Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért gyűlöl engem az Isten?

Miért gyűlöl engem az Isten?

Figyelt kérdés

Mindíg csak tanulok,de mégis csak közepes vagyok.Matekból folyton csak ketteseket és egyeseket hoztam,megbuktam az érettségin matekból,pedig tényleg mindennap tanultam és gyakoroltam.Soha nem mentem el egy osztálykirándulásra sem,soha nem nyaraltam,nyáron is folyton tanultam.Amit akarok azért mindíg mindent megteszek,de soha semmi nem sikerülhet.Jó akartam lenni matekból,gyorsan akartam futni,jó vívó akartam lenni,azt akartam,hogy javuljon a látásom -tényleg mindent megtettem ezekért,de semmi sem változott,nem sikerültek ezek.Három nyár óta és most is folyton mindennap keresek munkát,de még ez sem sikerül (most a munkaügyisek is próbálnak segíteni.Szeretnék tovább tanulni,de nem lehet,nincs rá pénzem és nem is lesz,ráadásúl ha lenne is kiakarnak engem onnét is rúgni,mert nem ismerik a törvényt.Hiszek Istenben,de nekem soha nem segített.Csak azért,mert nem imátkozok és nem járok templomba?Azért nem imátkozok,mert a családom nem hisz Istenben.Azért nem járok templomba,mert nagyon visszahúzódó vagyok és amúgyis csak pletykálkodni szeretnek nálunk.Viszont elolvastam valamennyire a Bibliát,ismerem a történelmet...Becsületes lány vagyok.

Mégis úgy érzem,hogy nincs is velem,nem akar segíteni,mintha nem is tudja,hogy létezem,vagy olyan,mintha iszonyatosan gyűlőlne.

Már több,mint 8 éve mindennap sírok,mert tényleg a 100%-ot beleadok,hogy valami végre sikerüljön.De nem csak sírok.Tényleg folyton tanulok,aligha tv-zek,mindíg futok...Már tényleg nem bírok élni,most már komolyabban gondolom,hogy felakasztom magam.Már a kötelet is megtaláltam. Legalább azt tudnám,hogy miért gyűlöl ennyire engem az Isten.



2014. júl. 9. 04:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
24%

János 3:16

"Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen."


Az az Isten akarata, hogy minden ember megtérjen és éljen. Az az Isten akarata, hogy higgy Jézusban, Isten Fiában.


"Életemre mondom, mondja az Úr, hogy nem kívánom a bűnös ember halálát, hanem, hogy megtérjen és éljen."


Például abból kéne megtérni, hogy önerőből akarj megigazulni, és jó cselekedetekkel mintegy "kiérdemelni" Isten szeretetét. "Ha majd elég tökéletes leszek, és jó leszek matekból, és mintatanuló leszek, és nem leszek olyan, mint a többi, mert én különb ember vagyok, még a nyaralásról is lemondok, ha tökéletes alakom lesz a futástól, és megjavul a látásom, egyszóval, ha önerőből sikerül tökéletesre gyúrnom magam, akkor majd Isten is szeretni fog" - na ez az a gondolkozás, amiből meg kell térni.


Ehelyett: ha elfogadom, hogy Isten szemében bűnös vagyok, a bűneimet gyűlöli, de engem szeret, ha elfogadom a felkínált kegyelmet, bűnbocsánatot Jézus Krisztusban, akkor megbocsát, és gyermeke leszek. Ez a helyes, igei gondolat.


Írhatsz ide is, meg privibe is, ahogy jónak látod.

2014. júl. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
2014. júl. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%

Akkor menj el templomba és majd lesüt rád a szent fénysugár az égből és lesz munkád.


De most komolyan, erre mi mást lehetne írni?


Azt meg egyszerűen nem hiszem el, hogy a tanulás miatt már egyszerűen életed sincs és minden egyes órádnak minden egyes percét tanulással töltöd és még sem bírsz összeszedni egy 2-est, mert ilyen nincs.

