Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az emberi faj mikor ébredt...

Az emberi faj mikor ébredt önmagára, mikor alakult ki az éntudata?

Figyelt kérdés
Van erről valamilyen feljegyzés? A majmok mikortól kezdtek el öntudatra ébredni? Ateisták és nem ateisták is írhatnak!

2014. júl. 11. 13:18
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Utolsó: jót nevettem a kommenteden! Egyébként még egy érvem lenne, hogy nincs éntudatuk. Akkor mivel magyarázod azt, hogy a kutya, ha meglátja a tükörképét, akkor megugatja! Ő nem tudja, hogy ő van a tükörben. Viszont mutattak egy tükröt egy orángutánnak és ő nézegette magát benne, tehát tudta, hogy ő. Tehát, valaki jól írta, hogy a majmoknak már van kezdetleges.
2014. júl. 12. 11:40
 12/14 anonim ***** válasza:
Ez most gyakorlatilag az a kérdés, hogy jogosan érzi azt az ember, hogy különb az állatoknál? Nem vagyunk mi különbek, csak annak hisszük magunk. A majmoknak nagyon magas tudatuk van. A Védák azt mondják, 3 állatfaj van, ami után emberi testet kapunk: majom, tehén, tigris. Egy kutyának nincs olyan fejlett tudata, de majd ők is elfognak jutni arra a szintre.
2014. júl. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszi, van benne valami!
2014. júl. 12. 12:44
 14/14 Lebannen ***** válasza:
A tükör nem hinném, hogy jó példa. A 8 hónapos kislányom sem tudta elsőre, hogy saját magát látja a tükörben( akkor még csak pár hetes volt :) ),de aztán rájött. Az egyik előttem szólónak pedig igaza van, ha ki is nevetted. Te inkább úgy gondolod, attól van éntudatunk, hogy ki tudjuk mondani, hogy "én". Ez azért van, mert az ember szavakban gondolkodik, és el sem tud képzelni másfajta gondolkodást, ami nem azt jelenti, hogy nincs is.
2014. júl. 13. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!