Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit gyülekezetéről vélemények,...

Hit gyülekezetéről vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nagyon sok pozitív és negatív dolgot hallottam erről az egyházról.A legtöbb beszámoló igen nagy szélsőségek közt mozgott.Voltak,akik pozitívan,és voltak,akik negatívan álltak a dologhoz.Olyanokat is hallottam, hogy kötelező tagsági díjat kell fizetni,illetve, ha valaki kilép,azt üldözik,zsarolják a tagok.Mások szerint ez csak mende-mondaák.Én párszor belenéztem a Vidám Vasárnapba,és bár pár dologban nem értettem egyet,összességében pozitívan csalódtam.Vélemények,tapasztalatok?

2014. aug. 6. 13:59
1 2
 11/17 anonim válasza:
35%
Nagyon sok oda járó szomszéd akad errefelé, és maga a gyülekezet sincs messze, így nagyon jól ismerem őket. Az oda járó emberek alapvetően nagyon rendes, tisztességes emberek, de rendkívül szűk látókörűek. Minden más vallást, nézetet elutasítanak, egyáltalán nem nyitottak más dolgok felé, kizárólag csak az érdekli őket, amit a helyi lelkész, de főként amit Németh Sándor mond. Ugyanakkor van , aki kizárólag azért tér meg a hit gyülekezetében, mert így sokkal jobb kapcsolatokra tehet szert, mint akárhol máshol. A fizetésről pedig, hogy tudtommal igen, a fizetés egy bizonyos százalékát (lehet úgy van, ahogy az egyik előző válaszadó írta, tehát 10%) a gyülekezetnek kell adni. És akkor még nem is beszéltünk a minden alkalomkor beadott pár ezer forintokról. Ami nagyon érdekes, hogy aki oda jár, ezt nem bánja, sőt nagyon szívesen ad, hiszen úgy gondolja, ezzel Isten szemében jót cselekszik. Valószínűleg ezt hívták az előző válaszadók "agymosásnak". Az őszinte véleményem pedig, hogyha hiszel Istenben, és gyakorolni is szeretnéd a hited, keress egy rendes vallást, egyházat, mert akárhogy is nézem, a Hit Gyülekezete tényleg mindenkiből agymosottat csinál. (Saját tapasztalatból beszélek, minden gyülekezeti tag három mondat ismeretség után már elkezd rábeszélni, hogy "csak egy alkalomra gyere el, és nézd meg milyen". Gyermekem pár hét gyülekezeti gyerekekkel való játszás után már azért könyörgött, hogy menjünk el oda a családdal.)
2014. aug. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
54%

Szia, én 3 éve járok gyülekezetbe, a szüleim 13 éve. Nem kell elhinni a sok rosszat, amit mondanak róla. Tőlünk soha senki nem kérdezte fizetünk-e. Igen,van gyűjtés, de ha nem dobsz be, csak továbbmennek a kosárral. Azt is mondják, hogy milyen nagy kosárba adakoznak a hívők-ja,pont azért,hogy más ne lássa, hogy mennyit adsz. És miért gond,ha a tagok tartják el az egyházat? Inkább, mint az állam. Mellesleg bibliai dolog az adakozás.

Nem zaklat senki senkit,de ha van is ilyen bolond, akkor azt mondanám, hogy jópár ezer ember jár oda, biztosan van olyan aki nem jó ember. Szerintem egy keresztény egyháznál azt kell nézni, hogy mennyire épülnek a tanítások a Bibliára, és a gyülekezetben nagyonis biblikus alapokon áll az Istentisztelet.

Az pedig hogy "meg akarjuk téríteni az embereket" nagyonis igaz. Mert Jézus mondta, hogy hírdessük az evangéliumot. Olyan sok jó dolog történt velem a megtérésem óta, ha hiszem hogy jobbá teszi az életet,miért ne akarnék másnak is jót? De ha valakit nem érdekel,nem erőltetem, mindenkinek szíve joga miben hisz. És ezt is predikálják.

2014. okt. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
48%

Agymosott? Nem hiszem! Én olyan 10 évig voltam tag soha nem adtam ezernél többet ( az se volt rendszeres) és tizedet se mivel nem dolgoztam. Senki nem kérdezte hogy miért nem adok! Az agymosásrol meg annyit hogy már nem járok oda és senki nem kérdezte hogy miért nem. Ha találkozok pásztorokkal onnan akkor beszélgetek velük és még csak nem is a gyülekezetrol! 3 évig még a saját iskolájukba is jártam! Ami nagyon humánus volt! 60ezer forint volt félévente de mi ezt nem mindig tudtuk kifizetni és általában az osztálytársaim szülei fizették.

Szóval mindenki döntse el magának mi a véleménye, DE ne az alapján amit látnak/hallanak vagy csak úgy gondolnak mert annak nem hiszem hogy túl sok köze lenne a valósághoz. Ha érdekel menj el egy alkalomra és nézd meg magad! Ha pénzt követelnek akkor meg kimész! Nem kell túldramatizálni és ismeretlen emberekről rossz véleményt mondani!

2014. nov. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
51%
2015. febr. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
45%
Én voltam is ott, de nem kérnek sem tagságit sem más egyéb hasonlót. Egy kosarat végigvisznek és aki akar az dob bele adományt, aki nem akar az nem. Nekem pozitív tapasztalataim vannak.
2015. febr. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
82%

Az agymosást kicsit megindokolnám: "A televízió részvényeinek felét 2003 nyarán felvásárolta egy, a Hit Gyülekezetéhez közelállónak mondott befektetői konzorcium."


Kicsit lefordítanám a lényeget. A hit gyülekezete vett magának egy tv csatornát! (Ezzel persze semmi baj nem lenne, hiszen az adományokból ha megtehetik, tegyék!)

Az más kérdés, hogy egy vallás által támogatott tvcsatorna miért politizál ilyen aktívan és miért támogat egy bizonyos oldalt. Gyakorlatilag a hirtv ellentéte lett (tehát egy ugyanolyan szenny csatorna az egész). Abban a pillanatban mikor egy vallás ilyen szinten azonosul egy politikai nézettel (konkrétan a baloldallal) számomra teljesen hitelét veszti.

2015. márc. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Munkissrác válasza:
81%

Gyenge pénzes embereket keresnek, tömören.

Azért van kitalálva ez az Új Jézus Krisztusos design, amit Németh Sándor testesít meg. Találkoztam ilyen emberekkel demagógok lusták, azt nézik kinek mennyi pénze van, az értelmes dolgok helyett pl. munka, sport, család a pénzes gyenge embereket üldözik, szomorkodnak a hit gyülekezet az életük, adnak ami nekik nem kell, azt várják pénzeld a gyülit, erőszakosak. Egy vicc az egész ha az emberi értekrendet nézed, de meg is lehet nézni. Sok a roma köztük. A keresztelés nem egyszerű víízhintés, egy uszodát bérelnek. Szidnak minden más egyházat, csak az övék a valami, pénzes emberek együttléte. Ami működik, hogy nem dorogoznak, de semmi több.

2015. jún. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!