Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sátán fia vagyok?

Sátán fia vagyok?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy homoszexuális vagyok, de képtelen vagyok megváltozni, hiába hívom Jézus nevét, hogy váltson meg. Ezek szerint Sátáné vagyok?

Már 23 éves vagyok, nem gyerek.



2014. okt. 1. 23:57
 71/112 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Én nem ragaszkodtam a melegségemhez anno. Nem akartam ilyen lenni, utáltam magamat, mégse vette el.


Most viszont már feldolgoztam hogy ilyen vagyok, ha akarja vegye el. Megengedem neki.


A helyzet úgy áll, hogy neked fogalmad sincs arról mit élek át, csak magas lóról tudod osztani az észt, bele sem képzeled magad milyen így élni. Milyen nehéz az embernek feldolgozni ezt. Persze képmutató módon osztani az észt hogy így meg úgy bűnös más, meg így meg úgy térjen meg az könnyebb mint elismerni hogy esetleg nem a homofóboknak van igaza.

2014. okt. 13. 20:20
 72/112 anonim ***** válasza:
6%
Igazad van nem tudom, és nem nézlek le ,de azt tudom,hogy Istennek semmi sem lehetetlen ez csak a te időszámítàsod a 10 év,gondolom megfàradtàl,de Àbrahàm is nagyon sokat vàrt.De ez nem az én véleményem nem az én igazsàgom,hanem Jézusé,Jézus az igazság.És az igazság azt mondja ki,hogy bűn, és a homoszexuálisok nem öröklik Isten orszàgát.Mondom még egyszer nem saját vélemény Jézus az igazság mondja ezt.
2014. okt. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/112 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Azt is írja, hogy halálra kell kövezni, mikor kezdjük?
2014. okt. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/112 szp72 ***** válasza:
8%

Kérdező barátom egy kicsit szigorú vagy hozzám. Én úgy éreztem, hogy elmondtuk egymásnak az álláspontjainkat, ami aligha fog tovább egymáshoz közeledni.

Én valóban nem tudom miért alakult ki benned ez a hajlam. Én abban hiszek, hogy ez egy rendellenesség, s Jézus alapvetően nem akarja ezt. Én csak hallottam róla, hogy sokan meggyógyulnak ebből, de én nem vagyok szakértő. Tudomásul vettem, hogy nem győztek meg az érveim, tudomásul vettem, hogy te nem úgy értelmezed a Bibliát, tudomásul vettem, hogy te inkább azoknak hiszel, akik szerint ez normális, s nem kell ebből meggyógyulni.

Mint írtam, lehetséges, hogy neked van igazad, én azonban nem ebben hiszek. Szerintem te is tisztelhetnéd az álláspontomat, s nem kéne sértegetned.

2014. okt. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/112 anonim ***** válasza:

"Én csak hallottam róla, hogy sokan meggyógyulnak ebből"

Ennek miért nem nézel utána? kiderülne, hogy gyakorlatilag nem, senki nem lesz tiszta melegből tiszta heteró úgy, hogy kiegyensúlyozott maradjon közben, és ne legyen tele lelki sérülésekkel. Elég nagy az irodalma a témának még a neten is, ha érdekel, hogy mennyien látták be, hogy NEM válhat valaki melegből heteróvá, akkor erre elég sok bizonyítékot találhatnál. Keresztényektől, tudósoktól és melegektől. Az elcsépelt "Imák Bobbyért" filmet alig merem említeni, ami ennek a témának egy elég részletes kifejtése...

2014. okt. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/112 anonim ***** válasza:
A hívők 95%-a álszent balf4szokból áll, akik naponta szegik meg saját tanításukat. Hiteltelen amit mondanak.
2014. okt. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/112 anonim ***** válasza:

#74


Csak mondom, hogy a biblia egy 2000 éve emberek által írt, és szerkesztett valami. Nagyjából annyira hiteles, mint a pókember képregény.


Szemben azzal, hogy a témának tudományágai vannak, pszcihológia, és szexuálpszcihológia.

Amit te mondasz az a ráolvasás és kuruzslás témaköre, szemben igen komolyan felkészült szakemberek véleményével. Ez nem hit kérdése, hanem józan észé!


