Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik menny és pokol?

W_Gyuri kérdése:

Létezik menny és pokol?

Figyelt kérdés

Kaptam egy videó linket:

http://www.youtube.com/watch?v=gjEog9_2naE

Angelica Zambrano beszámolóját tartalmazza a menny és pokol létezéséről.

Többször végighallgattam, de rengeteg bennem a kétely,

hogy igaz-e, létezik-e a menny és pokol.

Kérlek indokoljátok meg a véleményeteket.



2014. júl. 10. 12:49
1 2 3
 11/24 Szeressük egymást ***** válasza:
45%

Kedves Gyuri!


A pokol létezését a bigott vallásosok és hamis prófétakövetők tagadják a leghevesebben. Sok helyen szerepel a Bibliában, még Károli Gáspár, a reformáus fordító is hitt benne, és használta a Bibliafordításban ezt a szót. Bár a szövegösszefüggés alapján nem mindenhol szerepel helyesen a pokol kifejezés, de egyértelműen nem a sírral szinonimaként használta, hanem az elkárhozott lelkek büntetési helyét jelölte ő is ezzel a szóval. Példa erre a Jób könyvének egy verse is, ahol a pokol csak a gonoszokat nyeli el, tehát nem lehet felcserélni ebben a mondatban a sírral, ahová minden igaz is belekerül egyszer, valamint egy hasonlat is szerepel a pokolra, hogy hőség és szárazság van azon a helyen, ami a sírokról nem mondható el:


Jób 24:19 Szárazság és hőség nyeli el a hó vizét, a pokol azokat, akik vétkeznek.


Egy másik vers a Jób könyvében amely bizonyítja, hogy a pokol és a sír nem szinonima. Ebben az ember lelkének a halál utáni sorsát írja le, összhangban a Jelenések könyvével. A lélek kerül a halál után a pokolba, és a halál angyalai jönnek érte:


Jób 33:22 És lelke közelget a sírhoz(pokol), s élete a halál

angyalaihoz.


A halál és a pokol szelleme a végítéletkor fogja kiadni a halottak lelkeit,

akiket fogva tartottak, és az örök tűzbe vetik őket:


Jel. 20:13-15 És a tenger kiadá a halottakat, akik ő benne voltak; és a halál és a pokol is kiadá a halottakat, akik ő nálok

voltak ; és megítéltetének mindnyájan az ő cselekedeteik

szerint. A pokol pedig és a halál vettetének a tűznek

tavába. Ez a második halál, a tűznek tava. És ha valaki

nem találtatott beírva az élet könyvében, a tűznek

tavába vetteték.

2014. júl. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Magnetar ***** válasza:
17%

szerintem a hiedelem szerinti formában nem. Ezek szimbólumok, amik belső állapotokat tükröznek, esetleg energiák mozgásához lehet köze.

Én gyakran vézek meditációs gyakorlatokat és pszochoógiai tanulmányokat. Azt tapasztaljuk, hogy a képzelet terében (megjelenítés tere) ugyanilyen képekre fordulnak le a tudati tartalmak.

egyértelműen kizártnak tartom, h létezik habos-babos mennyország angyalkákkal, és tüzes pokol villás farkú sátánnal. Ezek csak képek, amik leírnak olyan tapasztalatokat, amik spirituális síkon történnek.

2014. júl. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
44%

Igen, létezik. A bűnnek van büntetése. Mindenki felelős a tetteiért, mait eben az életben véghez visz. Nincs reinkarnáció, nincs tisztítótűz. De van feltámadás, és van számonkérés.

Ha elhiszed, hogy Jézus eljött, érted halt meg, a te bűneid miatt, akkor ebben a hitben bűnbocsánatod lesz, ha Isten elé mész.

Akkor pedig átmentél a halálból az életbe, a széles útról a keskenyre.

Mt7

13 "Menjetek be a szoros kapun! Mert tágas az a kapu, és széles az az út, amely a kárhozatba visz, és sokan vannak, akik azon járnak.

14 Mert szoros az a kapu, és keskeny az az út, amely az életre visz, és kevesen vannak, akik azt megtalálják."

2014. júl. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
18%

Nem!!! Nem létezik. A pokol egy téves tanítás! Isten nem olyan kegyetlen hogy örökké kinozza az embereket egy tüzes pokolban.

MENNY-az emberek haláluk után nem mennek a mennybe.A nemlét állapotába kerülnek.Olyan mintha csak aludnának.Ezért ez sem létezik.

2014. júl. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
45%
Ez egy vallási forúm ,ha valaki ennyire rühelli kereszténységet miért jön ide trollkodni.Nincs jobb dolga mint olyan témába szólni amihez fingja nincs
2014. júl. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
6%
Dehogy léteznek ilyen hülyeségek. Sokkal logikusabbnak tartom, hogy halál után ujjászületünk egy másik testben.
2014. júl. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

"Nem!!! Nem létezik. A pokol egy téves tanítás! Isten nem olyan kegyetlen hogy örökké kinozza az embereket egy tüzes pokolban.

