Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hogy, mikor tértetek meg...

Ti hogy, mikor tértetek meg és milyen csodákat tett veletek a Jó Isten?

Figyelt kérdés

2014. szept. 8. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 28 évvel ezelőtt 15 évesen tértem meg Tahiban, egy református ifjúsági táborban. Isten megszólított és elhívott. Felsorolni sem tudnám mennyi csodát tett velem az elmúlt 28 év alatt, így csak a legizgalmasabbat mesélem el. Közepes tanuló voltam a középiskolában, amikor Isten elhívott a szolgálatra:

"Tiszta és szeplő nélkül való istentisztelet az Isten és az Atya előtt ez: meglátogatni az árvákat és özvegyeket az ő nyomorúságukban, és szeplő nélkül megtartani magát e világtól." (Jak 1,27). A hívásnak eleget téve rendszeresen jártam egy öregotthonba idős embereket látogatni, így kevesebb időm maradt a tanulásra, viszont a tanulmányi eredményem exponenciálisan javult, és ennek eredményeképpen felvettek az egyetemre, egyedül engem az egész osztályból.


Üdv. Péter

2014. szept. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Édesanyám mielőtt meghalt volna jó pár hónappal az agya csak rák és elhalt terület volt 90%-ban szó szerint és az utolsó napon is főzött, takarított. Voltak rohamai, de kevés. Egyik spanom egy magas helyen mászkált, megbotlott és mielőtt mindkét lába el hagyta volna a peremét a dolognak érezte, hogy megfogta valami és ezt szemtanúk is megerősítik. Rengeteg példát tudnék mondani és naphosszakat írni, de ez a kettő is elég habár nem akkora csodák. Velem személyesen nem történt csoda, de hátha fog, mert elég rossz helyzetben vagyok, de nem siránkozom, mert van akinek rosszabb.
2014. szept. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

2. vagyok

Akkor tértem meg igazán mikor el kezdtem tájékozódni, kérdezősködni a világról, hogy mi folyik valójában. Elborzadtam, a hideg rázott és rosszul voltam, hogy mi történik a világban. Minden gonosz ember a Sátánban hisz így az ellenzéknek, ha már csak a logikát követjük is Istenben kell hinnie. Az egész világ egy illúzió ahol az embereket irtják és rabszolgává akarják tenni. Mondják az öregek mindig, hogy a mai fiatalok így meg úgy. Ezt teszi az agymosás és nem csak a gyerek a hibás. Nézd meg a liberalizmus alapelvét(politikailag független vagyok, mert az is csak illúzió) és láthatod mi a mai gondolkozás(vannak jó dolgok is, de a legfontosabb az, hogy az erős eltapossa a gyengét ahelyett, hogy mindenki egyenlő lenne). De akik kitalálták a liberalizmust azok megsértik a szabad versenyt, gazdaságot és bőrszínt néznek csak(utolsó helyen az egyéb fehér lakosság).

