Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a Zeitgeistról?

Mit gondoltok a Zeitgeistról?

Figyelt kérdés
2010. jan. 16. 18:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
65%
Én TTK-s vagyok, és gratulálok a könyvtáros szakodhoz. Sorok közötti olvasásról hallottál már?
2010. jan. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
23%
Én 2x aludtam be a filmen:d Halmozzuk a profit a termelés, az irreleváns, a profitorientált, a civilizácó, az ideológia és egyéb szavakat... És kész a film
2010. jan. 17. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
15%
ostobaság
2010. jan. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
10%
aktuális világmeváltóknak hiszik magukat...nevetséges
2010. jan. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
25%

Itt hosszú lenne leírni, ezért itt a linkem:

[link]

2010. jan. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Azt én sem értem, hogy hogy kerülhetett ebben a formában bele a vallási dolog, hisz egyszeris ellenkezik önmagával a filmel is valamilyen mértékben, továbbá feltár valódi, létező problémákat a témában, csak hulyeséggel magyarázza, vagyis azzal is. A születésekkel kapcsolatban meg amúgyis a szimbolikus dátumokon van a lényeg. A hasonlóságok olyan mértékben igazak, hogy egy, vagy esetleg hasonló eszmerendszer része mindenik, csak a földrajzi okok miatt különböző helyeken másképp jelent meg. Azt viszont aláirom én is, hogy a katolicizmus azóta jár cigányúton, mióta mesterségesen "judeokereszténységet" kreáltak belőle, és az eredeti lényegéből kiforgatták. Teljesen egyetértek vele, csak NEM IGY, EBBEN A FORMÁBAN. Nagyon elgondolkoztam, hogy egy ilyen célokkal készült film mért csinál ilyen gyenge támadást, gyenge eszközökkel, gyakrolatilag a levegőbe lőve a vallás intézménye(!) ellen.


Valaki emlitette a Vatikánt. Azt viszont szm félreértelmezte, mert a film sem azt feltételezte, hogy mint különálló állam létezett rég, hanem mint intézmény létezett már 1000 éve is! Tehat hülyeségeken sem kell leragadni. Az asztrologiai dolgok, mint létező dolgok nagyjábol stimmelnek, csak rengeteg lényeges dolog hiányzik belőle, főlet a dolgok magyarázata kapcsán. Az aszrologia nem MAGYARÁZATA a dolgoknak, csupán egy rendszer, ami az egész nagy rendszerben megtalálható, és TOVÁBBI MAGYARÁZATRA, MEGÉRTÉSRE SZORUL emiatt.


A gazdasággal kapcsolatban elégé egyetértek, mert ezeket a dolgokat eddig is láttuk valamilyen formában, csak nem számszerüsitve, nem ilyen pontosan. Valaki irta, hogy bárki beleolvas nem tudom milyen gazdasági dologba, s bennevannak. Épp ez a lényeg! Bennevannak, tehát léteznek, és bennevannak, és mégsem látjuk őket, ha nem foglalkozunk vele!


Az idegen szavakkal kapcsolatban azt tudom mondani, hogy sajnálom, ha nem érted a szöveget, igy nem csoda, hogy belealudtál.


Mért nem került eddig valaki, aki leleplezze a sunyiságokat? Dehogy nem került! Rengeteg, csak vagy elhallgattaták, vagy nem találod meg az irásait, véleményét, mert nincs ahol, vagy egyszerüen nincs tere arra, hogy ezeket nyilvánosságra hozzák.

(off:Ne menjünk messze: Wass Albert, mivel visszautasitotta, hogy a zsidókról irjon valami dicsérő dolgot, sőt, sok évtized kellett, hogy rájöjjön, hogy nincs kiadó, ahol kiadja irásait, muszály volt csináljon sajátot. Azóta is üldözik..->on)

Még a Vatikánban is őriznek olyan irásokat, amiket nem szeretne még az egyház sem, hogy kiderüljenek, mert akkor felborul az emlitett dolog, rájövünk, hogy az egész más talajon áll, és sok sebből vérzik. (és hagyják, hogy vérezzen)

Továbbá a film is egy ilyen felkiáltójel, hogy basszus, látjuk, hogy mit csináltok, s vegye észre minél több ember! Végre van eszközkénk, hogy megfogalmazzuk ezt! Pont ez a lényege az egésznek, hogy maradjon a rendszer léte leplezve, és hallgasson el mindenki, aki egy szót is szólna esetleg róla. Ha rengeteg embertől tudnánk a dologrol, nem lenne un. "összeesküvés-elmélet", mert egyszerüen vagy megszünt volna, vagy létre sem jött volna. Pont ez a film lényege, hogy igen, már ennyire elbrjánzott a dolog, és észre sem vettük!

Továbbá ha olyan nagyon hülyeségekről szól nem csak ez a film, hanem a hasonlók, akkor mért tiltják őket, ahelyett, hogy készitenének egy "magyarázó" filmet, amivel még pénzt is kereshetnének... Mért? Mert inkább elhallgattatják a filmet, minthogy nyilvános vitára kerüljön a dolog.

2011. márc. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
2012. nov. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!