Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van ennyi álbuddhista?

Miért van ennyi álbuddhista?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor találkozom azzal, hogy emberek buddhistának vallják, érzik magukat. Sokan csak így nyíltan kimondják, hogy "én már évek óta buddhista vagyok".

Ezzel nem is lenne gond. Egyetlen bajom az, hogy az ilyenek többségének fogalma sincs a buddhizmusról..De tényleg. Tudják, hogy nagyjából van karma, újjászületés, meditáció, nirvána, meg hogy a boldogság megvalósítására törekszik a vallás, de itt meg is állna a dolog. Az emberek azt hiszik, hogy már annyitól buddhisták lesznek, hogy hisznek a reinkarnációban, néha meditálnak, és nem fogadják el a bűnök létezését. De ha rákérdeznék arra, hogy mik azok a Dhamma Pecsétek, esetleg Brahmavihara, 10 béklyó, ilyesmik, csak pislogna, hogy milyen nyelven beszélek..Ráadásul a legtöbb "álbuddhistának" fogalma sincs arról, hogy mi a különbség a reinkarnáció és a lélekvándorlás között.

Szerintetek miért van ennyi kamu buddhista manapság? Ennyire divat lett ez, vagy mi? Egyes körökben, ha buddhista vagy, akkor az egyből azt is jelenti, hogy a nyugalmad felér egy tibeti szerzetesével? Elképzelésem sincs, hogy mitől lehet ez, de kicsit zavar, mert ezzel valamilyen szinten lejáratják a vallást. Sokszor hangoztatom, hogy szerintem a buddhizmus nem annyiból áll, hogy betartunk bizonyos erkölcsi szabályokat, meg egész nap vigyorgunk, hogy mi mennyire boldogok vagyunk. Ti mit gondoltok?



2014. szept. 25. 20:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
tagadjátok a bűnök létezését? Ezt nem is tudtam.
2014. szept. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ez teljesen általános jelenség. A legtöbb vallás esetében így van az azt követők egy része, sőt, még a legtöbb hobbi esetén is.

Például, a focihoz ugye mindenki ért. =) Csakúgy, mint a gyerekneveléshez, vagy mint minden kutyás a kutyaidomításhoz, minden lovas a lovakhoz (és vérre menő viták alakulnak ki pl. arról, hogy western vagy angol stílusban jobb-e lovagolni, holott ők egyikben sem lovagolnak igazán, csak más nyerget használnak =P)

De megnézhetsz egy rajzos fórumot is, nem egyszer láttam, hogy gyerekek írnak egymásnak abszolút semmitmondó kritikákat. Ettől még nem járatják le sem a focit, sem a kutyázást, sem a gyereknevelést, sem a rajzolást, sem a többi vallást, sem a, sem a... =P Mert aki ért hozzá, azt úgyis ismeri az adott dolgokat, aki meg nem ért hozzá, azt valószínűleg nem is fogja nagyon megérinteni a dolog.

2014. szept. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy a keresztény értelmezésben lévő bűnt tagadják. A buddhizmusban inkább hibák vannak, amik azt jelzik, hogy miben vagyunk még tökéletlenek, tehát hol kell javítanunk.

Egyébként én sem vagyok buddhista. "Az szeretnék lenni", hogy így mondjam, szóval igyekszek minél többet olvasni, megtudni róla, de mivel tudom, hogy a tudásom még hiányos, nem kiabálom világgá, hogy "én buddhista vagyok".

2014. szept. 25. 20:30
 4/15 anonim ***** válasza:
Azért teszik ezt, mert van egy elképzelt kép a fejükben az adott vallásról és ez tetszik nekik. Az más téma, hogy ennek mennyi a valóságalapja és mennyi a saját kreálmány. Ezt a jelenséget én is gyakran tapasztalom a saját vallásomon belül: olyan emberek vallják magukat kereszténynek akik soha nem olvasták a Bibliát. A bonyolultabb dolgokról pedig ne is beszéljünk.
2014. szept. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

Én is az "az szeretnék lenni" kategória vagyok. Rengeteget olvasok a témában, és minél többet annál tudatlanabbnak érzem magam. Ez lehet a baj az általad említett "álbuddhistákkal", olvastak pár szép és jó dolgot a témában, s mivel tartozni akarnak valahova így buddhistának valják magukat.

Nem gondolom, hogy ezzel lejáratnák a vallást. :)

2014. szept. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 feketepeter ***** válasza:

Nincs ezel semmi gond. Ezt nepi buddhizmusnak hivjak, utalva arra, hogy azert a tobbseg csak feluletesen teszi magaeva a gondolatokat. Mas vallasoknal ugyanugy megfigyelheto ez a jelenseg. Sot, a tobbseg ugyanigy tanul meg barmit.

A valasztovonal talan a torekves. Nem szamit, valaki hol tart, vagy eddig mit ertett meg, csak az, hogy tesz-e erofeszitest a haladasra. Ha valaki Buddhat koveti, es torekszik, akkor buddhista.

2014. szept. 26. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem fog örök életet adni.

Nincs más út az Atyához csak Jézus.


Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

2014. szept. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
46%
Azon filózom, hogy akkor ti nem is szoktatok szívből megbánni egy "hibát", jól gondolom? Hanem csak javítandó dolognak tartjátok, ami vagy sikerül vagy nem. Brrr......
2014. szept. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
46%

Tovább gondolva pedig, nem is biztos, hogy ti bűnnek, akarom mondani javítani való hibának tartjátok a bűnöket, mert nincs semmi és senki, ami/aki felismertetné veletek a bűnt, ami kárt okoz minden esetben.

Szegények.... azért így elég tré lehet élni, hogy azt hiszed tök jó vagy, aztán kiderül, hogy nem is.

2014. szept. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö, én úgy gondolom, hogy azért, mert néhány évtizede nagyon divatos filozófiává vált.


A buddhizmusnak sok változata van. Elöször hosszú ideig szájhagyományokon keresztül adták át egymásnak az emberek.


Egyik fajtája a zen buddhizmus. Ez azt tanítja, hogy a tanulmányozás, a jó cselekedetek kevés hasznot hoznak.


Ez az irányzat azt tanítja ha megfejthetetlen relytélyeken gondolkodnak /meditálnak/ elérhetik a "megvilágosodást"


Például: "hogyan hangzik az, ha egy kézzel tapsolunk?"


Én úgy tudom kedves kérdezö, hogy a reinkarnáció magyarul lélekvándorlás? Te ezt másként érted?

2014. szept. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!