Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valóban igaz ez a mese,...

Valóban igaz ez a mese, Luciferről? Tényleg ő volt a fényességes arkangyal, aki a legkedvesebbje volt a teremtőnek?

Figyelt kérdés

#Isten #Teremtő #luciferr
2014. jún. 21. 00:15
1 2 3 4 5
 11/41 Pietrosol ***** válasza:

Katy!


Jézus önmagáról állítja, hogy: "Én vagyok a fényes hajnalcsillag"

2014. jún. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:

Pietrosol!


Okosabbnak gondoltalak attól, eddig, hogy úgy vélném, nem fogod fel. Melyik igaz? Mind a kettő. Kezdetben volt Isten szava, amivel kezdetben teremtette a földet. Próbáld meg hermeneutikailag beröffentened így reggel az agyadat, ami biztos vagyok benne, hogy "barázdáltabb", mint az enyém. Ha én értem, neked is értened kell. :D

2014. jún. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
32%

Természetesen.

Három fő arkangyal volt, Lucifer (értelem) Gábriel (érzelem) és Mihály (akarat). Ők voltak felelősek az ember felneveléséért, azonban Lucifer, aki különös felelőssége miatt hogy az értelmi nevelést adja, önmagát még az embernél is különlegesebbnek akarta tudni. A dolog ennél sokkal összetettebb, de a lényeg, hogy ha az arkangyalok megtartják a felelősségüket, már a kezdetektől fogva egy szeretetközpontú, bűntelen emberi történelem zajlott volna, ahol nincsenek háborúk, bűnözés, stb.

Luciferre, a "Fényhozóra", mint akit "levetettek a Mennyből" angyalaival együtt, később több helyen is említést tesz a Biblia. Ugyanakkor "az ősi kígyó" néven is említik, aki becsapta az emberiséget.


A folytatást magánban írom meg, és ha gondolod, folytatjatjuk ott.


Zolly

2014. jún. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 KZitus ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező


Íme itt van Sátán (ahogyan mások hívják: Lucifer) kezdetee és vége, a Biblia szerint:


"Ezékiel 28:13–16

Édenben, Isten kertjében voltál. Mindenféle drágakő borított: rubin, topáz és jáspis; krizolit, ónix és jade; zafír, türkiz és smaragd; aranyból voltak kidolgozva foglalataid és mélyedéseid tebenned. Megteremtésed napján készültek el. Te vagy a felkent, oltalmazó kerub, én jelöltelek ki. Isten szent hegyén voltál, tüzes kövek között jártál. Feddhetetlen voltál útjaidban megteremtésed napjától fogva, mígnem igazságtalanság találtatott benned.

Kereskedelmi áruid bősége miatt erőszakkal töltötték meg belső részeidet, és te vétkezni kezdtél. Eltávolítalak Isten hegyéről mint megszentségtelenítettet, és elpusztítalak a tüzes kövek közül, ó, oltalmazó kerub!"


Arkangyal(mivel jelentése "főangyal") csak egy van, Jézus Krisztus, akit Isten halhataatlan életre támasztott fel.

Ennek ellenében Isten Sátánt halálra ítélte, és hamarosan végrehajtja az ítéletet rajta és az általa felépített rendszerét is. Hiszen ahogyan olvashatod szentségtelen minden, aminden, amit létrehozott.

2014. jún. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:

KZitus!


Ahogy Ésaiásnál is olvashattuk, hogy Babilon királya ellen szólt a gúnydal, így Ezékielnél is olvashatjuk, hogy kinek íródott: „Embernek fia! mondjad Tírus fejedelmének:”


Ha elolvasod az előző fejezeteket, azt olvashatod, hogy Tírusz igen nagy kereskedelme folytán hihetetlen gazdagságra tett szert. Ezért is olvashatjuk az általad idézett részben: „16. Kereskedésed bősége miatt belsőd erőszakossággal telt meg és vétkezél”

Ami ugye sátánra nem igazán mondható, hogy kereskedett volna.

És ezt hogyan értelmezed? „… rakva valál mindenféle drágakövekkel: karniollal, topázzal és jáspissal, társiskővel és onixxal, berillussal, zafirral, gránáttal és smaragddal; és karikáid mesterkézzel és mélyedéseid aranyból készültek ama napon, melyen teremtetél.”


