Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért jó Istenben hinni?...

Miért jó Istenben hinni? Imádkozással segít megoldást találni a szerelemben?

Figyelt kérdés
2014. szept. 8. 09:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem én hittem Istenben, hanem ő hitt énbennem. A hit nem egyenlő a hiszékenységgel, hogy nem létező dologban bízunk, hanem a megtapasztalt szeretetét elfogadni és reménykedni a vele való örök közösségben.

Isten segít, ha az jó neked és hiszel benne. De ha egy személy nem megfelelő számodra, akkor azt nem adja meg a hívőknek. Ha úgy látja jónak, hogy valakinek jobb egyedül, mint például Pál esetében is ez történt, akkor az úgy tökéletes.

Isten nem egy ima-automata, hogy bedobod az elhadart követelésed, alul pedig kijön a teljesített kérés. Ha valaki megtért, akkor a Szentlélek segít megértetni, hogy mit miért nem szabad(na), hogy minek mi az értelme, de a hívő pontosan tudja, hogy Isten mindent a mi javunkra tesz. Még akkor is, ha abban a pillanatban ez nem látszik.

2014. szept. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És mi van olyankor, ha valaki elhagy aztán visszatér? Miért történik?
2014. szept. 8. 09:50
 3/11 anonim ***** válasza:
31%
Én már nem tudok hitetlenként válaszolni, de te szerintem még az vagy. A kettő nem kompatibilis egymással, mert engem Isten vezérel, téged pedig az ösztön. Vagy mást.
2014. szept. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha hiszel benne, akkor azt is elfogadod jónak, ha semmiféle megoldást nem nyújt. Ha tudod, és hiszed, hogy a problémáidat magadnak kell megoldanod, akkor meg is fogod oldani.

Ez a hit lényege. De az nem működik, hogy nem hiszel, vagy bizonytalan vagy, de a másik esetet kívánod. Tehát mindenképpen döntened kell. Az is egy döntés, ha nem vállalod fel, és sodródsz az árral.

2014. szept. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én biztos vagyok abban, hogy rövid vagy hosszú időn belül, d emegfog oldódni a dolgom, és Isten is segíteni fog benne.
2014. szept. 8. 17:20
 6/11 anonim ***** válasza:
Én hívő vagyok, ezért tudom, hogy nem segít Isten ahogy az emberek várják. Lehetőségeket ad vagy megsúgja mit kéne tenni(nem kell szó szerint érteni). Mondjuk segíteni csak azon lehet aki hagyja. A hit sok mindenben segít lásd placebo hatás a tudományban és ugyanez a helyzet a vallásokkal. Mindenkiben ott él Isten úgyhogy nem kívülről kell várni a megváltást. Kérd és megadatik. Véletlenül lehet sikerülnek a dolgok és ez Isten műve is lehet. Sokan nem veszik észre a segítséget meg ehhez tájékozódni kell a hittel kapcsolatban. Én is várok valami kis csodát a szerelemmel kapcsolatosan. Minden lehetőséget ki kell használni és nem szabad félni ebben a Sátán uralta bolygón.
2014. szept. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Milyen csodát vársz a szerelemben?
2014. szept. 9. 00:19
 8/11 anonim ***** válasza:

6. vagyok

Bocsánat, ha rosszul fogalmaztam. A csodát arra értettem, hogy remélem lesz lehetőségem megtapasztalni az igaz szerelmet.

2014. szept. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hány éves vagy? Még sosem tapasztaltad?
2014. szept. 9. 17:34
 10/11 anonim ***** válasza:
17 éves vagyok és igen még a közelében sem voltam, hogy megtapasztaljam, de pozitívan gondolkodok.
2014. szept. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!