Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a probléma azzal az emberre...

Mi a probléma azzal az emberrel aki igazolja a Bibliából, hogy Mihály arkangyal=Jézus?

Figyelt kérdés
Késöbb megkérdezem kicsoda Jézus Krisztus azt állítja egy másik hozzászólásában Jézus a teremtő Isten Mi történt megtért a tévedéséből ?
2014. szept. 15. 16:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/90 A kérdező kommentje:
Igen a két leírás alapján látható ugyanarról a személyről vagyis Jézusról van szó.
2014. okt. 9. 06:02
 52/90 anonim ***** válasza:

Kedves 49. válaszoló!


"a hozzászólásodban megfogalmazott

újabb vádak miatt még írok egyszer."


Jó lenne, ha nem neveznéd vádaknak az Én álláspontom szerint leírt dolgokat, vagy te már elve eldöntötted, hogy az általam leírtak csak hamis vádak lehetnek? Ez lenne az a "nézetváltoztatásra kész szív", amelyről beszéltél?


" Tudod, hogy ki "szülte" a hegyeket? Ki adhatta ki magából? Csakis az akiben benne volt és tudjuk, hogy Krisztusban minden benne volt"


Mellébeszélsz. A te logikád alapján még a hegyeket sem lenne szabad teremtettnek nevezni.


"Nem csak első, de egyetlen is. Senki nincs olyan mint Ő"


Én is ezt mondtam, de ettől még Jézus teremtmény, Isten teremtménye.


" Azt, hogy "az Atya nagyobb Nálam" maga Jézus urunk mondja, de ettől még a Fiú lehet egy - az Atyától kapott - név birtokosa, ami hatalmat ad neki."


Nem lehet, Isten világosan fogalmaz, hogy az ő nevét örökre szánja magának, ezért nem adhatja át senkinek, mivel az ő szava megmásíthatatlan.


Továbbá megint nem veszed figyelembe a történetek időbeli folyását, Jézus ugyanis a feltámadása után kapja meg a 'minden hatalmat', amibe szerinteda névátadás is beletartozik.


"Egy Habsburg király fia Habsburg nevet viseli és hercegként is kimagasló hatalma van, de az apja nagyobb nála."


A példád egyáltalán nem releváns, az nyílvánvaló, hogy ilyenkor a Hapsburg név öröklődik, de Jehovának nincs vezetékneve.

" Ha a Teremtő Krisztus volt, akkor itt miért zárod ki azt, hogy Ő beszélt Mózessel?"


Mert Jehova nem egyenlő Jézussal, itt az eredeti szövegben is isten JHWH neve szerepel.


"Az Ö nevének elfelejtése a zsidókra vezethető vissza, de ezt biztosan tudod."


Tudom, de ez egy másik téma.


" Más-más időpontról van szó, ahogy már írtam az ítéletre való feltámadás később várható mint az amikor az Övéit elragadja"


Mint mondtam, ez lényegtelen, mivel minden halott Jézus szavára fog feltámadni. Ja és Nincs ítéletre való feltámadás sem, ugyanis "Aki (már egyszer) meghalt, azt felmentették a bűnei alól" "A bűn zsoldja (pedig) a halál".


" Amiért kürt és angyalhang kíséretében leereszkedik, attól még saját hangán is szabad neki megszólítania a halottakat"


De mivel ilyenről nem ír a Biblia, ezért arra lehet következtetni, hogy a halottak az arkangyal hangjára támadnak fel, mivel a Jenések szerint ennek Jézus szavára kell bekövetkeznie, ezért levonhatjuk a következtetést: Jézus az arkangyal.


" Ján 8:51 (ÚV) 51 Bizony, bizony mondom nektek, ha valaki megtartja a szavamat, nem lát halált soha.”

(soha=aion, ami nem jelenthet végnélküliséget, ha érdekel elmondom, hogy miért)"


Mint mindenhova, ide is érvényes a szövegkörnyezet szerinti vizsgálat. Jézus itt természetesen nem arra gondol, hogy az ő követői szó szerinti értelemben nem látnak

soha halált. Inkább arra gondol, hogy soha nem látnak örök pusztulást, vagyis "második halált", amelyből nincs feltámadás (János 5:24):

"Bizony, bizony mondom nektek, aki hallja a szavamat, és hisz annak, aki küldött engem, örök élete van, és nem kerül ítélet alá, hanem ÁTMENT A HALÁLBÓL az életbe."

