Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hetedik és az első nap...

A hetedik és az első nap mégis egyforma?

Figyelt kérdés

A Kivonulás könyvében olyan bibliai idézetet találtam, amely szerint Pászka idején (HÚsvétkor) ugyanúgy tisztelni kell a vasárnapot (az első napot), mint a szombatot (a hetedik napot). Tudom, hogy az Ószövetség legnagyobb részében a szombati nyugalmat ír elő, de az alábbi bibliai idézet mintha sugallná a Húsvétvasárnap tiszteletét és azon a napon sem szabad dolgozni. Isten miért kérte volna ezt? Talán előre tudta, hogy Jézus húsvétvasárnap fel fog támadni? Várom véleményeteket.


12,16 Az első napon pedig szent gyűléstek legyen és a hetedik napon is szent gyűléstek legyen; azokon semmi munkát ne tegyetek, egyedül csak a mi eledelére való minden embernek, azt el lehet készítenetek.


2014. szept. 26. 18:38
 1/5 sandor76 ***** válasza:
21%

Egyedul tanulmanyozol?

Komoly a kerdesed,sok mindent kell hozza pontosan tudni,hogy jol megertsd ezeket,es hogy miert fontosak.

Ahol utanna nezhetsz;www.jw.org.

2014. szept. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A Sándor által ajánlott oldalt nem ajánlom, mert az Jehova Tanúi weboldala, akiknek a krisztológiájuk az arianizmusra épül, nem pedig a történelmi kereszténység hitvallására, amely tanítás immár körülbelül 2000 éves.
2014. szept. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az idézetednek semmi köze a hét napjaihoz. A tavaszi újhold utáni 14.nap a kovásztalan kenyerek ünnepe, ez az első nap az idézetedben. Ez lehetett hétfő, csütörtök, tök mindegy, tekintettel, hogy az újhold napja sem kötődik mindig ugyan azon napra a hétből.

Nem tudom, hogy így érthető-e?

2014. szept. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönök mindenkinek. 3-dik válaszolónak, igen, most már érthető, köszönöm. Utánanéztem hogy mikor volt idén a Pászka ünnepe, valóban április 15-től 22-ig tartott, a Húsvétvasárnap pedig április 22-én volt. Tehát április 15-én s 22-én tilos volt dolgozni annak aki megtartja az ószövetségi hagyományokat.
2014. szept. 26. 22:37
 5/5 munyamunya ***** válasza:

Kedves kérdező!


A páska és kovásztalan kenyerek ünnepe során nem kizárólag a fenti idézetben említett két nap számít nyugalomnapnak. Az egyhetes ünnep első és utolsó napján kívül sabbat/nyugalom még a hét napos periódusba beleeső heti szombat is (vagyis esetünkben idén ápr.19.-e). Továbbá kiemelt még az ünnephez tartozó "zsengék kévéje" napja, ami a pedig a "szombat után való nap" (3Móz.23:9-14) volt, vagyis nekünk vasárnap (idén ápr.20.). Ez a jelképes cselekedet valóban a Felkent feltámadását ábrázolta, ahogy olvassuk is, hogy az apostol így azonosította be:


""Ámde Krisztus feltámadott a halottak közül, zsengéjök lőn azoknak, kik elaludtak /.../ Mindenki pedig a maga rendje szerint. Első zsenge a Krisztus; azután a kik a Krisztuséi, az ő eljövetelekor."" (1Kor.15:20, 23)


Ettől még általánosságban a hét első napja, alias vasárnap nem lett istentiszteleti nappá, hiszen itt sem nyugalomnapnak és szent gyülekezésnek van rendelve (ahogy a sabbatok), csak meg van különböztetve egy jelképes cselekedet, a kéve meglengetése által.

2014. szept. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!