Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért jó rendszeresen tanulmán...

KZitus kérdése:

Miért jó rendszeresen tanulmányozni a Bibliát?

Figyelt kérdés

Szándékosan nem azt írtam "olvasni", mert attól többről van szó.

Leírnátok a tapasztalatotokat azok, akik ezt rendszeresen teszik? Élőre is köszönöm :)



#rendszeresség #tanulmányozni
2014. júl. 1. 15:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon szeretem olvasni, szinte éhezem rá. Tartalmazza az abszolút igazságot, igazságosságot, békét és szeretetet. Amíg nem Istennel olvastam, addig nem értettem, sok minden kusza volt. Mióta a Szent Szellem segít, azóta tiszta a kép és hiába olvasom el újra és újra, mindig tud újat mutatni.


A Példabeszédeket kötelezővé tenném. :)

2014. júl. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm ősszinte véleményét :)
2014. júl. 2. 10:53
 13/17 anonim ***** válasza:
Közelebb kerülünk Istenhez.
2014. júl. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
35%

Engem megnyugtat, batorit, erosit.

A Peldabeszedek konyvet es Sirak konyvet emelnem ki, a gyakorlatiassaguk miatt. Ezeket nemkeresztenyek is nyugodtan olvashatnak.


Egy Romai Katolikus

2014. júl. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ha valakinek a Biblia jelenti a kapaszkodót és a megnyugvást,akkor szíve rajta,én nem ítélem el.

Ha saját véleményemet szeretném megosztani,akkor az ókori(és talán még régebbi)történetek,gondolatok best of gyűjteménye(ami akár meg is történhetett),az egyszerű emberek szájízére szabva,az aktuális (akkori)trendeknek megfelelően magyarázva,az egyházat beállítva a lehető legelőnyösebb pozícióban.Ja és az nem zavar senkit,hogy nagyrészt sumer és mezopotámiai mondák és legendák vannak újraértelmezve az ótestamentumban csak zsidó(nem vagyok rasszista) oldalról.

2014. júl. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A hívők sokan mondják hogy segít és megerősíti a hitet meg az élet igazsága van benne.

Nekem személy szerint már a teremtős rész is sok volt. Minden népnek van egy teremtés legendája, elmélete, még a kereszténység előttről is. Miért pont lenne igaz ami a Biblia ír? Ez csak egy újabb szöveg ami megpróbálja megmagyarázni azokat a dolgokat amit az akkori emberek nem értettek. De ma már sok mindenre van magyarázat, így szerintem a Biblia nem tekinthető teljes igazságnak, legfeljebb részlegesnek.

2014. júl. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Isten szolgái tanulmányozásának igazi céljára világosan mutat rá Pál apostol imája, melyet a Kolossé 1:9, 10-ben találunk feljegyezve: ’Hogy beteljetek akaratának pontos ismeretével, minden bölcsességben és szellemi értelemben’ . . ., „hogy Jehovához méltóan járjatok,teljes mértékben elnyerve tetszését, mialatt minden jó munkában továbbra is gyümölcsöt teremtek, és növekedtek Isten pontos ismeretében.”
2018. jan. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!