2014. júl. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
61%
Isten nem gyűlöl senkit se. Ha valami nem sikerül akkor próbáld meg újra és gondolkozz rajta, hogy hogyan. Ami nem öl meg az erősít.
2014. júl. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Isten nem gyűlöl mert Jézus elvitt mindent a kereszten. Istennek nem az számít ,hogy jársz-e templomba vagy ,hogy napi 6órát imádkozol-e. A lényeg A lényeg a HIT a hit az ami isten és te közötted lévő kapcsolatot táplálja. Isten egy embert se utál és nem is büntet . Csak nem tud veled kapcsolatba lépni mert nem elég erős a hited. Ne a cselekedeteid által próbálj kapcsolatot teremteni Istennel mert úgy korlátozod. Azzal azt mondod mintha Isten nem lenne képes valamire. Nem azzal fogod isten kapcsolatát elérni ,hogy mindennap imádkozol. Ha felakarod akasztani magad akkor a HITED gyenge. Ne légy gyenge légy erős. Próbálj minél jobban hinni nézd meg Andrew wommacknek egy kis filmjét a YOUTUBÉN ő ISTENTŐL való ember hátha az ő mondatai erőt nyelnek beléd. ISTEN SZERET TÉGED. A LÉNYEG ,HOGY HIDD EL ,HOGY JÉZUS KRISZTUS AZ URAD ÉS ,HOGY FELTÁMASZTOTTA ISTENT A HALÁLTÓL. A FELAKASZTÁST PEDIG FELEJSD EL. Mivel az elméd meg kell újítsd minden nap. ISTEN SZERET TÉGED NE FELEDD!
2014. júl. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
71%

"Miért gyűlöl engem az Isten?"


Te szereted magad?

2014. júl. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 megfelelő ***** válasza:
25%
Talán rá kellene jönnöd végre, hogy nem Isten hajtja végre a te akaratodat, hanem te neked kellene az övét. Aztán lehet beszélni esetleg arról is, hogy te mit szeretnél.
2014. júl. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Szegény, úgy sajnállak:(


Hogy próbáltál tanulni eddig?

Azért kérdem, mert egyáltalán nem a mennyiség számít, hanem a minsőség.

Depresszós állapotban még ha okos is vagy, illetve éppen érzed, hogy tudod az anyagot, az semmire sem garancia.


Fáradtan és éhesen is elég nehéz lehet tanulni...

Szóval törekedni kell arra, hogy kipihend magad és ne túlterheld fölöslegesen. (az alvás nagyon fontos a tanuláshoz is és sokkal jobban megragad benned az információ, ha nem számonkérés előtt foglalkozol az anyaggal.).

Ha nagyon nagy anyagot kell megtanulni, arra nem elég csak 1 hét. És benne van a pakliban, hogy amit eddig tanultál, az nehezebben fog menni.

Tehát ajánlott néha felidézni a múltat.

De ami a legfontosabb, hogy feladatokat kell gyakorolni és olyan feladatokat, amik várhatóak és számon fognak kérni tőled. Ami még fontosabb pedig, hogy meg is értsd, amit csinálsz! Ha nem érted, akkor el fogod felejteni és más hasonló feladatokat képtelen leszel megoldani.

Addig kell kutatni és gondolkodni, amíg teljesen nem érted, hogy mit és miért kell csinálni. A megértés a kulcsa mindennek. A koncentráció....


Mi a hobbid és mivel szeretnél foglalkozni?

Milyen munkát tudnál elképzelni magadnak és mi kellene hozzá? Miből gondolod, hogy nem sikerülhet?


Sokan a nulláról kezdik előről, te még nem vagy elveszve.

Soha ne add fel! Ami nem öl meg, az megerősít!


Ha kérdésed van bármiben, akkor szólj nyugodtan!

