Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bizonyítékok nélkül nem tudok...

Bizonyítékok nélkül nem tudok hinni! Ti hogy tudtok?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 10 napom megválaszolhatatlan kérdések tömkelegének feltevésével telt. Hogyan higyjek valamiben, ha nincs bizonyítékom rá? Mi van, ha a Bibliát csak emberek találták ki, hogy ezzel erkölcsösségre "neveljék" társaikat? Mi lesz a halál után? Mi van, ha Isten nem is létezik? Miért van ez...? Miért van az...? Miért???

Egyszeűen beleőrülök! Eddig feltétlenül hittem Isten létezésében, eszembe sem jutott megkérdőjelezni, de most megingott a hitem, bizonyítékokat akarok.

Eddig egy olyan csoda történt velem, ami alapján erősen hittem benne: még gyerekkoromban huzamosabb ideig a fél fülemre megsüketültem, orvosnál is voltunk. Már több hete tartott ez, a nyári szünet utolsó estéjén teljes erőmből imádkoztam, és másnapra megkaptam, amit annyira kértem, újra hallottam.

De most ezzel kapcsolatban is felmerültek kérdések: mi van, ha aznap mentünk orvoshoz, és valójában ez csak annak az eredménye volt? Mi van, ha nem is Isten keze van a dologban?

Állandóan ezek a "mi van, ha...?" kezdetű kérdések. :( Amióta ez tart nálam, teljesen letört és elveszett vagyok, ami eddig teljesen természetes volt számomra, az mára egy nagy kérdőjellé vált.

Nagyon akarok hinni, de nem megy. :(

18 éves lány


2014. júl. 22. 05:54
1 2 3 4 5
 1/41 zümm válasza:
76%

A hit lényege pont az, hogy bizonyítékok nélkül bízol valamiben/valakiben. Bibliai meghatározással: "a hit a reménylett dolgok valósága, a nem látott dolgok létezéséről való meggyőződés".

Tehát az ateista megközelítés úgy szól, hogy hiszem, ha látom. A bibliai megközelítés pedig: látom, ha hiszem. :-)

Az orvostudomány nem ellentétes az isteni gyógyítással, sőt! Isten a legtöbb esetben nem közvetlenül cselekszik, hanem embereken, pl. orvosokon keresztül. Olvasd a Bibliát őszintén, figyelmesen, választ fogsz kapni a kérdéseidre.

2014. júl. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Tudom, de mégis kéne a megerősítés, legalább egy apró jel, amiben biztos lehetek, hogy Istentől származik. :'( Olyan nehéz, megingott a hitem, és őrlődöm. Szeretnék hinni, de nem tudok.
2014. júl. 22. 07:07
 3/41 anonim ***** válasza:
47%

A Bibliát valóban csak emberek írták. Mint ahogy az összes többi "szent" könyvet is. Ráadásul az ún. "erkölcsösség" is, amit megfogalmaztak benne, kifejezetten barbár; nézd csak meg a nagy 10-est: látod benne bárhol is pl. a nemi erőszak vagy a rabszolgatartás tilalmát? Ill. lásd Ószövetség, Isten lelkesebben népirtott, kínoztatott, vérengzett, kegyetlenkedett és mészároltatott, mint a 20. összes diktátora együttvéve. Jézus ezek után kb. annyi, mint enyhe fuvallat a globális atomháború után. :P


Mi több: mindazt, amit a vallásos hittől kaphatnál, ezerszer jobban megkaphatod valós forrásokból. A családodtól, az igazi, hús-vér (nem csak képzelt) barátaidtól. Hinni érdemesebb hinned önmagadban, másokban, abban, hogy ha odateszed magad és nekiveselkedsz, akkor elérheted, amit el akarsz érni. Erkölcsösség terén a szimpla józan paraszti ész, empátia és emberségesség ezerszer jobb emberré tesz, mint a Biblia bronzkori barbársága.


Olvass, tanulj, ismerkedj a világgal, értsd meg, mi hogyan működik, és meglátod, minden szempontból előrébb leszel.

2014. júl. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
0%

Íme a bizonyíték:

Ne legyen nyugtalan a szívetek! Higgyetek az Istenben és bennem is higgyetek! Hisz ismeritek oda az utat, ahová megyek.Nem hiszed, hogy én az Atyában vagyok s az Atya bennem? A szavakat, amelyeket hozzátok intézek, nem magamtól mondom, s a tetteket is az Atya viszi végbe, aki bennem van. Higgyétek, hogy én az Atyában vagyok, s az Atya bennem. Ha másképpen nem, legalább a tetteimért higgyétek. Bizony, bizony, mondom nektek: Aki hisz bennem, ugyanazokat a tetteket viszi végbe, amelyeket én végbevittem, sőt még nagyobbakat is végbevisz, mert az Atyához megyek...

2014. júl. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 openyoureye ***** válasza:
2014. júl. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
De hét emlékszel, hogy nem aznap voltatok orvosnál, igaz?
2014. júl. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Sajnos nem. Kérdeztem édesanyámat is az esetről, de nem tudott segíteni, mivel ő már arra sem emlékezett, hogy egyáltalán volt ilyen bajom. Már legalább 5 éve volt.
2014. júl. 22. 08:05
 8/41 Kései Sirató ***** válasza:
Számomra a legnagyobb bizonyíték az, hogy élek és, hogy egészséges vagyok és jól működik minden szervem. Nem lehet a véletlen műve. Én ezért hiszek.
2014. júl. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:

Sehogy.

Nekem is ez volt a bajom.Túl sok kérdés és egy visszaellenőrizhető válasz sincs,amire azt mondanám,hogy igen,végre megtaláltam.Minél többet kutatsz a témakörben,annál kevésbé fogod elhinni az egészet...


Ha nagyon görcsösen szeretnél hinni,ajánlom az apologetikai tárgyú írásokat (talán csak ideig-óráig fog hatni és ismét jönnek a kérdések,kétségek,hitetlenség).

2014. júl. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:

7: De hát írt fel valamit, vagy kezelésért csinált? Erre sem emlékszel?

Mert ha csak úgy ott voltatok, akkor biztos nem ő szüntette meg.:)

Ha meg az ima után jött kezelés, akkor ugyanúgy az imával függ össze.

2014. júl. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!