Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért zavar, ha egy politikus...

Miért zavar, ha egy politikus lop?

Figyelt kérdés
Miért ne tenné, hiszen ő simán elkerüli a földi igazságszolgáltatást, a tisztességtelenül szerzett anyagi javakkal kielégíti az érzéki vágyait, és ő "boldog" volt, mert úgy élhetett ahogy ő akart, miért érdekelné, ha te, vagy más hátrányba kerül ezért? Hiszen senki sem kérheti őt ezért számon gyakorlatilag. A választások elvesztésével nem bukja azt, amit már ellopott, csak a lehetőséget, hogy tovább lopjon. Az egyetlen akinek joga is, és hatalma is volna, hogy számon kérje, egyedül Isten, de Ő szerintetek nem létezik.
2010. jan. 5. 10:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

1.hülye a kérdés

2.ugyanazért zavar,amiért az zavarna ha bejönnének a házamba és kirabolnák-csak a politikus közvetetten lopja a pénzemet

3.azért,mert a munkájára sz@rik-magyarul nem csinál semmit-amitől nekem jobb lesz,csak azért van ott ahol,h lopni tudjon-amiért árt nekem

4.mert akkor is lop még,ha már 5 villája van,h legyen

6-odik is-közben más meg dolgozik a minimálbérért és nem tudja kifizetni a havi 30ezres törlesztőrészletét

5.az én pénzemet ne lopja el,mert azért én dolgozom meg,nem ő

6.nem szeretem a tisztességtelen embereket-a lopás márpedig az

És még számtalan indok

Én CSAK ezért útálom őket.

2010. jan. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ennél már csak az lenne okosabb kérdés:miért zavar,ha pofon vágnak?
2010. jan. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Apró popó.Miért nem lehet egy kérdést lepontozni? :D
2010. jan. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Ha van valami, ami nem fontos az életemben, akkor az az, hogy lepontoznak, vagy fel. Nem véletlenül a vallás kategóriában tettem fel a kérdést, erkölcsi lényege lett volna. Ha apám ma meghalna, a kárhozatban nyitná fel a szemét. De csak egy ember tehet róla, és az ő! Látta megtérni a fiát akit ő ateistának nevelt, most a két unokája is megtért, de velük is kezdi azt a harcot, amit nálam már elbukott, és nem veszi észre hogy nincs esélye, mert Isten ellen harcol! De ha neki ehhez van kedve, ki tilthatná meg neki?
2010. jan. 6. 21:17
 15/15 anonim ***** válasza:

Mi a fene köze van az ateista apádnak (akivel e téren egyezik a nézetünk) a lopkodó politikusokhoz? És mi értelme volt ilyen elvont formában feltenni a kérdést. Zavar, hogy lop, főleg mert tőlem (is) teszi! Nem isteni igazságszolgáltatás kéne, hanem emberi. Nemrég olvastam egy sci-fi történetet (fene tudja már a címét), amiben volt valami olyasmi, hogy a vezetőkbe raktaktak egy mikrochipet és ha egy döntésével a nép nagy része (asszem 75%) nem értett egyet és ezt jelezte is a számítógépes hálózaton keresztül, akkor a vezetőben testében felrobbant a chip. Valami hasonló rendszert elfogadnék, hamar születnének a népet szolgáló intézkedések azt hiszem, ha azok a férgek ott a bársonyszékeikben az életükkel játsznának és nem a mi pénzünkkel!


Isten meg (már ha létezne) vagy nem mindenható vagy gonosz. Mert: Ha Isten le akarja győzni a gonoszt, de nem képes, akkor nem mindenható. Ha képes lenne, de nem hajlandó, akkor élvezi a jelen a gonosz jelenlétét, tehát ő maga is az. Ha le is tudja győzni és le is karja, akkor nem lenne a világon gonoszság, ami egyértelmű, hogy nem így van. Ha se nem tudja legyőzni, se nem akarja, akkor miért nevezzük istennek? (Ez a gondolatmenet egyébként Epikurosz érvelése volt, de ma ugyanúgy megállja a helyét szerintem.)

2010. jan. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!