Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerinted mi bizonyítja Isten...

Szerinted mi bizonyítja Isten létezését?

Figyelt kérdés
Engem a nanotechnológiai kutatások, megoldások, ez a roppant aprólékosan megtervezett föld hihetetlen összetettsége, és mégis harmóniája elgondolkoztatott.

2014. szept. 25. 13:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Miért kérdezed? Én tudom, hogy van Isten, mert kértem és kaptam: hitet, látást, értést. Ő keresett, én válaszoltam. Ő szólt hozzám, én meghallottam. Nekem bizonyított.

De van, aki nem ismeri és tagadja foggal-körömmel, csak mert azt hiszi, hogy amit ő nem ismer, az nem is létezik.


Én másképp kérdeznék: hogy lehet az, hogy van aki nem ismeri és nem is akarja megismerni, hanem csak a tagadásig jut, de igazából azt sem tudja, hogy mit és kit tagad, mert az ismereteit még részlegesnek sem lehet mondani.

2014. szept. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező: az, hogy valamit nem értesz, vagy nem tudsz elképzelni - NEM bizonyítja semmiféle isten létezését.

A nanotechnológia pl. akkor bizonyítaná, ha minden sejtben ott lenne az isten neve felvésve

(gy.k.: a DNS nem az. Egy ilyen néven látszana, hogy nem a működéshez kell, hanem csak dísz).


A világ és a Föld aztán végképp nem bizonyítja... az egész élővilág mindenestül a világunknak talán 0.000000000 0000000000 00000000000 00000000001 része.

2014. szept. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
49%

Isten léte/nemléte HIT, nem pedig bizonyítás/bizonyítottság kérdése!

Ami bizonyított, az nem hit, hanem tudás!

2014. szept. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 r.sentinel ***** válasza:

Kedves kerdezo !!!


A "Bibliai Isten" letezeset semmi nem bizonyitja, de a buzgo hivoknek mint sokan irjak eleg ha a Biblia irja, na meg a vallasos talalkozokon kifejtik es elhitetik egymassal hogyan is lehet mindezt erzekelni is igy egy "igaz hivo" maris beszelget es eszmecseret folytat es meg van gyozodve hogy a pozitiv hatas csakis az imadsagnak koszonheti mig a negativ esemenyeket betudja logikai magyarazatkent hogy az eletben o maga vagy csaladja valmilyen teren hibazott igy jott a buntetes.

Tulajdonkeppen az elet es a korulottunk letezo vilagmindenseg es a Fold nevezetu bolygon belul is megfigyelheto hogy a pozitiv es negativ kihatasok orokke igyekeznek egyensulyba hozni a dolgokat. Ahogyan mondani szoktuk a rossz utan mar csak jo johet es ugyanez tapasztalhato a Foldon kivul is ami volt az eltunik es kerulnek elo ujabb dolgok, csillagok, bolygok stb.

Semmi nem stabil es allando, minden mozgasban van es minden kihatassal van mindenre, ennel fogva a Foldon maradva emberi szinten a gondolataink azok melyek kihatassal vannak dolgokra, fuggetlen hogy elo vagy elettelen. A kevesbe informalt ember azonnali fizikai megnyilvanulast var el mindentol ennel fogva a "Bibliai Istent" is megszemelyesiti amely tulajdonkeppen emberi fogalom mely a "Teremto" eredeti fogalmanak afele ertelemzese. Az "Isten" fogalom egy elkulonulo lenyt jelez , mely rajtad kivul van es amelyet imadnod kell, mely telyesen teves eszme, ugyanis a vilagunk megerteset kellene keresni es nem imadasba fektetni energiankat.

2014. szept. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
35%

Van egy nagyon egyszerünek tünö vers a Bibliában: "Minden háznak van épitöje, aki megteremtett mindent az Isten"


... még az a tyúkól sem áll össze magától ugyebár...


Az emberek keresik az igazságot, kíváncsiak vagyunk, szomjazunk a tudás után.


De öszintén, melyik elismert tudósnak lehet hinni napjainkban?


Meglepett egy cikk, hogy állítólag Hawkins elmélete a fekete lyukról talán nem is igaz?


Most hinni, vagy nem hinni? Az emberi tudomány nagyon de nagyon törékeny, már én a saját életem alatt, mennyi tévedésüket hallottam, olvastam.


A Biblia tanítása, pedig az idök felett áll.

2014. szept. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
26%

Olyan bizarr olvasni, hogy vannak emberek, akik a véletlenben hisznek és azt próbálják elhitetni másokkal, holott nekik az égegyadta világon semmi bizonyítékuk sem az evolúcióra, sem az ősrobbanásra, hanem tele vannak mindenféle teóriával, elképzeléssel, elmélettel, egyik tudós győzködi a másikat és ők ezt nevezik tudásnak.

Az a legszomorúbb, hogy azt sem tudják miben hisznek és azt sem, hogy mit tagadnak.

2014. szept. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

"a pozitiv es negativ kihatasok orokke igyekeznek egyensulyba hozni a dolgokat"

Nem igaz, ilyesmi nincs. A dologk energiaminimumra törekedenek.


"Ahogyan mondani szoktuk a rossz utan mar csak jo johet"

...és pont ez az, ami nem igaz. Egy kaszinóban pl. kijöhet 20 egymást követő alkalommal a fekete. Vagy a piros. Vagy a piros-fekete váltakozva. Vagy bármi más.

Nincs senki odafönn, aki majd igazgatja az életed.

2014. szept. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
36%

"vannak emberek, akik a véletlenben hisznek"

A véletlenben nem kell hinni, mert annak szabályai vannak, amit már régen kimértek, és mit ad isten - működnek. Az összes kaszinó, biztosító stb. ebből él.


"semmi bizonyítékuk sem az evolúcióra, sem az ősrobbanásra"

Ugye fogalmad sincs, hogy ezek mik?

Az evolúciót - NEM az evolúciótörténetet, hanem az evolúciót - ma már használják pl. tervezésben is.

Ha nem működne, akkor miért használnák?


Az pedig magyarázd meg, hogy a jelenlegi szétrobbanó világunk ugyan miből keletkezett? Ha nem egy pontból?

2014. szept. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Semmi semmi olyan nem bizonyítja a létét ami kérdésben felvetődött, alapjában véve pedig felesleges a létéről avagy nemlétéről bizonyítást keresni. A hit kedves kérdező az a lényeg. Azt ne veszítsd el.
2014. szept. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Ozmium42 ***** válasza:
Én arra lennék kíváncsi, hogyha a hit definitíve nem tudás, akkor a hittudomány hogyan létezhet? Lássuk be, hogy itt van egy roppant méretű, évszázadokon át felhalmozódott tudásanyag. A nagy kérdés az, hogy ha hitbéli dolgokról nem lehetséges tudást szerezni, akkor honnan származik bármiféle ismeret bármiféle hittel kapcsolatban? Ha azt mondjuk, hogy nem lehetséges, akkor a hívők miért olyan holt biztosak a dolgukban? És ha lehetséges, akkor miért nem tudjuk rendszerezni ezt az ismeretanyagot? Talán csak nem azért, mert már az ősforrás is intuíció volt, és azóta is minden vallásos elmélet és tapasztalat puszta intuíció? Akkor ez nem egy ellenőrizhető tudás. Akkor megint oda lyukadunk ki, hogy a vallásosaknak nem kellene holt biztosnak lenniük magukban, hanem helyükön kezelni magukat és a világképüket, és nem összehasonlítani magukat más, tudományos tevékenységgel.
2014. szept. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!