Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valóban igaz ez a mese,...

Valóban igaz ez a mese, Luciferről? Tényleg ő volt a fényességes arkangyal, aki a legkedvesebbje volt a teremtőnek?

Figyelt kérdés

#Isten #Teremtő #luciferr
2014. jún. 21. 00:15
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
Természetesen igen. Az, hogy Isten a teljesség, szerintem nem fedi a valóságot. Ugyanis Isten személy, akinek van akarata, érzelmei és értelme. És a személyének megvannak a határai, tehát: én nem vagyok az Isten, ő pedig nem én. Megkülönböztethetőek vagyunk még akkor is, ha szellemileg függő lények vagyunk. Ez az alapkiindulás. A sátánnal is ugyanez van, csak éppen ő döntött úgy először, hogy az erre kapott lehetőséget fölhasználva megszünteti a függőségét Istentől, így az Isten lényege, ami a szeretet, megszűnt benne. Ő már nem tud szeretni, viszont megmaradt az akarata, érzelmei értelme ugyanúgy, mint előtte. Így jött létre a gonoszság és a bűn. Ez a rossz misztériuma, hogy ahelyett hogy lefagyott volna és bambán ülne valamelyik pszichiátrián XD , döntése ezt eredményezte. Szóval a sátán nem tartozik bele az Isten lényébe még véletlenül se. De érdekes hogy az Isten bele ment egyfajta perbe vele, ami most is tart. (Ruff Tibornak volt erről egy tanítása, talán megtalálom valahol)
2014. jún. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:

Ide figyeljetek, ti hívők! A viszálykodás nem bölcs, már pedig hogyan lehet így példát mutatni embertársainknak? Elég legyen Luciferrből, távozz sátán!

Akár mi is legyen, miatta harcolunk! Látható példa, mire képes a neve is, szerintem a biblia ezért is nem említi őt! Miért akartok bizonyítékokat? Kinek akartok bizonyítani? Úgyan hol tapogatóztok?

Meg világosodnátok?!? :o

2014. jún. 21. 20:53
 33/41 anonim ***** válasza:

Ide is bemásolom, mert ide is tartozik:


Magyarázat nélkül bemásolom:


Ézs 45,7

Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!


Vagy máshol, neked a 'minden' mit jelent?


Jn 1,3

Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, a mi lett.


De párhuzamos tanulmányozás céljából ajánlom még Róma 9


13. Miképen meg van írva: Jákóbot szerettem, Ézsaut pedig gyűlöltem.

14. Mit mondunk tehát: Vajjon nem igazságtalanság-é ez az Istentől? Távol legyen!

15. Mert Mózesnek ezt mondja: Könyörülök azon, a kin könyörülök, és kegyelmezek annak, a kinek kegyelmezek.

16. Annakokáért tehát nem azé, a ki akarja, sem nem azé, a ki fut, hanem a könyörülő Istené.

17. Mert azt mondja az írás a Faraónak, hogy: Azért támasztottalak téged, hogy megmutassam benned az én hatalmamat, és hogy hirdessék az én nevemet az egész földön.

18. Annakokáért a kin akar könyörül, a kit pedig akar, megkeményít.


Pietrosol!

Olyan vagy nekem, mint a Quimby Egyik Ember... című számban a 22-es!

Egyfelől a világosság a fény, mint fizikai dolog, másfelől szellemi értelemben az igazság, a valóság. De van teológiai értelmezése, talán ez a legfontosabb az esetünkben, Jézus mondta: én vagyok a világ világossága. És leelemezhetem, ha gondolod az összes általad felhozott szót is, de kezdünk eltekeredni abból az ellentétes felfogásból, amiből kiindult a "vitánk". Ha nem reagálsz érdemben a felhozott érveimre, és magyarázataimra, csak a magadét fújod továbbra is, akkor azt hiszem: "Pá' aranyom".

2014. jún. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

Kérdező:

Isten neve szerintem több vitát generál.



A kedves 31-es miért írja le emberszerűnek Istent és Lucifert?

Tudom, hogy máshoz nem tudjuk hasonlítani, mert csak magunkat ismerjük, de nem kellene ennyire lealacsonyítani őket.