MENNY-az emberek haláluk után nem mennek a mennybe.A nemlét állapotába kerülnek.Olyan mintha csak aludnának.Ezért ez sem létezik.":


Ez eléggé elgondolkodtató.

Ha szívemben elhiszem hogy létezik pokol, akkor az egész

életemet úgy kell élnem ahogy Isten akarja hogy éljem,

és akkor valamilyen szinten szerintem oda a szabadságom,

és retteghetek attól hogy ha valamit rosszul csinálok

akkor a pokolra kerülök.

És a vallás gyakorlása számomra még csak gondolati szinten

rengeteg idegességet okoz, hasmenés, fejfájás, stb...

2014. júl. 12. 08:33
 18/24 anonim ***** válasza:
83%

Kedves Gyuri!

Igen, mind2 hely létezik, sőt, valóságosabb mint ezen a világon bármi is :)

2000 évvel ezelőtt eljött Jézus, hogy önmagát adja értünk, hogy nekünk ne kelljen a pokolra jutni.

DE!!!

Isten olyan jó, hogy szabad akaratot adott az embereknek, hogy a döntés az Ő kezükben legyen. Ha vki elfogadja Őt személyes Megváltójául, ÉS megbánja bűneit, akkor nem jut pokolra. Mivel akkor elfogadja az Ő helyettesítő áldozatául. Jézus, mikor meghalt értünk a kereszten, lement a pokolba,és bejelentette, hogy megtörtént a megváltás. (Mivel, ameddig nem történt meg, azok, akik az Úrban haltak meg, a pokolban, egy elkerített részen voltak, az Ábrahám kebelében.) És a mennybe mehettek Jézussal, nem kellett tovább ott lenniük.

Szóval, arra szeretnék kilyukadni, hogy a Menny és Pokol valóságos, és ha nem bánja meg valaki a bűneit, nem fogadja el Jézust, akkor neki a része az örök(!!!) kárhozat.

Indoklást nem írok, mert már az előttem kommentelők leírták az igéket.

Üdv.

2014. júl. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó kommentelőnek igaza van. Gyuri nem kell szent életet élj ez nem arról szól mert elve a szent életet fent se tudnád tartani örökre.Te neked cask hinned kell sokan nem értik meg sokan azt hiszik cselekedetek által nyerhetnek örök életet de nem így van amúgy ez a csaj hazudik angelica.. De van egy igazi gyerek aki volt a mennybe Colton Burpo . ÉS ő nem beszél mellé ő 4évesen meghalt és járt a mennybe és ő tényleg nem hazudik mert valljuk be egy kis gyerekre azaz pontosan egy 4évesre ,hogy lehetne ráerőtetni ,hogy hazudja azt ,hogy Jézus ölében ült.???? Sehogy Menny igen is létezik ezt tény. De mellet megvan a pokol is ami örök gyötrelem .De ha te elfogadod ,hogy jézus elvitt mindent és nem a saját akaratod által akarsz belépést nyerni a mennybe mert ez garantálom nem fog menni mivel nem tudsz tökéletes lenni te se én se és senki más .Jézus a te tanúd úgymond és a te szószólód te ráhivatkozhatsz ha hiszel Jézusba és ,hogy feltámadt akkro örök életet nyersz . Pál római levél: 10:9-13 le írja Pál ,hogy lehet üdvözülni.!! üdvözülés =örök élet! Amúgy meg Jézusra kell alapozd magad ő is ezt mondta: Senki nem jöhet atyámhoz hanemha én általam. És ez így igaz az Úr szeret és lejött érted a keresztre elvinni a te gyötrelmed és ,hogy nekelljen a pokolba menj. Te csak hivatkozz rá és örök élet lessz a jutalmad. Ennyi a cselekedetes gondolkodásod meg rossz mert az Úr szemébe nem leszel jobb ha szent életet élsz. A bűn-t én is cask azért kerülöm mert nem akarom ,hogy a gonosznak utat nyissak az életem felé . Ennyi az egész.Az Úr mindent megbocsát és nem fog haragudni rád meg nem kell nekd szent életet élni mert nem is tudnál ez teljesítmén y centrikus gondolkodás. Változtass . Jézusra hivatkozz higyj benne ,hidd ,hogy ő feltámadott. HÁLELÚJA!! DICSÉRTESSÉK AZ ÚR,HOGY LEJÖTT ÉS NEM KELL A POKOLBA MENNEM MERT Ő ELVITTE AZ ÉN BŰNÖM ÁMEN!!!!!!
2014. júl. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem igen.Biblia alapján.

Egyébként nem értem azokat az embereket akik azt mondják,hogy"Dehogy létezik,de hülye vagy".Honnan tudják?Miért olyan biztosak benne?

2014. júl. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!