Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok, hogyan fog...

Mit gondoltok, hogyan fog viszonyulni a kereszténység (hívők), a világhoz száz vagy ezer év múlva?

Figyelt kérdés
Számolva az exponenciális technológiai fejlődéssel és a világ minél jobb megismerésével, úgy hogy a hanyatlást és az armageddont lehetőleg kihagyjuk.

2014. jún. 17. 18:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%

"a hanyatlást és az armageddont lehetőleg kihagyjuk."


Nekem az jön le, hogy Istent is kihagyod, márpedig a történelem afelé megy, amit Ő megíratott a Bibliában. Jön egy új korszak, még nem hallottál róla?

2014. jún. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

A kereszténység 100 év múlva teljesen más lesz, mint akár régebben, akár most. Ha nem - akkor eltűnik.

De elég rugalmasak ők a külsőségekben - ebből is látszik, hogy a vezetőik nem igazán hisznek.


Valószínű, hogy a neve megmarad, aztán azon kívül nem sok.

1000 év múlva az egész Biblia képeletes lesz, mindenestül.

2014. jún. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

"Nekem az jön le, hogy Istent is kihagyod, márpedig a történelem afelé megy, amit Ő megíratott a Bibliában. Jön egy új korszak, még nem hallottál róla?"


Sajnálom hogyha neked az jön le róla hogy Isten kihagyom ebből, pedig nem. És igen hallottam róla, ráadásul nem csak a kereszténységnél írnak a hanyatlásról. Viszont az "új korszak" jöhet száz vagy ezer év múlva is. Addig pedig a változás folyamatosan végbemegy mint az utóbbi 1-2 ezer évben is. Nincs meghatározva az az időtartam, nincs konkrét időpont. Nem ez lényeges, a kereszténységnél nem a világvége várás az alap.

2014. jún. 18. 17:45
 14/20 anonim ***** válasza:
30%

A tendenciákat figyelembe véve, a világ egyre inkább muszlimmá válik, és félő, hogy a mi (európai) kultúrkörünket feledésbe taszítja a történelem a vívmányaival együtt.

Függetlenül attól, hogy valaki hívő vagy sem, jó lenne, ha a kereszténység fennmaradna, mert a nyugati világ, melyben élünk, ezen az értékrenden alapszik.

2014. jún. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Nem lehetetlen amit állítasz bár a kereszténység viszonylag rugalmas, viszont akkor az iszlám is elkerülhetetlenül szembenéz majd a fejlődéssel ugyebár. Ami gyökeres változásokat idézhet elő ott is, lehet hogy majd ez kevesebb fanatikussal fog járni az ő esetükben.
2014. jún. 23. 15:56
 16/20 KZitus ***** válasza:
13%

Szervusz


Kedves kérdező. A biblia szerinti választ írtad meg :"Nézzük csak, kereszténység=Krisztusi út, annak követése."

A Biblia szerint az általad írt évek múlva már csak azok fognak élni itt a földön, akik Krisztus útjain járnak. Ez millió biztos. Nézz utána kérlek. Isten nem hazudhat :)

2014. jún. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
72%

De te igen!

Úgyhogy, amit itt írtál - azt nem kell elhinni.

2014. jún. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Kzitus, hogy érted azt hogy száz/ezer év múlva csak Krisztust követő emberek lesznek? Ezzel a kereszténységben és a hívőkben bekövetkező radikális változásra gondolsz majd idővel? Hogy a tényleges tanítások kerülnek előtérbe? De másképp gondolkodó emberek akkor már akár temérdek bolygón is előfordulhatnak majd számolva azzal amit kifejtettem kérdésemben, ezzel is foglalkozni kell idővel. :)
2014. jún. 24. 17:53
 19/20 anonim ***** válasza:
100 év, és kicsit más lesz a kereszténység, alkalmazkodik az új körülményekhez, 1000 év, és értelmetlenné válik az egész, hívek helyett maximum érdeklődő történészek lesznek. Addigra az ember se lesz biológiai lény, vagy csak minimálisan.
2014. szept. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szerintem a vallások jövője csak attól függ, mennyi ideig marad még megválaszolatlan a maradék néhány megválaszolatlan kérdés (honnan jöttünk, mi van a halál után, mi irányítja a világot). Mióta a villámlás magyarázatát ismerjük, senki nem fél Zeusztól. Miután megismerjük az igazságot a halál utáni életről (ha ez egyáltalán lehetséges), át fogjuk értékelni a hagyományos menny-pokol paradigmát.
2014. nov. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!