És ha rossz kedved van, akkor próbáld meg elfoglalni magad valamivel, amit szeretsz, de nem szabad magad bántani...Semmiképpen sem...

2014. júl. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is azt szeretném neked mondani hogy Isten minden embert nagyon szeret. Jobban mint a saját szülei vagy testvérei. Ha sokat imádkoztál volna és sokat tanulmányoztad volna a Bibliát akkor te is erre a következtetésre jutottál volna. Én felnőttként tértem meg kb. 5 éve és azóta mindennél jobban érdekel Isten és lelki dolgok. Igyekszem sokat imádkozni, sok lelki témájú könyvet olvasni és minél többet foglakozom a témával annál jobban megdöbbent az hogy Isten mennyire szereti az embereket. (pedig egyáltalán nem vagyunk erre méltóak)


"Jó akartam lenni matekból,gyorsan akartam futni,jó vívó akartam lenni,azt akartam,hogy javuljon a látásom -tényleg mindent megtettem ezekért,de semmi sem változott,nem sikerültek ezek."


Talán Isten azért engedte meg hogy ennyi kudarc érjen hogy rávezessen arra hogy az életben nem a saját erődből kellene boldogulnod. Aki Isten nélküli életet akarsz élni

az mindenképpen veszíteni fog, talán ebben az életben nem, de a túlvilágon igen.


"Hiszek Istenben,de nekem soha nem segített.Csak azért,mert nem imátkozok és nem járok templomba?"


Isten minden nap veled van és védelmez, ha nem így lenne akkor már nem is élnél. Neki az életed minden egyes kis részletére gondja van. Ha valami nem sikerül akkor az is azért van mert neked erre van szükséged. Isten jobban tudja nálunk hogy mi az amire szükségünk van mert ő a jövőt is látja.

Azt nem hiszem el hogy veled csak rossz dolgok történnének. Vannak szüleid? Van családod? Van mit enned? Van hol aludnod? Ezek nem természetes nekünk járó dolgok hanem Isten

ajándékai amelyet meg kell köszönni. A boldogság titka a hálával teli élet. Ha megtanulsz mindenért hálás lenni akkor egy idő után valóban boldognak és elégedettnek fogod

magad érezni. Ehhez csak a hálaadó ima szükséges.

Isten nem gyűlöl azért mert nem imádkozol hanem nagyon várja hogy mikor fogsz végre elkezdeni imádkozni. Ismered a Bibliában a tékozló fiú történetét? Isten várja hogy hazatérj hozzá. Ha megteszed akkor elhalmoz majd kegyelmeivel. Ezt tapasztalatból mondom mert velem is ezt tette.


"Azért nem járok templomba,mert nagyon visszahúzódó vagyok és amúgyis csak pletykálkodni szeretnek nálunk."


Tudtommal a templomban csendben kell maradni. Hogyan pletykálkodnak? De még ha ezt is teszik, miért törődsz te ezzel? Ha pletykálkodnak akkor imádkozz értük mert szükségük

van erre. Viszont a saját üdvösségedet ne az szabja meg hogy mások pletykálkodnak-e vagy sem.


"Tényleg folyton tanulok,aligha tv-zek,mindíg futok."


Ajánlom hogy próbáld ki akkor hogy futás közben mindig imádkozol. Ha ezt megteszed gyökeresen meg fog változni az életed.


"Már tényleg nem bírok élni,most már komolyabban gondolom,hogy felakasztom magam."


Azt gondolod hogy a túlvilágon jó dolga van annak aki feladja a harcot és Istennel szemben elköveti a lehető legsúlyosabb bűnt? Tényleg ennyire gyűlölöd a szüleidet, a

rokonaidat és a barátaidat hogy ezt megtennéd velük? Átgondoltad ezt?

2014. júl. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
11%
Isten senkit sem gyűlöl, viszont az ima elengedhetetlen ahhoz, hogy jó kapcsolatban legyünk vele.
2014. júl. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!