Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában Mózes a botját...

A Bibliában Mózes a botját kígyóvá változtatta. De a kígyó a Sátán szimbolúma. Akkor Mózes istene a Sátán volt?

Figyelt kérdés
2014. szept. 14. 14:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Nem Mózes változtatta a botot kígyóvá, hanem Isten, pont azért, hogy megmutassa, hogy amit a fáraó varázslói varázsoltak, az neki semmiség.
2014. szept. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%

Hol írja a Biblia, hogy a kígyót imádta?

Egyébként meg a kígyó egy állat.:)

2014. szept. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
Láthatjuk, hogy az Úrnak a kígyó felett is hatalma van.
2014. szept. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%
A fáraó varázslói el volt telve a maguk "tudományával, Isten meg megmutatta, hogy az neki semmiség. Mózes meg egy eszköz volt Isten kezébe, akin keresztül lépett.
2014. szept. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Mózes II. könyve 6. rész


1.

Az Úr pedig monda Mózesnek: Majd meglátod mit cselekszem a Faraóval; mert hatalmas kéz miatt kell őket elbocsátani és hatalmas kéz miatt űzi el őket az ő földéről.

2.

Az Isten pedig szóla Mózeshez és monda néki: Én vagyok az Úr.

3.

Ábrahámnak, Izsáknak és Jákóbnak úgy jelentem meg mint mindenható Isten, de az én Jehova nevemen nem voltam előttük ismeretes.

4.

Szövetséget is kötöttem velek, hogy nékik adom a Kanaán földét, az ő tartózkodásuk földét, a melyen tartózkodjanak.

5.

Fohászkodását is meghallottam az Izráel fiainak a miatt, hogy az Égyiptombeliek szolgálatra szorítják őket, megemlékeztem az én szövetségemről.

6.

Annakokáért mondd meg az Izráel fiainak: Én vagyok az Úr és kiviszlek titeket Égyiptom nehéz munkái alól és megszabadítlak titeket az ő szolgálatjoktól és megmentlek titeket kinyújtott karral és nagy büntető ítéletek által.

7.

És népemmé fogadlak titeket s Istentekké lészek néktek és megtudjátok, hogy én vagyok a ti Uratok Istentek, a ki kihoztalak titeket Égyiptom nehéz munkái alól.

8.

És béviszlek titeket a földre, a mely felől esküre emeltem fel kezemet, hogy Ábrahámnak, Izsáknak és Jákóbnak adom azt, és néktek adom azt örökségül, én az Úr.

9.

Eképen szóla Mózes az Izráel fiaihoz; de nem hallgatának Mózesre, a kislelkűség és a kemény szolgálat miatt.

2014. szept. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
Ámen.
2014. szept. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Legelőször Isten használta a kígyós trükköt:

[link]


Aztán a fáraónál Áron dobta be a kígyós trükköt:

[link]

2014. szept. 14. 14:51
 8/20 anonim ***** válasza:

Ki érdemelte ki a kígyó képmását?


Kinek az elkötelezett szolgája volt a a fáraó?


Értékelem, hogy kérdezel, de ha elfogadsz egy javaslatot, előbb olvasd el,a teljes művet és utána, ha még bármilyen kérdésed van, szerintem fogsz választ rájuk kapni.

2014. szept. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
80%
A válasz a szövegkörnyezetben rejlik. A kígyó önmagában nem Sátánnak a szimbóluma, a Szentírás csak bizonyos esetekben hozza vele összefüggésbe, viszont akkor mindig jelzi, mint például a Jel 12-ben. Az Exodusban egy betű sincs arról, hogy annak a kígyónak köze lenne Sátánhoz. Neki egyébként a Bibliában más jelképi is vannak, amiken a Szentírás némi változtatással, más igeszakaszokban, egészen mást ért.
2014. szept. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
16%
Ebben az összefüggésben nem,de egyébként cimborált a sátánnal,mert ha megnézed láthatod,hogy szépen kiforgatta Isten szavát.
2014. szept. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!