2014. szept. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm az eddigi válaszokat. Én mindig szerettem távol maradni mindenféle politikától, stb-től.. nem értek ezekhez, de őszintén szólva jobb is így, mert elég ha ránézek a világra, már látom azt a mérhetetlen gonoszságot ami uralkodik.. Én nemrég tértem meg, most 21 vagyok. Nagyon sok mindenen keresztül mentem, sok mindent megéltem... sokat szenvedtem... de Isten végig kísérte az életemet.. viszont valahol megállt ez az egész.. volt egy küszöb, amit nem tudtam átlépni, mert nem neveltek olyan mély hitben, így sok mindenről nem is volt tudomásom. De hála Istennek egy családtagomon keresztül felnyílt a szemem és most már tisztán látok. Hosszú út áll még előttem, de most már végre élek.. így visszagondolva azt mondhatom, halott ember voltam, aludt a lelkem, de örülök, hogy fényesség áradt be az életembe és boldog vagyok hogy Isten útján járhatok. Most előttem állnak nehéz feladatok, amik most reménytelennek tűnnek földi aggyal, de Isten akarata szerint cselekszem és vele minden lehetséges. Csodák az életünkben bőven akadtak.. pl. nagymamám kigyógyult az utolsó előtti fázisú tüdőrákból, orvosi segítség nélkül. Isten már előre megmondta nekünk, hogy meg fog gyógyulni, de ehhez az kellett hogy megtérjen és a családnak is bizonyságul szolgált és sok mindenre felhívta a figyelmünket ez a betegség... szét volt hullva a család de ezáltal sokkalegységesebb lett... stb... meg egyszer mikor még kolis voltam, szerettem volna venni a páromnak ajándékot évfordulónkra, de nem volt rá pénzem.. mondtam az osztálytársaimnak a suliban, hogy de jó lenne találni egy 5 ezrest... és mikor mentem vissza a koliba, ott volt a földön egy 5 ezres... az én és öcsém életét is sokszor megmentette Isten.. még mikor öcsém kicsi volt, az orvosok már aláíratták a papírt szüleimmel, hogy nem tudnak mit tenni.. de annyira imádkoztunk, hogy meggyógyult.. meg én majdnem megfulladtam, mert megakadt a torkomon valami.. már el voltam lilulva, pár percig levegő nélkül voltam és apukám betett a kocsiba és vitt az orvoshoz ami 50 km-re volt... és anyukám eközben otthon felkiáltott az égre és utána telefonáltak, hogy helyrejöttem.. meg kaptam Istentől számos üzeneteket... és az a legcsodálatosabb dolog, mikor érzem a szentszellem erejét és mikor érzem a tisztaságot, mintha hófehér lennék.. mert az Úr lemossa a bűneimet.. most hirtelen ennyi jutott eszembe..
2014. szept. 10. 13:48
 5/5 Kommander ***** válasza:

Isten nagy csodái az életemben:(tapasztaltam létezését)

1. Csecsemőkoromban,amikor még beszélni sem tudtam,azt sem tudtam miről szól ez a világ,majdnem vérhasba voltam,állítólag a belek vékonyodtak meg,korházba voltam,a családban már a temetésemre gondoltak,édesanyám így imádkozott Istenhez,hogy ...most ha megadtad,kérlek ne vedd el...,és Isten meggyógyított és helyrejöttem...

2. 2000 év Augusztusában pár napig esők voltak,ami után jóidő lett,elhatároztuk egy barátommal,hogy elmegyünk a Marospartjára megnézni a Marost,láttuk,hogy megnőtt a víz,és néhányan fürödtek is,ha jól emlékszem nem azzal a gondolattal mentünk,hogy fürödjünk,hanem csak sétáljunk.Amikor láttuk,hogy mások fürödnek,akkor mik is bementünk,a víz sokkal nagyob volt a normális szintjéhez képest,ő jóval alacsonyabb volt mind én,belépett egy kicsit mélyeb helyre ahol a szájáig ért a víz,de ki is mászott,erre én azt gondoltam,hogy én is kipróbálom,én is beléptem arra a helyre,mivel nem tudtam úszni egy kicsi hullám elég volt ahhoz,hogy bevigyen a folyó közpéig,sőt majdnem a másik felére,ahol a legmélyeb volt és a legnagyob hullámok voltak...ekkor nekifogtam imádkozni szüntelen és kb pár perc után(fogalmam sincs menyi lehetett) a lábam földet ért...kivitt a part fele a víz,miközben kapálóztam kézzel lábbal,amikor kiértem a partra egy halász is ott volt,meg a barátom kétségbeesve,nem emlékszem mit beszéltünk akkor,de emlékszem,hogy köszöntem az Istennek,hogy kihozott a Marosból és megmentett...

