Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában Mózes a botját...

A Bibliában Mózes a botját kígyóvá változtatta. De a kígyó a Sátán szimbolúma. Akkor Mózes istene a Sátán volt?

Figyelt kérdés
2014. szept. 14. 14:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
42%
Azon vallási fanatikusok akik lepontoztak nullára,meg merik indokolni,hogy miért?
2014. szept. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
üdv, érdekes, hogy volt egy másik kígyó is, amikor Isten kígyókat küldött a népére, és utánna meg csináltak egy rézkígyót, amire ha ránéztek, nem haltak bele a kígyómarásba. viszont érdekes az is, hogy például jób esetében sátán nagyon ügyesen Istenre terelte a gyanút, mert pl tüz jött le az égből, és elpusztította mózes értékeit és szeretteit. a az előzményekből azonban tudjuk,hogy nem isten hozta le a tüzet az égből, hanem sátán követett el minden rosszat jób ellen, aki maga is Istennek tulajdonította a csapásokat, miként a három tanácsadó, és a felesége is.
2014. szept. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

"Ki érdemelte ki a kígyó képmását?"

Áron botja + a fáraó papjai


"Kinek az elkötelezett szolgája volt a a fáraó?"

Hóruszé.

Viszont a kígyónak ott is vegyes megítélée van. Apóphisznek elég negatív kritikája van, de Uto Alsó-Egyiptom védő istennője volt.



"Értékelem, hogy kérdezel, de ha elfogadsz egy javaslatot, előbb olvasd el,a teljes művet és utána, ha még bármilyen kérdésed van, szerintem fogsz választ rájuk kapni."

Köszönöm.

Elolvastam. Nem találtam választ. Azért kérdeztem körül itt.

2014. szept. 16. 20:03
 14/20 A kérdező kommentje:
11-es: Ami kritikán aluli ahhoz nem szokás kritikát írni. Csak lepontozni.
2014. szept. 16. 20:04
 15/20 anonim ***** válasza:
Ja,persze,értem:-) azt a legkönnyebb.Azért kíváncsi lennék,mitől kritikán aluli.
2014. szept. 17. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
80%
A kígyó itt az egyiptomiak istensége volt, és ebben a történeteben az volt a lényeg, hogy Isten legyőzte az egyiptomiak istenségét, amikor Áron kígyóbotja megette az egyiptomi mágusok kígyóbotjait.
2014. szept. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Melyik istent? Apóphiszról tudok csak, hogy kígyóként ábrázolták., de neki elég negatív PR-ja volt. Széth vágta mindig kupán, aki a XX. dinasztia családi védőistene volt.
2014. szept. 19. 18:19
 18/20 A kérdező kommentje:

Mármint Uton kívül.

De akkor most már értem mire gondoltál.

2014. szept. 19. 18:21
 19/20 anonim ***** válasza:
80%
Kedves kérdező, forma tekintetében még mindig a kígyó hasonlít a legjobban egy bothoz. Persze lehet próbálkozni botsáskával is, csak az méretben nem passzol annyira.
2014. szept. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
58%

A Kígyó Sátán legszentebb szimbóluma.

Mózes istene viszont nem lehetett Sátán, mivel Ő

1. utálja a zsidókat,

2. Mózes is csak egy kitalált karakter, mint sok más a bibliában. Tehát Mózes, mint Mózes sohase létezett.

2014. nov. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!