#76

Igen, pontosan. Ami oda le van írva nem teljesíthető.

Főleg, mert alap tanítás, hogy az ember nem tud nem bűnös lenni, ha nem tér meg krisztusban akkor alapból pokol. Nesze neked érzelmi zsarolás.

"Istenfélelem" emlékszünk rá? Az egész működésképtelen anélkül, hogy a hívő ne félne az isten haragjától. Egy nagy zsarolás és érzelmi terror, bűntudat keltés az egész.

Ha nem egy történelmi egyházról lenne szó, hanem mostanság ezt a tanítást egy 200 fős szekta képviselné már régen károsnak lenne nyílvánítva.

2014. okt. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/112 A kérdező kommentje:

Kedves 72-es!


Mikor mondja Jézus hogy a melegek nem öröklik Isten országát? Mikor mondja ezt a Biblia?


Csak egyetlen egy ilyen helyet mondj, de az olyan legyen, ami valóban erről szól!


Nem ártana, ha mielőtt beszélsz, picit olvasnál:


[link]


Itt borzalmasan sok írást, cikket találsz, nemcsak magyar nyelven. Kérlek járj utána a dolgoknak mielőtt beleszólsz. Nem biztos hogy mindenkinek mindenhez értenie kellene, ne szóljon bele az ember olyan dolgokba, amihez nem ért, ha mindenki így látná nem itt tartana ez az ország...

2014. okt. 14. 09:15
 79/112 szp72 ***** válasza:
8%

Szerintem az nem az én beszólásom volt.

Én árnyaltabban látom a kérdést.

2014. okt. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/112 anonim válasza:

Ahoj!


Azt hiszem nagyon is ide kapcsolódik és talán tanulságos is lesz a dolog. Dávid királyt szerintem aki már hallott a Bibliáról ismerheti. Nos az ő esetében nem paráznaságról volt szó, hanem gyilkosságról is, sőt egy gyermek élete bánta a dolgot végül, aki nem tehetett arról, hogy a szülei életre hívták. Amikor tetteivel szembesítették Dávid királyt, így hangzik: "12,5 Akkor felgerjede Dávidnak haragja az ember ellen, és monda Nátánnak: Él az Úr, hogy halálnak fia az az ember, a ki azt cselekedte.

12,6 A bárányért pedig négy [2 Móz. 22,1.] annyit kell adnia, mivelhogy ezt mívelte, és annak nem kedvezett.

12,7 És monda Nátán Dávidnak: Te vagy az [1 Kir. 20,40.] az ember!" (2Sámuel 12:5-7)- magyarul az ítélet pont Dávid szájából volt egyértelmű, halállal kellett volna lakolnia a tetteiért, ehhez képest mit mondott neki a Teremtő? Olvassunk bele: "Monda azért Dávid Nátánnak: Vétkeztem az Úr ellen! És monda Nátán Dávidnak: Az Úr is elvette a te bűnödet, nem fogsz [3 Móz. 20,10.] meghalni." (2 Sámuel 12:13)


Azt gondolom, hogy a jézusi tanítással együtt Jézus semelyik követője sem kapott hatalmat arra, hogy ítélkezzen a másik ember, a másik szolgatársa felett, leginkább azért, mert ahogy a fenti példa mutatja, bizony a Teremtőtől érkező ítéletek bizony nem mindig érthetőek meg egyszerű, emberi logikával, törvényekkel.


Nem mellesleg Jézus egyetlen parancsa a szeretet törvénye volt, minden mást példázatban mondott el és alapelveket tanított a tanítványainak és nekünk, akik követni szeretnénk. Jézus az Új szövetségben nem tanított a homoszexualitásról, az erős hangú ítéleteket Pál apostol tette meg. Az általa írt pásztori-apostoli levelekben megfogalmazott dolgokat Jézus tanításaival egyenrangú módon kezelni pedig nem biztos, hogy bölcs dolog.