Arról szól a rész, hogy Isten Tírusz királyát igen magas helyre helyezte. Jó szerencsével járt mindaz, amihez hozzányúlt. Meggazdagodott, de ahelyett, hogy annak adott volna hálát, aki mindezt tette vele, ahelyett felfuvalkodott, és vétkezett. Ezért Isten eltaszítja onnan, ahol van. Ezt kellett megprófétálnia Ezékielnek a király részére.


Sajnos szeretik a viszkető fülüket melengetni ezeken a részeken mindazok, akik értelmezés nélkül a sátánnak való prófétálást vélnek beleolvasni, annak ellenére, hogy az írás egyértelműen Tírusz fejedelmének adja a prófétálás alanyát. Érdemes elolvasni az előző fejezeteket, és az utána lévő fejezeteket. Egy történelmi leírás van, illetve prófétálás a vétkes fejedelemség ellen. Egy fikarcnyi szó nem sok, annyi sincs sátánról itt.

2014. jún. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 Pietrosol ***** válasza:

anyata!


Márpedig a kettő egyszerre nem lehet igaz!


Az ószövetségi teremtéstörténet a sötétséget a világosság elé helyezi vagyis a sötétséget alapállapotnak tartja. Figyelj, mert nem a matériáról beszélek! A működési hibát az ószövetségi teremtéstörténet egy külső identításra hárítja és viszi végig! Kígyó-asszony, aztán ezeket a rajta kívül álló tényezőket kezdi büntetni. Ez a felelősség másra hárítása. (Jelesül nézd meg KZitus kommentjét. Ő is ennek a külső identításnak a büntetését és halálát várja. Az megint egy másik kérdés lenne, hogy, ha Isten a teljesség, akkor miképpen létezet valami rajta kívül, ami Isten akarata ellenére kihívója lehet) Az ószövetségi teremtéstörténet híve elvész az időben és a térben és a külső tényezők megváltozásától várja a megváltást. Elméje a múltba réved és a jövőtől várja a megoldást. Csak ott nincs, ahol tényleg van.


Ezzel szemben János evangéliuma világossággal kezd, nem okol senkit aki, ami az egyes emberen kívül van és nem kifelé mutat. Vállal! Jó kis szó, igaz? Jézus Krisztus is a vállán vitte.


Baader sem véletlen mondta: "A teremtés bázisa gyermetegnek és törékenynek bizonyult. A megváltás fundamentuma mélyebb, mint a teremtésé."

2014. jún. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
25%

Igaz, és nem mese!

Megteremtett bennünket embereket isten, de "le voltunk butítva", míg Sátán felnyitotta az ember szemét azzal, hogy rávette, hogy egyen a jó és a rossz tudás fájának gyümölcséből. A Sátán a legszebb és legbölcsebb, mindemellett a legmagasabb rangú angyal, aki rájött isten hazugságaira. Miután rájött, ezt elmondta a többi angyalnak, akiknek egy része csatlakozott is Sátánhoz, de isten hogy fenntartsa az ő "jóságos" mivoltát, letaszította Sátánt és angyalait a mennyből. Azóta a Sátán a rossz és a bűn atyja, miközben csak az igazságot mutatja meg nekünk.


Íme egy ige a bibliából:

"Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;" - 1Kor 1,27


Magyarul: isten a bolondokat "szereti", mert őket tudja manipulálni és érzelmileg zsarolni. Sátán ezt látta, hogy isten nem jó isten, ezért is akart Ő isten lenni.


Jómagam a Sátánt tekintem az Igazságnak, és az Egy Igaz Istennek. :)

2014. jún. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem oltári nagy ökörség. Ez nem más mint játék a szavakkal, egy idióta vallásos fogalomvilág. Ha az Isten ilyen, azt mondom, égjen el a gyehenna tüzén. A gonosz misztériumát nem lehet megérteni, csak leírni. Azt lehet tudni, hogy a sátánban nincs semmi Istenből, ezért gonosz, ilyen egyszerű. És ami gonosz, az csak kínt és fájdalmat okoz. A földi élet azért tud gyönyörű is lenni (mert tud) mert az Isten nem vonult ki belőle. Ha valaki gonosz dolgot csinál, azt azért tudja élvezni, mert használja azokat a dolgokat, amiket ez a kedves, gyönyörű, jóságos Isten megalkotott (igen, érezzétek a fanyart, én is ember vagyok. Sokszor mondtam istennek: tudod mit, ha örökké veled is leszek, adj nekem egy külön sarkot, nem akarok tudni rólad).