Az emberek egyáltalán miért beszélnek ennyit róluk? Az, amit tudunk, az semmi, mégis mindenki elkezd okoskodni, hogy ő hogy érti, aztán csűri-csavarja a Bibliában leírtakat, folytatja, következtet belőle saját emberi tapasztalatai alapján. De egy olyan erőt, ami a hitetek szerint mindent megteremtett 7 nap (igen, 7 nap, az van oda írva, 2000 éve és most is 168 órát jelent, nem kell továbbfilozófálni, hogy csak időegység, nem szószerint értendő, stb.. 7 nap, ha a többit szó szerint veszitek, akkor ezt is) alatt, az NEM EMBER. Tehát minden tapasztalatunk téves. Ezáltal felesleges a felfoghatatlan erőkről diskurálni.

2014. jún. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 Pietrosol ***** válasza:

anyata!


Tedd meg kérlek, hogy leírod az értelmezéseidet.


A várost ki ne hagyd!

2014. jún. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

Ez a felfoghatatlanság szerintem butaság. Azon még nem gondolkodtál, hogy az isten a saját képére teremtette az embert? Nekünk azért van akaratunk, érzelmeink és értelmünk, mert istennek is vannak. Továbbá ne felejtsük el, hogy Jézus emberré lett, és ezt a mivoltját a feltámadás után is megtartotta (ennyit a lealacsonyításról, nem lehetett neki annyira megalázó embernek lenni).

Egyébként a három alapelem annyira alapvető, hogy nélkülük egy lény nem lény. Ha nincsenek érzelmei, illetve érzései, akkor sem a jót, sem a rosszat nem tudja megtapasztalni, ergo mindegy hogy létezik-e vagy nem. Akarat nélkül nincs változás, ha nincs értelem, akkor az első kettőt nem lehet összehangolni. Most lehet azon elmélkedni hogy ezeket a dolgokat még hányféleképpen lehet elképzelni, megfogalmazni, de a lényeg nem változik. Nyilván az isten attól isten, hogy egyrészt mindenható, másrészt tud teremteni, de attól még személy. Még kommunikálni is lehet vele, mit szólsz?

A sátán is személy. Csak az ő akaratát, érzelmeit és értelmét a gyűlölet határozza meg. A többi részletkérdés.

Ez a két személy határozza meg a többi lény állapotát.

A szabad akaratot sem lehet megérteni, csak tudomásul venni.


Énszerintem.

2014. jún. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 Pietrosol ***** válasza:

# 34!


Már pedig kell róla beszélni. És a szavak eredeti jelentését helyre kell állítani. De, ahogy Hamvas Béla javasolta, nem a mi időnkből, hanem a hagyomány felől, mert egyébként az olvasó azt hiszi, hogy a hét nap az 7 darab 24 órás intervallum.


Mondok egy érdekes példát. Az állat szó mai értelmezés szerint egy bilógiailag viszonylag jól körülírható élőlénycsoportot jelent. Régebben,-még Mikszáth korában megtalálható volt-, az állat szó állapotot, jelenséget, megnyilvánulást, dolgot is jelentett. Gondolj csak az állatöv szavunkra és a nyilas, szűz, mérleg, vízöntő vagy ikrek állatövi jegyekre. Ugye nyilvánvalóan nem a mai értelemben vett állatokról van szó?


Szóval helyre kell állítani a szavak jelentését, aztán valami feldereng, hogy a Biblia talán nem is a külvilágról beszél. Elődeink ebben óriásiak voltak. Keresztül-kasul bebarangolták belső világukat és amit ott találtak azt elnevezték. Analógiákat persze a külvilágból voltak kénytelenek venni. Egyébként is kell erről beszélni (írni), mert az ember nem azért kapott értelmet, hogy azt ne használja. Többnyire úgysem ez történik. Az ember nem gondolkodik, hanem a gondolkodás történik vele.

2014. jún. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 Pietrosol ***** válasza:

# 31!


..."én nem vagyok az Isten, ő pedig nem én"...


"Azt mondtam ugyan, istenek vagytok, a Felséges fiai mindnyájan."


Másként! Ha Isten a lét egésze és te létezel, akkor Istennek része vagy. Te benne, Ő benned.

2014. jún. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Igen, ez a szellemi függésre utal. Attól még különállóak az akaratom, értelmem, érzelmeim, ergo külön személy és lény vagyok. A függés természetesen fennáll, mert nem én vagyok Jézus Krisztus, akinek "adta az Atya, hogy élete legyen önmagában".
2014. jún. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

A lemaradt megszólítás. Látod? A Szentlélek nem szólt rám.

39 -> Pietrosolnak.

2014. jún. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!