Az is kérdéses, hogy helyes-e, ha alapelvekből törvényeket, vagy parancsokat gyártunk, ahogy Pál apostol tette, mivel ez egy fajta értelmezése az alapelveknek, de a legjobb jóindulattal is sokkal korlátozottabb értelmezésű, mint egy alapelv. Nem mellesleg a bűnök között egyedül a szent szellem elleni bűn a megbocsáthatatlan: „Aki . . . a szent szellem ellen szól káromlást, az nem nyer megbocsátást soha, hanem örök bűnben vétkes” (Márk 3:20-29).


Valószínű sokak szerint helytelen a gondolkodásmódom, de ahogy a Biblia néhány részletében találkoztam a homoszexualitással, mindig elítélő hangnemet találtam alapvetően perverz, hedonista, élvhajhász szemlélet alapján. Igen, sajnos körül kell nézni és a legtöbb ma látható homoszexuális ember úgy érzi fel van jogosítva a szexuális szabadosságra, pedig ez nem így van, ez alól nincs felmentés, mert a szándék is megmutatkozik a viselkedésükben. De vannak olyan emberek is szerencsére, akik bár homoszexuálisok, nem ez jelenti az életük fő értelmét, nem a testiség foglalja le a gondolkodásukat és nem a szexualitásuk áll az első helyen. Az ilyen emberekkel kapcsolatban viszont érdemes elgondolkodni, hogy érdemes-e - ahogy az elején megírtam keresztény ember kötelességei közé nem tartozó módon - ítélkezni az ilyen emberek felett?


Az Istent kereső és Istennel kapcsolatba kerülni vágyó ember előtt elzárni az utat bármilyen indokkal vajon milyen cselekedet a Teremtő szemében? Ha a szeretet törvénye alapján gondoljuk ezt végig, akkor talán nem is olyan eretnek az általam képviselt álláspont.


Amikor a tanítványok megkérdezték Jézustól, hogy melyik törvény a legfontosabb:

"36.Mester, melyik a nagy parancsolat a törvényben?

37.Jézus pedig monda néki: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből.

38.Ez az első és nagy parancsolat.

39.A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat.

40.E két parancsolattól függ az egész törvény és a próféták." (Máté 22:37-40)

Nos, ha elvárjuk, hogy egy homoszexuális ember saját magát összetörje, akkor hogyan lenne képes utána szeretni magát? Márpedig Jézus tanítása nagyon pontos: "Szeresd felebarátodat, mint magadat", ugyanis, aki nem képes magát szeretni, az mást sem tud szeretni, de ez már hosszabb, inkább pszichológiai téma.


A korábbi megjegyzésekhez még annyit szeretnék hozzátenni, hogy a klasszikus besorolások kissé nehézkesek ebben a témában, sokkal többet mond a Kinsey-skála, miszerint bizony sok-sok átmeneti állapot van a kizárólag homoszexuális és a kizárólag heteroszexuális között. A megváltozott "melegek" története bár elgondolkodtató példát jelent, de nincs pontosan definiálva, hogy ezen a skálán hol állt az a bizonyos személy a változás előtt, mitől tartották őt vagy mitől gondolta magát melegnek. Annyi bizonyos, hogy a népesség 0,5-1%-át kitevő kizárólag homoszexuális emberek azt a szélsőséget képviselik, amit a kizárólagosan heteroszexuálisok. Ezt démonizálni több kárt okoz, mint hasznot. Sajnos ez olyan potom dolgokhoz hasonlít, mint az ételekhez való viszony: nem lehet megmondani mitől, de még olyan ételek, amik nagyon sok embernek ízlenek, bizonyos emberek ki nem állhatják (ilyen a csoki pl.). Az okokat lehet kutatni, hogy mitől lesz egy embernek egy azonos nemű személy szimpatikus, amikor a legtöbb embernek egy ellenkező nemű személy a szimpatikus, de ettől még ítélkezni, elidegeníteni Jézustól vagy a Teremtőtől valakit súlyos cselekedetet jelent.


Végül: Ha az életedben a Teremtő van az első helyen, tanulmányozod a szavát, a cselekedeit, hogy megértsd, amennyire lehet, hogy cselekszik, ha ezt kimutatod más embereknek és nem magadat, hanem Istent dicsőíted a cselekedeteddel és a szavaiddal, akkor nem lehetsz Sátán fia, bár mindenki Isten fia, még Sátán is.

2014. okt. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!