Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleménye az adventistákn...

Mi a véleménye az adventistáknak és Jehova tanúinak Kenneth Haginról?

Figyelt kérdés
2014. jún. 16. 19:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
34%

Szia!


Adventistaként nincs túl jó véleményem róla. Nekem ez az egész karizmatikus Word of Faith mozgalom úgy ahogyan van nem tetszik. Sőt magával a pozitív hitvallási tétellel sem értek egyet - miszerint csak pozitív kijelentéseket szabad tenni - és a jóléti-evangélium gondolatköre is kifejezetten taszít.


Bár számomra is fontos az az egészség és a gyógyítás, de véleményem szerint a bőség, jólét, gazdagság és szerencse fogalmai teljesen távol állnak a valódi kereszténységtől, sokkal fontosabbnak tartom ennél a gyümölcstermő életet, melyről Krisztus beszélt.


Ami a leginkább nem szimpatikus, hogy Kenneth Hagin gyakorlatilag E. W. Kenyon gondolatait vette át, mégpedig oly módon, hogy nagy részét a sajátjaként publikálta. Ezt több szerző is leleplezte, és bár könyveiben megemlíti Kenyont, és általában idéz is tőle, de az idézeteken kívül írásainak nagy része Kenyon írásainak egy az egyben való átvétele.


Szerintem a legdurvább az az elképzelése, mely szerint a gondolatok ereje által, ill. a szavak hatalmával a valóságot befolyásolni, vagy akár irányítani lehet. Ez ugyanis egyértelműen a mágia módszere. Úgy tűnik, mintha az ember egyáltalán nem függene Istentől, és nem ennek értelmében várná és kérné Isten közbelépését, beavatkozását a dolgok menetébe. Itt az ember maga teremti meg saját univerzumát, amelyben a körülményeket maga határozza meg, tulajdonképpen a kívánságainak egyszerű kimondásán keresztül.


A témával kapcsolatosan ajánlom figyelmedbe: Dave Hunt: A keresztyénség félrevezetése című könyvét. Ebben található, témánkhoz kapcsolódó "Hit Istenben, vagy hit a hitben?" fejezetcím, mely ezzel a kérdéssel foglalkozik. A szerző kifejti, hogy WF tanítói szerint a hitnek önmagában van hatalma. Azaz: számukra hit nem elsősorban Istenbe vetett hit, hanem Istenre irányuló erő, amely arra "kényszeríti" Őt, hogy megtegye számukra azt, amit hisznek. Persze ezt a kijelentést cáfolná Kenneth Hagin. Ő ugyanis azzal magyarázza rendszerét, hogy Isten bizonyos ígéreteket jelentett ki, és ezek a mieink, tehát csak a hitet kell aktivizálnunk, hogy ezeket a magunkénak tudjuk. Úgy gondolja, hogy teljesen felesleges elkérni Istentől azt, amit már nekünk adott, így pl. a testi gyógyulást is. Ezért azt hinni kell, nem pedig kérni.


Dave Hunt az említett műben így összegzi Hagin és a mozgalom hittel kapcsolatos álláspontját: "ez a gondolkodás Istent olyan állítólagos 'törvényeknek' rendeli alá, amelyet a mi "hitünk" hoz működésbe, a legrosszabb esetben pedig Istent teljesen kiküszöböli a folyamatból, mindent saját kezünkbe helyezve. Ezáltal mi magunk válunk istenekké, akik elintézhetik a "hit erejével", hogy bármi megtörténjen. Ha minden ilyen "törvények" hatása alatt működik, akkor Isten nem szuverén, és nincs hely a kegyelem számára. Csak arra van szükség, hogy gyakoroljuk a "hit hatalmát". Ez a varázslás alapeszméje. Ezzel szemben Jézus azt mondta: "Legyen hitetek Istenben"(Mk. 11,22) A hitnek tárgya kell hogy legyen: a hit feltétlen és abszolút bizalom Istenben. Isten kivételével senki és semmi nincs a világegyetemben, akiben vagy amiben teljes mértékig bízni lehetne. Az igaz hit a vele való engedelmes közösségből nő ki. Isten az imádságokra szuverenitása, bölcsessége, kegyelme, jóindulata alapján válaszol, és nem valamiféle "törvény" alapján, amely Őt cselekvésre kényszeríti. Sem angyalok, sem emberek nem manipulálhatják Őt tudati folyamatokkal, kimondott szavakkal, vagy bármilyen más eszközzel.


