Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért jó rendszeresen tanulmán...

KZitus kérdése:

Miért jó rendszeresen tanulmányozni a Bibliát?

Figyelt kérdés

Szándékosan nem azt írtam "olvasni", mert attól többről van szó.

Leírnátok a tapasztalatotokat azok, akik ezt rendszeresen teszik? Élőre is köszönöm :)



#rendszeresség #tanulmányozni
2014. júl. 1. 15:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Unatkozol, Zitus?
2014. júl. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%
Én inkább kárhoztatom magam, filmeket nézek, iszok, bulizok, edzeni járok, utazok, szexelek, híroldalakat olvasok, tudományos cikkeket, biliárdozok, adok-veszek, vizipipázom, táncolok, kirándulok. Valaki meg tanulmányozza a bibliát :D
2014. júl. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%

Miért, jó rendszeresen tanulmányozni a Bibliát?

:)

2014. júl. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
24%
2-es: Jól teszed, éled az életedet. :D
2014. júl. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

Angolul vagy németul is beszéloknek. Ezért jó tanulmányozni!


[link]

2014. júl. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
46%

Szia!


Azért mert egy kincsesláda. Minden nap újabb és újabb kincsekre lelsz benne, egyre tisztábban látod az életedet, a világot, és Isten jellemét. Nekem ez a tapasztalatom.


Üdv. Péter

2014. júl. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 yuda ***** válasza:
73%

Újszövetség tanulmányozása során felfedeztem, hogy kizárólag a jehova tanúk által íródott biblia tartalmazza a jehova nevet, mert sem normál magyar fordításban, sem eredeti görög nyelvűben nem szerepel. :)

Ez nagyon tanulságos és lejárató a tanúkra nézve, hiszen így szembesülniük kellene elvileg azzal, hogy meghamisítják Isten beszédét és olyan dolgokat állítanak valósnak, amelyek nincsenek.

Persze mindig van egy-egy leleményes tanú, aki még ezt az egyértelmű torzítást is meg tudja valahogy magyarázni. :D

Persze ezt nem könnyű totálban kommentálni, így kénytelenek mellébeszélni.

Valójában Jézus beszédei és tanításai nem szólnak a jehova névről és az apostoli levelek sem tesznek erről említést.

Gyakorlatilag nem építettek erre teológiai tanítást.

Fájó pont lehet ez a tanúknak, hiszen merészek kiírni kérdésbe, hogy miért jó rendszeresen tanulmányozni a bibliát. Hát pl. ezért, mert megismerjük az igazságot és átláthatjuk a nyilvánvaló hazugságokat.

2014. júl. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 megfelelő ***** válasza:
17%

Kérdés, hogy olvassa az ember a Bibliát. Magától és az Istentől vezérelve értelmezheti, vagy azt olvassa, amit előírnak a számára és azt gondolhatja róla, amit szintén előírnak egy igéről.

Az ilyen ne is olvasson Bibliát, mert felesleges, csak egy agymosás, hogy olvasd azért, hogy megerősödjön benned az, amit amúgy is a fejedbe akarunk verni.

2014. júl. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
16%
Nagyon erős vallási háttérel, múlttal örülök, hogy elkezdtem tanulmányozni, mert így rájöttem, mekkora baromság és ki tudtam szállni :)
2014. júl. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
18%
Egyetlen okot sem tudok mondani, hogy miért lenne jó.
2014. júl. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!