Azt is tudni kell, hogy a sátán önként hozta meg függetlenségi döntését, úgy, hogy tudta mi lesz ennek a következménye.

A probléma az utóbbi kb 1800 évben az, hogy az újszövetség útraindítása után a sátánnak lehetősége nyílt az Isten személyének meghamisítására. Erről szólnak a "keresztény" vallások. Szóval az a kép, hogy az isten fent dicsőségben, az angyalkák meg ott dicsőítik, és sehol semmi, csak a nagy fehérség ( most jól kisarkítottam), totálisan hamis. Először is tudni kell, hogy az Isten a Földet alkotta az embernek, véglegesen, örökre. Aki nem hiszi, olvassa el a Bibliából.

Szerintem ez miatt is néz el az Isten annyi mindent. Ha ezt a sok gonoszságot az emberek teljes világosságban követték volna el, már lett volna mégegy özönvíz szerű ítélet. Na mindegy.


Persze én is látom, elképesztően aránytalanul tűr az Isten emberileg nézve. Néha úgy tűnik hogy gonosz. Mondtam neki én is: hatalom és igazság vagy, nem szeretet. Persze ez ökörség, de ha olyan helyzetben vagy, kiszakad belőled ez.


Szóval én azt mondom, a fényhozó gonosz szellem, aki tudást adott az emberiségnek, égjen el a gyehenna tüzén.

Nélküle és démonjai nélkül még ez a másodosztályú földi élet is gyönyörű lenne. Szerintem.


Aki úgy dönt hogy Isten nélkül akar létezni, olyan lesz mint a sátán. Ez van, ilyen a létezés. De döntést hozni csak az tud, aki ismeri Istent. És az bizony nem úgy megy hogy elolvasom a bibliát, ettől még nem fogja az ember ismerni Istent. Persze tudom hogy az eredeti kereszténység, meg az Újszövetség, Istentől van, csak az a baj, hogy a szellemi háttér nagyon meghatározó, köszönhetően annak, amit fentebb vázoltam. Jézus korában, akik elutasították őt, tudták kit utasitanak el. Ma ez sok emberre nem igaz. Ezért tartom nagyon kártékonynak a vallásokat. Egy egészséges ember nem fog megtérni egy vallásos istenképhez, szerintem. Aki meg ismeri, az tud választani.

Az Isten a fejébe vette, hogy végigjátssza ezt az egészet. Egyszer vége lesz, úgyhogy kitartás! ;)

2014. jún. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:

Na de akkor, Luciffer is angyal. Az angyalok pedig szolgáló lények. Ő pedig a teremntő legkedvesebbje volt, és rajta kívül más angyal egyike sem vállalta magára a "kísértő" feladatát, a földön. A dolga pedig hogy meg kísértcse a halandókat, próbáttéve ezzel mindenkin. Ezt ő alázattal teszi. Hogy csak az igaz szívű emberek kerülhessenek az Úr színei elébe.


Tehát Isten nem adott gonoszságot, csupán szabad akaratot nekünk. Nem kívántatott semmit/senkit rossznak vagy ártónak formálni. Csak az ember lészen gonosszá...

"Tégy amit akarsz, csak ne árts!"

Luciferr pedig nem lett gonoszá, a küldetését végzi.


Jól gondolom???

2014. jún. 21. 12:02
 20/41 A kérdező kommentje:

(Privát üzenet)


"Magára vállalta a kísértő

feladatát, de azért nem

alázatból.

Nem szükségszerű a

gonoszság jelenléte ahhoz,

hogy a jóság létezzen. Sőt,

éppenséggel a gonoszság a

jóság hiánya."

2014. jún. 21. 12:10
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!