3. 2006 Május 17-én történt,10-kes voltam,apámtól kaptam 50 lejt,hogy vegyek cipőt,ami 30 lej volt,a 20 lej visszajárót vissza kellet adjam neki...úgy gondoltam,hogy iskola után venni fogok,12-13 óra lehetett,amikor egy tanórán a padtársam Ö.B. meglátta a tolltartómban a pénzt,és mosolyogva azt mondta: hű menyi pénzed van...az óra lejárt,sokan kimentek az osztályból,azon az órán az első padban ültünk,pont az ajtó mellett,én kicsengetés után hátramentem a harmadik padsórba,az osztály másik felébe egy másik osztálytársamhoz...nem telhetett el 3 perc,amikor eszembe jutott,hogy vegyem ki a tolltartomból a pénzt...nem volt pénztálcám,azért tartogattam itt-ott a pénzt...mire odamentem már nem volt a pénz...mindenkit kérdeztem,senki nem tudott semmit,sokan nem is tudták,hogy van pénz nálam...az igazgatónő is bejött,de nem került elő a tettes...elég rossz helyzet volt...otthon apámnak is meg kellett mondjam,csalódott volt ő is,cipőt sem vettem...ez eltelt...imádkoztam minden este,hogy mutassa meg az Isten,hogy ki vette el,nem kell visszakapnom a pénzt,csak mutassa meg ki volt az.teltek a hónapok-teltek,2007 Májusában kellett vinni a pénzt (egy bizonyos összeget) a képekre,mert végeztük az Iskolát...erre a tettes azt mondta,hogy nem tudta hozni a pénzt,mert baj történt,a tegnapi nap (Május 21) elloptak az anyjától 200 lejt a gyárból és azért nem tudja hozni a pénzt...ez Május 22 volt...eszembe tartottam a dátumot és megjegyeztem: 1 év és 4 nap után 4-szeresét lopták el az anyjától...ahogyan kértem az Istent,csak mutassa meg nem kell más...ennél nagyobb bizonyíték nem kell.Megmutatta,hogy ki volt.

4. 2012 Februárjában a családban (leírhatatlan probléma keletkezett),ami nagyon befojásolt lelkileg,szelemileg...de mindezek előtt meg akartam térni,gyermekkorom óta imádkoztam,de nem kellőképpen és mindezek mellett hatalmas vétkekbe is keveredtem,habár tudatomba volt,hogy Isten létezik,gondolatomban volt,hogy megtérjek,csak nem tudtam erőt venni magamon,valami nem engedett,jelek voltak azelőtt is,hogy meg kell térjek,elvesztettem telefonom nemsokkal azelőtt,de nem jöttem rá,hogy azért volt...amikor bekövetkezett a (nemkívánt esemény)az nagyon megviselt lelkileg,annyira,hogy sírtam bele.. és nem volt kihez fordulni,éreztem,hogy eljött az idő,a szobámban nekifogtam imátkozni,bűneimet megbánva,mindenkinek megbocsájtva,talán életemben elöszőr imátkoztam igaz hittel,bizonyságot teszek arról is,hogy addig hittem Istenben,de Jézusba nem,azóta tapasztaltam az Atyát,Fiút és a Szentlelket,éreztem az erejét,nem is lehet elképzelni mekkora ereje van,nem hiába van megírva az erős hittel való imádság hatékony...ez a nemkívánt esemény este történt és reggelre a dolgok megváltoztak radikálisan olyan módón,amire nem is gondoltam...hálát adtam és elmentem templomba,a Bibliának még nem mertem nekifogni,mivel bűnösnek éreztem magam,de egy idő után arra gondoltam,hogy beleolvasok,mivelhogy rossz embereknek van,nem a jóknak...sokat tanultam a Bibliában olvasott szövegekből,nyugodtságot adott az igazi hit Istenben,azóta Jézushoz is imátkozok,sokszor többet mind az Atyához,de meg van írva: Nekem adatott minden hatalom mennyen és földön.(Máté 28,18) , Én és az Atya egyek vagyunk (János 10:30), ...senki nem mehet az Atyához,csak énáltalam(János 14),tehát Tapasztaltam Isten létzését.

5.Isten nem csak a bajból segített ki,hanem sok mindent adott nekem az életben...nagyon sok álmom volt régen,gyermekkoromban is,az egyik az,hogy a lakásunkat fel lehessen újítani,ami gyermekkorom egyik álma,sajnos nem volt lehetőség otthon,de Isten kirendelte,hogy bátyámon keresztül Németországban dolgozzak és évek során felújítottam a lakást és mivel apám meghalt kifizettem a testvéremet,így a lakás enyém lett 25 éves koromban,azután kocsit kirendelt egy régi álmom.

2016. okt. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!