2014. okt. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/90 Középút ***** válasza:

Kedves Kérdező


50-es vagyok...

Megvallom,picit furcsa számomra, hogy Dánielt nem egy hírvivő látogatta meg, de ez egyet mond ki, mégpedig az üzenet kimagasló jelentőségét. Furcsa, hogy Dánielnek közvetlenül Krisztus adta át az üzenetet, ezzel szemben Krisztus, az Atyától kapott leleplezéseket az Ő (személyes?) angyala által juttatta el Jánoshoz. Krisztus Hírvivőjének személyén is el lehet gondolkodni, ugyanis János szolgatársának mondja magát és a Jelenése zárószavai azonosak a Páli zárószavakkal...


Vajon miért lehetett annyira kimagasló a Dánielnek átadott üzenet, hogy nem vontak be a "kézbesítésbe" hírvivőt?

2014. okt. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/90 anonim ***** válasza:
51%

Ha eddigi érveim nem győztek volna meg, hogy Mihály arkangyal Jézussal egyenlő, akkor még mutatok párat:


Nézzük elsőnek mi a Mihály név jelentése, ez segít azonosítani kiről van szó.


H4317

מיכאל

mıykâ'êl

BDB Definition:

Michael = “who is like God”: Mikáél (Mihály, Mikaél, Mikáel, Mikháel) = „ki olyan, mint isten”


Vajon ki lehet olyan, mint Isten? (Kolosszé 1:15) . . .Ő a láthatatlan Isten képmása, az egész teremtés elsőszülötte. . .


A képmásnak fordított görög szó ez: εἰκών (eikón) és azt is jelenti, hogy hasonlóság. Vagyis Mihály az a lény, aki a legjobban hasonlít Istenre.


(Júd 1:9 Károli)… Pedig Mihály arkangyal, mikor az ördöggel vitatkozván Mózes teste felett vetélkedett, nem mert arra káromló

ítéletet mondani, hanem azt mondá: Dorgáljon meg téged az Úr!


(Ez 34:24 Károly) … Én pedig, az Úr, leszek nekik Istenük, és az én szolgám, Dávid, fejedelem közöttük. Én, az Úr mondottam.

Márpedig mikor az írás Dávidra utal, akkor egyértelmű, hogy a Messiás előképét érti alatta. Ezt bármely komoly Biblia kutató

elfogadja és elismeri, hogy az Én szolgám Dávid az a messiás prófétai előképe.


(Ez 37:24) És az én szolgám, Dávid lesz a király ő rajtuk, s egy pásztora lesz mindnyájuknak; és az én törvényeim szerint járnak, s parancsolataimat megőrzik és cselekszik.


A király itt is a Messiás-Királyra vonatkozik és a pásztorra való utalás is. A Messiás Király pedig nem más, mint Jézus a Krisztus. Jehova felkentje, amit a Jézus neve prófétailag jelent.


Nem mellesleg John Wesley’s jegyzetei is a

Messiásként azonosítja Mihályt, nyugodtan leellenőrizheted:


Dán 12:1 For the children - The meaning seems to be, as after the death of Antiochus the Jews had some deliverance, so there will be yet a greater deliverance to the people of God, when Michael your prince, the Messiah shall appear for your salvation. A time of trouble - A the siege of Jerusalem, before the final judgment. The phrase at that time, probably includes all the time of Christ, from his first, to his last

coming."



És itt van, amire nem reagáltál (Dániel könyve 10:21):


"De előbb elmondom neked, hogy mi van megírva az igazság könyvében. - Senki sincs, aki velem tartana azok ellen, csak Míkáél, a ti vezéretek."


És ugye tudod, hogy ki a mi

vezetőnk? (Ki a jó pásztor?)


Később pedig úgy utalnak Mihályra, mint aki „a nagy fejedelem, a ki [Dániel népe] fiaiért áll” (Dániel 10:21; 12:1).


Ez a magasztos hivatal leginkább Jézus Krisztusra, Isten Fiára illik rá földi élete előtt, illetve után (1Thessalonika 4:16;

Jelenések 12:7–9).


Csak remélni tudom, hogy neked "nézetváltotatásra kész szíved" van és nem fogsz továbbra is az Szentírás ellen harcolni.

