok a Jézus nemzetségi táblázatához


egyetértek a Sándor komentjével, így tanítja tényleg a Biblia....


Ha megfigyeljük a Jézus Krisztushoz vezetö nemzetségi táblázatot, kettö van belöle.


Az egyik: a Máté 1 része


a második : A Lukács 3 részében van


De figyeljünk csak oda egy kicsit. Ha eljutunk Dávid királyig akkor az egyik a Nátán fián

keresztül folytatódik a másik Salamon utódai


Hogy lehet ez? Jézus Krisztusnak anyja Mária is Dávid király utódja, nevelö apja szintén Dávid király utódja

az egyik Salamontól a másik Nátántól

Katy

2014. jún. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 Pietrosol ***** válasza:
0%

Katy!


Máté evangéliuma Józsefig vezet, Lukács evangéliuma pedig Józseftől indít. József származási vonala, csak abban az esetben lenne érdekes, ha ő lett volna Jézus apja. Tehát amiről beszélsz, az nem Jézus nemzetségi táblázata, hanem Józsefé. Itt nem az a kérdés, hogy kivel értesz egyet, hanem, hogy tudsz-e gondolkodni!

2014. jún. 15. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Mivel csak a férfiakat sorolja fel, ezért nagy böszmeség kihagyni a gondolkodásból Máriát. Mária az, aki által Jézus Dávid nemzettségéből származik. Ennyit a sovinizmusról.
2014. jún. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Pietrosol nálad a pont.. :)
2014. jún. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Pírosoknál? Miért? Jézus Józseftől származott? Nem. Akkor meg minek keveri bele? Jézus anyja Mária és Mária az, akinek az őse Dávid. Nem is értem Putrisok érvelését, mivel a Biblia sehol sem írja, hogy Jézusnak köze lenne Józsefhez biológiailag. Tereli a tudatlanságát, aki pedig ugyanúgy nem érti az egészet még tapsikol is hozzá.
2014. jún. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Jav.: minden értelmetlen szó Pietrosol nevét jelöli, csak a T9 átírta.
2014. jún. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Nohát Pietrosol,


Ha neked egyszer az üknagyapádtól olvassák a nemzetségi táblázatodat, máskor meg töled fordítva, akkor már más személyek lesznek benne?


Valld be, hogy bele sem néztel :) vagy olvasás közben számoltad a csillagokat :D


Katy

2014. jún. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Na, most már semmit se értek.
2014. jún. 15. 11:46
 19/31 sandor76 ***** válasza:

Az edenben Adameknal,amikor vetkeztek elhangzott egy profecia,az elso.

1 Moz 3;15.

Ez elore vetitte Jezus foldre jottet,ahogy leteszi a valtsagot az emberisegert.

Ez meghatarozta Jezus leszarmazasi vonalat jo elore.

Nem azt ,hogy kik lesznek ezek az emberek,hanem azt,hogy mind Istentisztelo emberek lesznek.

Nincs koztuk olyan aki ne ismerte volna el Jehovat ,es ne az O torvenyei szerint elt volna.

Igy volt Mariaval,es Jozseffel is.

Jozsef zarja a sort,ez igaz,de Jozsef nem lehetett a ver szerinti apja Jezusnak,mert Istentol fogantatott.

Tehat valojaban Jezus Istentol szarmazott,de Jozsef leszarmazasi agan jelent meg.

Nem szarmazhatott Jozseftol mert akkor ugyanugy bunt orokolt volna mint te ,vagy en.

2014. jún. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

"És ellenségeskedést szerzek közötted és az asszony között, a te magod között, és az ő magva között: az neked fejedre tapos, te pedig annak sarkát mardosod."


Ez hogy kapcsolódik Jézus eljöveteléhez?

2014. jún. 15. 13:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!