Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha fizetünk egy 10 éves...

Ha fizetünk egy 10 éves lánynak, hogy menjen és gyónja meg egy adott a papnak, hogy pénzért a paráznaság vétkét követte el (apukájával hasonló korú férfiakkal), akkor szerintetek hogy reagálna rá a pap? A kérdés nem provokáció, bármikor megtörténhet!

Figyelt kérdés

A lány megmondaná, hogy nem arról van szó, hogy szégyelli a dolgot, csak hallotta azt, hogy Isten szemében ez nem megengedett és a továbbiakban Istenhez méltó módon szeretne élni, viszont szüksége van továbbra is pénzre. Tehát nem tudja, hogy mit tegyen és ebben kérne támogatást. (mert senki sem segít, nagymamájával él és ő lassan nyugdíjba megy)


A pap elméletileg Isten nevében adna tanácsot....


Szerintetek felismerné a helyzetet, hogy ha a lány jól játszaná a szerepét vagy ha kell sírna is és olyan dolgokat tenne, amik öngyilkosság készülésére utalnak.

Illetve mennyire valószínű, hogy szerintetek volna olyan pap, aki kihasznánlá a helyzet? (miközben egyértelműen kiderülne, hogy a lány soha nem mondaná el senkinek a tetteit a papon kívül, esetleg a kis lány a mozdulataival finoman közeledne - első esetben barátilag).


A lány több alkalommal eljárna a paphoz. Keresné a társaságát a lakhelyén és a sekrestyben is (hittan után).


Most lehet, hogy néhányan idegesek lettek.

Nekem nem az az alapfeltételezésem, hogy a pap pedofil és belemenne egy kis játékba.


De miért volna megbotránkoztató letesztelni egy papot?

Engem is zavarna, ha engem tesztelgetnének.

Viszont egy papnak mindig felkészültnek kell lennie.

Tehát mit tehetne ez a pap?


Írhattam volna csinos 17 éves lányt is bugyiban. De most ez érdekel.



2014. jún. 15. 15:33
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
De rá ér valaki ilyeneken gondolkozni.
2014. jún. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
2014. jún. 15. 17:18
 13/27 anonim ***** válasza:
33%

Azt feltételezed a beteg agyaddal, hogy minden pap pedofil és meg kell őket fogni. Ja és nem sértegettek a beteg vagy jelzővel, hanem tényt írtam le.

Látszik, hogy nem vagy hívő, hanem csak egy világi.

2014. jún. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
48%

'csak egy világi'


Ja, hogy az értéktelenebb. Jó tudni, hogy istenke minden teremtménye egyenlő. Csak némelyik azért egyenlőbb, mint a többi. Te nyomorult féreg.

2014. jún. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a 14. válaszolónak, hogy írt. Nagyjából összefoglalta, amit gondoltam volna.


#13

Egy világi emberben több kedvesség van, mint benned. És ez számít, nem pedig, hogy klánoddal bégetsz és másokat sértegetsz.

Nem én vagyok repedtsarkú. Söprögessél a saját házad tájékan vagy foglalkozz a gyerekeiddel.

2014. jún. 15. 21:46
 16/27 anonim ***** válasza:

"Ez a módszer már-már diabolikusnak tűnik a számomra."

Bennem is ez az, ami megfogalmazódott a kérdés gondolatmenetét illetően.

2014. jún. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

1. Azért a papok pszichológiailag és pedagógiailag is jól képzett szakemberek. Ha hazudsz, egyből levágják, ha színészkedsz, azt is.

2. Egy bizonyos határon túl nem engedné a lányt magához közel.

Nem kell tesztelni senkit, pláne nem úgy, hogy lefizetünk egy lányt, hogy gyónjon meg vmit, amit el sem követett. vááááááá, kicsit tényleg ideges lettem

2014. jún. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Azért kemény, hogy te ilyeneken filozofálsz....de mielőtt én is le lennék oltva válaszolok a kérdésre. Egy 10 évesnek fizethetsz akármennyit, nem tud hitelesen hazudni, így valószínűleg lebukna ( ha idősebb akkor át tudná vágni magával a hazugsággal).

Az, hogy meddig menne el ha pedofil....a pedofilok nagyon elővigyázatosak, hülye módon nem rohannak bele semmibe, mert féltik a titkukat.

2014. jún. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

A kérdés már az elején megbukott a szememben. Persze, ehhez ismerni kéne egy kis pszichológiát.

Egy 10 éves kislány teljesen máshogy gyón, mint egy felnőtt. Ráadásul mivel sokkal őszintébbek a felnőtteknél, ezért jobban kijön rajta, hogy hazudik. A pap ezek után egy kicsit elbeszélne a családdal, hogy ki az a beteg elme a gyerek környezetében, akinek eszébe jut lefizetni egy gyereket, hogy ilyet hazudjon és ezen jól szórakozik.

2014. jún. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Nem az a cél, hogy a kis lány lelke sérüljön vagy a papot megvádoljuk.

Hanem a kísértés. Még pedig olyan csábítás, ami közvetett módon érkezik a címzettnek és azt az üzenetet hordozza magában, hogy talán nem lesz ellenkezés és talán ez az egy lehetőség van egy adott dologgal kapcsolatban.


Köszönöm a véleményeket. Itt nincs jó vagy rossz válasz. Az érdekelt, hogy ti mit gondoltok (mi történhet és miért). Voltak akik már megválaszolták, nekik köszönöm.


Írhattam volna, hogy a kis lány sem tudja, mi történik pontosan. Csak csalinak használjuk és bekamerázzuk (pl. elintézzük, hogy télen bepisiljen és ne tudjon hazamenni hittan után). De most már nem fejtegetem tovább, mert jönnek megint a rágalmazások.


Sőt egy pedofil is mehetne gyónni több alkalommal, úgy hogy megmutatja a papnak az arcát és ráadásul néhányszor résztvesz a miskén. Egyszer pedig a helyénél található volna egy pénztráca, amit a hívek leadnak a papnak.

A pénztárcában meg van egy gyűrött papír, hogy hol táncolnak kis lányok bugyiban. (természetesen kicsit rejtett üzenetben).


Mondom nem feltételezem, hogy a pap el fog menni.

Ha elmegy sem biztos, hogy kukkolni. De akkor ideiglenesen a terepet csak meg kellene játszani.

Simán lehet, hogy dühöngeni fog a pap, vagy kihívja a rendőröket, vagy odamegy a mordállyal.


Ezt bárkivel meg lehet csinálni, tanárokkal is. És tudom, hogy őrült ötletnek hangzik. De nem az volt a kérdés, hogy én őrült vagyok-e, hanem ez, hogy miért jó vagy nem jó amit felvetettem és mi lehet következménye.


Mellesleg ha egy pedofil olyan rohadt óvatos, akkor sosem fogs szexelni.

2014. jún. 17. 13:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!