2014. okt. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/90 anonim ***** válasza:
51%

A Dániel könyve 10. fejezetével kapcsolatbn pedig nem tudom miről beszéltek... Elolvastátok Ti az egészet? Nem Jézus adta át az üzenetet Dánielnek, hanem egy másik angyal.


"De Persiának fejedelme ellenem állott huszonegy napig, és ímé Mihály, egyike az előkelő fejedelmeknek, eljöve segítségemre, és én ott maradék a persa királyoknál;"


Ezek szerint ha Jézus jött Dánielhez, akkor ő Mihály segítsége nélkül nem tudta volna átadni az üzenetet? Tehát a hatalmas Jézust meg le tudta szerelni az ördög hetekre? és csak akkor tudott eljutni az üzenettel Dánielhez, amikor Mihály megjött? Ennyire lealacsonyítjátok Jézust??

2014. okt. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/90 szp72 ***** válasza:

"Mert benne teremtett mindent a mennyben és a földön: a láthatókat és a láthatatlanokat, a trónusokat, uralmakat, fejedelemségeket és hatalmasságokat." (Kol 1,16)


A láthatatlan világban sokféle hatalmasság van, fejedelemségek, trónusok. Mihály egy hatalmas fejedelem, az angyalok vezére, a Fiú azonban mindenkinél hatalmasabb, s általa lettek megteremtve.

A Fiú nem angyal. (Zsid 1,1-14)

A Fiú azonosítása Mihállyal meglehetősen erőltetett, sehol nem mondja a Biblia. Sehol.

2014. okt. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/90 anonim ***** válasza:

Kedves szp72!


Arról nem tehetek, hogy rád nem hatnak az észérvek, azt hittem, hogy ennél korrektebben is hozzá tudsz szólni a témához, szerintem el sem olvastad az itt leírt érveket, amiket pedig leírtál, azok nem újdonságok, na mindegy, nem akarok én senkit tovább győzködni, döntse el mindenki maga, hogy milyen következtetéseket lehet levonni, ezekből a vitákból.

2014. okt. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/90 szp72 ***** válasza:
Tévedsz! Elolvastam. Michael=Ki olyan, mint Isten? Ez neked bizonyíték? Ez semmi. Ez az angyal jelmondata, ezt az igazságot akarja mindenhol érvényre jutatni. Ezért harcol. De hogy ő maga volna olyan mint az Isten, ez egyáltalán nincs benne. Ez belemagyarázás.
2014. okt. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/90 A kérdező kommentje:

Istvan35


Alaposabban olvasd el a Dániel könyvét és javaslom gondolkodj el rajta akár napokig és értelmezd a szöveget meglátod jobban megérted a Biblia Igazságait, kijelentéseit.


Feltételezem Jézus angyali seregeket vezetett Perzsia fejedelme ellen

aki ellne állott ennek az angyali seregeknek.

Egyébként Jézussal mi történt a pusztában emlékezzél csak vissza ?

Ha Jézus megnyilvánult volna hatalmával akkor korszakok szűntek volna meg mert megsemmisül a gonosz.

De Ő mondta mindennek be kell teljesülni az Isten tervében sok sok olyan dolog van ami nincs a Bibliában mert a Biblia a teljességnek csak egy morzsája, ott vannak a különböző világbirodalmak amelyek Istentől kijelölt időben jöttek létre maradtak fent és szűntek meg.

2014. okt. 9. 18:08
 60/90 A kérdező kommentje:

53-as

Vajon miért lehetett annyira kimagasló a Dánielnek átadott üzenet, hogy nem vontak be a "kézbesítésbe" hírvivőt?



Azért kimagasló az üzenet, mert Izrael történetének a jövőben bekövetkezendő eseményét látta Dániel és erről kapott szót. /10,1-2.vers/

Ezt megerősíti az előző fejezetben található kijelentés /9,24-27/


/9,26. vers/ a Golgotai kereszt eseménye.

/27. vers/ még nem következett be.

hanem a mostani korszak a két vers közötti idő.


A /9,27. vers/ az Antikrisztusi világkorszak egyik Izraelre vonatkozó eseményét írja le, és mivel ez a világkorszak az Armagedonnal fog lezárulni aminek vezetője a Messiás lesz ezért volt szükséges, hogy Ő is ott legyen a Dániel látomásában az angyalon kívül /10,17. vers/.

2014. okt. 9. 18:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!