Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért gyűlöl engem az Isten?

Miért gyűlöl engem az Isten?

Figyelt kérdés

Mindíg csak tanulok,de mégis csak közepes vagyok.Matekból folyton csak ketteseket és egyeseket hoztam,megbuktam az érettségin matekból,pedig tényleg mindennap tanultam és gyakoroltam.Soha nem mentem el egy osztálykirándulásra sem,soha nem nyaraltam,nyáron is folyton tanultam.Amit akarok azért mindíg mindent megteszek,de soha semmi nem sikerülhet.Jó akartam lenni matekból,gyorsan akartam futni,jó vívó akartam lenni,azt akartam,hogy javuljon a látásom -tényleg mindent megtettem ezekért,de semmi sem változott,nem sikerültek ezek.Három nyár óta és most is folyton mindennap keresek munkát,de még ez sem sikerül (most a munkaügyisek is próbálnak segíteni.Szeretnék tovább tanulni,de nem lehet,nincs rá pénzem és nem is lesz,ráadásúl ha lenne is kiakarnak engem onnét is rúgni,mert nem ismerik a törvényt.Hiszek Istenben,de nekem soha nem segített.Csak azért,mert nem imátkozok és nem járok templomba?Azért nem imátkozok,mert a családom nem hisz Istenben.Azért nem járok templomba,mert nagyon visszahúzódó vagyok és amúgyis csak pletykálkodni szeretnek nálunk.Viszont elolvastam valamennyire a Bibliát,ismerem a történelmet...Becsületes lány vagyok.

Mégis úgy érzem,hogy nincs is velem,nem akar segíteni,mintha nem is tudja,hogy létezem,vagy olyan,mintha iszonyatosan gyűlőlne.

Már több,mint 8 éve mindennap sírok,mert tényleg a 100%-ot beleadok,hogy valami végre sikerüljön.De nem csak sírok.Tényleg folyton tanulok,aligha tv-zek,mindíg futok...Már tényleg nem bírok élni,most már komolyabban gondolom,hogy felakasztom magam.Már a kötelet is megtaláltam. Legalább azt tudnám,hogy miért gyűlöl ennyire engem az Isten.



2014. júl. 9. 04:57
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

"Aki segíségül hívja az Úr nevét, megmenekül."


"Hívj segítségül engem a nyomorúság idején és én megszabadítalak!"


"Én vagyok az Út, az Igazság és az Élet. Senki sem mehet az Atyához, csak általam."


Nem adatott más név, aki által szabadulásunk lenne, mint Jézus Krisztus neve.


Következtetés: Isten, és a hozzá kapcsolódó fogalmak nagyon sok emberben tévesek. Mindenki másképpen torzítva látja Istent. Bűneink elválasztanak Tőle. Ha biztos akarsz lenni, hogy a valódi Istenhez imádkozol, én azt javaslom, konkrétan nevén nevezve JÉZUS KRISZTUSHOZ imádkozz, és úgy kérd, hogy "Jézus, kérlek segíts..."


Ő el fog vezetni az igazságra, mert Ő maga az Igazság.


És ebbe beletartozik legelsősorban az, hogy szeresd Istent teljes szívedből, teljes elmédből, teljes erődből. Ez pedig kizárja az ilyen gondolatokat, hogy "Isten engem nem szeret" ez bűnös gondolat.


A második parancsolat hasonlatos ehhez, "Szeresd felebarátodat, mint önmagadat".


És következik belőle, hogy elolvasod az Ő Igéjét,hiszed, hogy Jézus Isten Fia, imádkozol hozzá, keresed keresztény testvéreid közösségét (azaz imaházba/templomba mész), bemerítkezel/megkeresztelkedsz, és megtartod parancsolatait.

2014. júl. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
SENKIT SEM GYÜLÖL ISTEN
2014. aug. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!