Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van ennyi álbuddhista?

Miért van ennyi álbuddhista?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor találkozom azzal, hogy emberek buddhistának vallják, érzik magukat. Sokan csak így nyíltan kimondják, hogy "én már évek óta buddhista vagyok".

Ezzel nem is lenne gond. Egyetlen bajom az, hogy az ilyenek többségének fogalma sincs a buddhizmusról..De tényleg. Tudják, hogy nagyjából van karma, újjászületés, meditáció, nirvána, meg hogy a boldogság megvalósítására törekszik a vallás, de itt meg is állna a dolog. Az emberek azt hiszik, hogy már annyitól buddhisták lesznek, hogy hisznek a reinkarnációban, néha meditálnak, és nem fogadják el a bűnök létezését. De ha rákérdeznék arra, hogy mik azok a Dhamma Pecsétek, esetleg Brahmavihara, 10 béklyó, ilyesmik, csak pislogna, hogy milyen nyelven beszélek..Ráadásul a legtöbb "álbuddhistának" fogalma sincs arról, hogy mi a különbség a reinkarnáció és a lélekvándorlás között.

Szerintetek miért van ennyi kamu buddhista manapság? Ennyire divat lett ez, vagy mi? Egyes körökben, ha buddhista vagy, akkor az egyből azt is jelenti, hogy a nyugalmad felér egy tibeti szerzetesével? Elképzelésem sincs, hogy mitől lehet ez, de kicsit zavar, mert ezzel valamilyen szinten lejáratják a vallást. Sokszor hangoztatom, hogy szerintem a buddhizmus nem annyiból áll, hogy betartunk bizonyos erkölcsi szabályokat, meg egész nap vigyorgunk, hogy mi mennyire boldogok vagyunk. Ti mit gondoltok?



2014. szept. 25. 20:21
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

"Ez nem fog örök életet adni.

Nincs más út az Atyához csak Jézus.


Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam."


Szép gondolat, de nem ez volt a kérdés.

2014. szept. 26. 15:05
 12/15 anonim ***** válasza:
ha mások tévelygésein nem tudsz változtatni, feledkezz meg róluk és akkor csak figyelj a saját utadra.
2014. szept. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
ha mások tévelygésein nem tudsz változtatni, engedd el az egészet. feledkezz meg róluk és figyelj csak a saját utadra.
2014. szept. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 feketepeter ***** válasza:

Buddha nem tanitott bunokrol. Szenvedesrol tanitott. A jo es a rossz a buddhizmusban ebbol a szempontbol ertelmezett. Jo az, ami kozelebb visz a megvilagosodashoz. Rossz pedig az, ami nem visz kozelebb. De nincs olyan kodex, ami megmondana, mi jo vagy rossz, tehat hasonlo mint a tizparancsolat peldaul. Bankodni pedig folosleges es ertelmetlen, tovabbi szenvedest jelent.


Peldaul a buddhistanak torekedni kell ra, hogy ne legyen serto, ne bantson meg masokat. Ha megis elofordulna, hogy valaki szavai hallatan megsertodik, akkor meg kell vizsgalnia, mivel lehetne ezt enyhiteni. Peldaul bocsanatot ker, amiert rosszul fogalmazott. De ez nincs kobe vesve, mert olyan eset is elofordulhat, amikor a bocsanatkeres ront a helyzeten. Buddha tanitasa nem egy 2500 evvel ezelott leirt halott dolog, hanem egy elo dolognak kell lennie azaltal, hogy mindig az aktualis helyzetbol indulunk ki. Ez az elem egyebkent a kereszteny teologiaban is hangsulyos.

2014. nov. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Miért, ha megkérdezek egy keresztényt Aquinói Szent Tamásról, sokat tudna mondani vajon?

Elég kirekesztő vagy egy buddhistához képest, már megbocsáss.

2015. máj. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!