Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sátán fia vagyok?

Sátán fia vagyok?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy homoszexuális vagyok, de képtelen vagyok megváltozni, hiába hívom Jézus nevét, hogy váltson meg. Ezek szerint Sátáné vagyok?

Már 23 éves vagyok, nem gyerek.



2014. okt. 1. 23:57
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/112 szp72 ***** válasza:
6%

Régebben az emberek azt hitték, hogy az igazságért tűzzel-vassal harcolni kell. A kor gondolkodása szerint, ha egy tömeggyilkos megfékezendő, akkor mennyivel inkább az eretnekek, a hazugság terjesztői, akik ezreket vihetnek az örök kárhozatba.

Én nem gondolom, hogy egy tévedésben élő homoszexuális, vagy akár egy iszlamista terrorista tömeggyilkos automatikusan elkárhozik, mindenkit a saját szájából fog megítélni. Isten igazságos és irgalmas bírája lesz mindenkinek.

Azt írtad, hogy elfogadtad Jézust, máshol pedig, hogy nem nyomnál meg még egy gombot se, ha az megváltoztatna. Jézusban hinni, azt jelenti, hogy teljesen megbízol benne, teljesen átadod neki a vezetést, megadod neki a jogot, hogy átalakítsa irányultságodat, ha ő jónak látja.

2014. okt. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/112 A kérdező kommentje:

Azt mondtam korábban, hogy a bi gombot nyomnám meg először.


Bízom Jézusban, de azért mert ő tökéletesen racionális. Márpedig ha racionális akkor ésszerű döntéseket hoz, nem? Ha mindenttudó, akkor okos is, nem?


Szerintem igen a válasz a fenti kérdésekre.


Ergó ha változást akar, akkor meg tudja indokolni ésszerű és racionális érvékkel. Na már most ha a gyermeke vagyok, ahogy mondja, akkor talán érdemes vagyok arra is, hogy elmagyarázza hogy mit miért tesz. Ahogy Jézus is elmagyarázta a tanítványoknak a tetteit, a példabeszédei értelmét. A szolga nem tudja mit tesz az Ura... de ti nem szolgák vagytok....



Szóval, mint már mondtam, várom a magyarázatot, az érveket, a tényeket és a számokat. :)


Ez nemcsak Istenre hanem a válaszolókra is vonatkozik.

2014. okt. 12. 11:40
 53/112 anonim ***** válasza:
81%
azt nem értem, hogy az ilyen vallástól begőzölt idióták hogy tudnak ilyen kitartóan szembehugyozni a valósággal...
2014. okt. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/112 A kérdező kommentje:

Kedves 53-as!


Ezt én sem értem... :/

2014. okt. 12. 12:04
 55/112 anonim ***** válasza:
60%

#53


Ezt hívják fanatizmusnak.

A fanatistát onnan ismered fel, hogy nem hagyja magát megzavarni tényekkel :)

2014. okt. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/112 anonim ***** válasza:
igen, ezt tudom, és lehet, hogy ezért is érzi jól magát, mert ő a világot a fejében leegyszerűsítette egy négyzet bonyolultságára, és ami abba nem fér bele, az nyilván nem is létezik, hazugság, és emiatt jobb tagadni a létét...csak engem zavarna, hogy a világ 0,1%-át vagyok hajlandó csak felfogni, és igényem sincs arra, hogy jobban megismerjem...
2014. okt. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/112 anonim ***** válasza:

#56 igen, pontosan.

A vallást ezért hívom a "lusták sportjának" (szellemi értelemben) Ha van a világ körülöttem milliónyi összefüggéssel, és árnyalattal és nem akarja megérteni, mi több fel sem merül benne, hogy célszerűbb lenne. Ekkor nem hawkingot olvas hanem isten teremtett és kész. Részéről ennyi. aztán nem érti miért nem működik, a világ szépen elrobog mellette, és boldog együgyűséggel szemléli, hogy a sok hül*e mit görcsöl annyit.

Az egész olyan mint lóval sakkozni.

2014. okt. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/112 A kérdező kommentje:

Hali!


Szerintem amúgy nem a vallás hibája, én magam is vallásos vagyok. Szerintem egyszerűen azon múlik, hogy valaki intelligens-e vagy sem. És én úgy látom hogy itt van jópár vallási fanatikus kommentelő akik síkok mint az asztal. :/


Ez nem a vallás hibája, hanem az övék. Hiába írom nekik le újra ezt és ezt. Bizonyíték, érvek, logikus és racionális magyarázat.


Vagy nem válaszolnak, vagy csak 1-1 dekontextualizált idézet a válaszuk, amik kb. semmi.


Utána jönni szoktak általában valami vadidegen témával, pl. pedofília, nekrofília stb.


Ezt hívjuk egyébként "árnyékbokszolásnak", amikor nem az ellen érvelsz ami a kérdés volt hanem valami teljesen más, vadidegen dolog ellen aminek köze nincs a kérdéshez. Ez tipikusan akkor fordul elő amikor az olyanoknak mint szp72 már a vitában nincsenek érvei. :)

2014. okt. 12. 12:42
 59/112 anonim ***** válasza:

"Szerintem amúgy nem a vallás hibája"

Persze, hogy nem, bár azért érdekelne, hogy téged mi győz meg arról, hogy bármelyik vallás HELYES lenne, a többi meg hamis. :)

2014. okt. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/112 A kérdező kommentje:

Szia!


Itt írok bővebben arról miért vagyok keresztény:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__5..

2014. okt. 12. 14:37
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!