Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A papok is félnek a haláltól?

A papok is félnek a haláltól?

Figyelt kérdés
Mi erősebb bennük: az emberi (fizikai) életösztön, vagy pedig a hitükből eredő bizakodás, miszerint vár rájuk egy jobb világ?
2008. aug. 1. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:
21%
mondhatnék példát arra,hogy inkább az emberi az erősebb bennük, nézd meg a kat egyház néhány papját... és a házvezetőnő gyerekét..
2008. aug. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
nem félnek,hiszen nincs mitől,Istennel vannak,Isten emberei,őt szolgálják egész életükben
2008. aug. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
26%
Ugyanazon a véleményen vagyok mint az első hozzászóló!
2008. aug. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem papja válogatja. Aki tényleg ismeri Jézust, és tényleg Istent szolgálja, és aki valóban hiszi, amit prédikál, az nem fél.


Aki meg gonosz életet élt és csak a foglalkozása pap, de esetleg nem is hisz (sok ilyen is van) az gondolom, hogy fél, talán nem is alaptalanul.


---


Egy idős hívő bácsi (egyébként nem pap) aki egész életében nagyon szerette és hűségesen szolgálta Istent, haldoklott. Megkérdezték tőle: - Mondd, nem félsz? A válasza ez volt: - Miért félnék? Az én atyámé a föld a folyó mindkét oldalán.


Szóval van olyan, aki így megy el.

2008. aug. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Elsőként bevallom, hogy nem vagyok hívő és nem sokat tudok az egyházról...ezért nyugodtan le lehet pontozni, de úgy gondolom, hogy valahol hacsak egy aprónyit is minden ember fél a haláltól. Aki nem az nem normális.
2008. szept. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

igaz én nem vagyok pap, mégse félek a haláltól. (mégis normális embernek tartom magam:-)nem vagyok bizonytalan azt illetőleg, mi fog velem történni azután, így félnivalóm sincs. persze, ha nem tudnám elmondani, hogy Jézus az én Megváltóm, akkor igencsak félnék..

Jézus azért jött, hogy megszabadítson minket a haláltól való félelemtől, és minél jobban megismered Őt, annál inkább meg fogsz tudni küzdeni minden félelemmel, még a haláltól való félelemmel is.

2008. okt. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!