Üdv. Péter

2014. jún. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Kenneth Hagin könyveit halála után hamisították, ebből volt nagy balhé. Honnan tudod, hogy az ő gondolatait olvastad?

A bizonyságtételéről mi a véleményed? Azt is a sátánnak tulajdonítod?

2014. jún. 17. 08:19
 3/24 anonim ***** válasza:
44%

Szia!


Én egy szóval nem mondtam, hogy bármit is sátánnak tulajdonítanék Kenneth Haginnal kapcsolatosan! Te véleményt kértél, én véleményt írtam. Ha konkrétan leírod mire gondoltál, arra is szívesen adok véleményt. Sajnálom, hogy támadásként értékelted amit írtam...


Üdv. Péter

2014. jún. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Pietrosol ***** válasza:
50%

Szia!


Nem tartozom egyik felekezethez sem, ha nem gond mégis válaszolok.


A pünkösdi-karizmatikus vonalat a kereszténység lejáratásának gondolom. A fetrengő, vihogó, halandzsázó szeánszok rengeteget ártanak a kereszténységnek, ugyanis a külső szemlélő azt gondolja a keresztényekről, hogy legalizálják az elmebajt. Holott a kereszténység vaalójában a személyiség metafizikája, nem az őrület szabad kiélése, hanem, a fölé emelkedés.

2014. jún. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Péter: nem vettem támadásnak, csupán tapogatózom.


Hagint pedig még nem láttam fetrengeni.

2014. jún. 17. 17:36
 6/24 Pietrosol ***** válasza:
15%

Pedig nem a semmiről beszélek.


http://www.youtube.com/watch?v=nL8VCbxWs3k

2014. jún. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
49%

Szia Péter !



Adventistaként nincs túl jó véleményem róla. Nekem ez az egész karizmatikus Word of Faith mozgalom úgy ahogyan van nem tetszik. Sőt magával a pozitív hitvallási tétellel sem értek egyet - miszerint csak pozitív kijelentéseket szabad tenni - és a jóléti-evangélium gondolatköre is kifejezetten taszít.



Az első megjegyzésedet cáfolja a Biblia a többi írásaidat szintén darabokra tudom szedni csak nem fogom ezzel tölteni az időmet.

További jó Ige tanulmányozást kívánok megvilágosodott állapotba.

A Biblia arra tanít, hogy a kimondott szavaidnak hatása van az életedre:


Péld 13,2a Péld 18,20-21 Jak 3,3-5


Üdv: Alex

2014. jún. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Szeressük egymást ***** válasza:
33%

"Hagint pedig még nem láttam fetrengeni."

És ha látnád akkor mi lenne?

Mert van ilyen video nem is egy.

A Szellemtől lerészegedni nem bűn csak a bortól. :-)

2014. jún. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Szeressük egymást ***** válasza:
33%
A Pietrosol egy antikarizmatikus száraz gally. :-)
2014. jún. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Pietrosol ***** válasza:
49%

# 8!


Arra a szellemre gondolsz, amelyről János így ír

:pneuma tész alétheiasz, az igazság szelleme. Vagy amelyről Jézus azt mondja :"elmegyek, hogy elküldhessem"


Mi abban az igazság, hogy emberek fetrengenek és halandzsáznak?


Jézus, mindent azért tett, hogy a követői fetrengjenek? Gondolod, hogy ez lenne tevékenységének a kvintesszenciája?


Ne keverd össze karizmát a zárt intézetbe való tevékenységgel. Vagy ha mégis, akkor a te fogalmad szerint valóban antikarizmatikus vagyok. De inkább legyek a te zavart értelmezésed szerint az, mint hogy pozitívnak lássam a keresztény lét belülről rothasztását.

2014. jún. 18. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!