Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a probléma azzal az emberre...

Mi a probléma azzal az emberrel aki igazolja a Bibliából, hogy Mihály arkangyal=Jézus?

Figyelt kérdés
Késöbb megkérdezem kicsoda Jézus Krisztus azt állítja egy másik hozzászólásában Jézus a teremtő Isten Mi történt megtért a tévedéséből ?
2014. szept. 15. 16:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/90 szp72 ***** válasza:
Nézd #4-es, én nem vagyok nagy héberes, ha igazad van a fordításban, végül is nem kifogásolható, amit állítasz. Mindazonáltal elég sokan tudnak héberül, s meglehetősen nagy hagyománya van a Mihály arkangyal fordításnak, nem értem nektek miért fontos ez. Nem tök mindegy, hogy Fiúnak eggyel több neve van vagy kevesebb?
2014. szept. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/90 anonim ***** válasza:
69%

@szp72


Ne érts félre, számomra ez nem üdvösségkérdés. Csak azt szerettem volna érzékeltetni, hogy Krisztusnak a Mihállyal való azonosítása nem jelenti azt, hogy ő teremtmény lenne, ahogy némelyek tanítják, ez egy fals érv. Jézus Krisztus ugyanis valóságos Isten, akármilyen néven is jelenik meg. Bár aki az eszkatologikus próféciákkal foglalkozik, annak ezzel a kérdéssel törődnie kell, mert Mihály megjelenik mint Dániel mind a Jelenések könyvében.

2014. szept. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/90 anonim ***** válasza:
65%
Mihály nem mondhat ítélete, Jézus igen. Nem egy személyről van szó. Az indok, amiért mégis ragaszkodnak ehhez a hazugsághoz nem érdekel. Dorgáljon meg titeket az Úr, övé az ítélet.
2014. szept. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/90 anonim ***** válasza:
35%

"Mi a probléma azzal az emberrel aki igazolja a Bibliából, hogy Mihály arkangyal=Jézus?"


Semmi! A kegyelmünk nem attól függ, hogy miképpen értelmezünk egy szöveget. Mihály egy erős valaki. Jézus is egy erős valaki. Szerintem ha egy és ugyan az a személy, akkor is letojja, ha külön kezeled, de ha két különböző, mindkettőt hidegen hagyja, hogy egyként kezeled.

2014. szept. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/90 anonim ***** válasza:
0%
üdv, Jehova tanúi azt tanítják, hogy Jézus már a földrejötte előtt is létezett, mihályként, őt teremtette meg elősször Jehova, majd minden mást eggyüt teremtettek meg. tehát Jehova a teremtő, és Mihály az első teremtése, aki később megüresitve magát emberi formát öltött, hogy megfelelő váltságáldozatotmutasson be mindenkiért, Isten igazságos alapelveinek megfelelően.
2014. szept. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/90 anonim ***** válasza:
29%

Szia!


Szerintem semmi baj nincs velem, csak valakiknek nagyon nem tetszem... :-)


Üdv. Péter

2014. szept. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/90 anonim ***** válasza:
57%
Ha egy szervezetben ilyen tévtanitás van, annak semmi köze Krisztushoz. Isten úgy íratta le a Bibliát, hogy az mindenkinek érthető legyen és ne kelljen mindenféle jött-ment tanító ahhoz, hogy értelmezni lehessen.
2014. szept. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/90 anonim ***** válasza:
83%
"Jött-ment" tanítók nélkül is ezerféle módon értelmezik...
2014. szept. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/90 anonim ***** válasza:
16%
Isten segítségével NEM! Csak hát őt mindig kihagyják a buliból ezek.
2014. szept. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/90 anonim ***** válasza:
34%
üdv, érdekes, hogy Isten kiválasztott népe, az írástudók, akik folyamatosan olvasták az írásokat, és le is kellett nekik másolni, illetve közösségben éltek, mennyire félreértette az írásokat, pedig tudták, hogy jönnie kell a messiásnak, minden rá vonatkozó részt ismertek, és mégis megkövezték. Jézus azt mondta, hogy a hagyományaik,az ünnepeik, és az emberi tanítások miatt van ez. nos ugyanez a helyzet napjainkban is.
2014. szept. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!