Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek, helyes lenne...

Szerintetek, helyes lenne hogy csak 18 év után válaszon mindenki magának vallást, miután ízelítőt kap mindegyik vallásból?

Figyelt kérdés
2010. jan. 23. 20:46
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
89%

Én is baptista gyülekezetbe járok. Hogy a vallásfilozófiájukkal mi a baj azt nem értem, szerintem nagyon Biblikus. Amit én nem tartottam hitelesnek az pár ember gyülekezeti és mindennapi élete volt. (pontosabban a kettő közti különbség). Viszont, ha ez a problémád ki kell ábrándítsalak, ilyenek minden közösségben előfordulnak, bár néhol nagyobb számban. :). Sőt ha őszintén belegondolok a saját megélt hitemmel se vagyok sokszor elégedett. :)

Azt, hogy melyik gyülekezetben a helyed szerintem is kérdezd meg Istentől. (Ha részedről beszélő viszonyban vagytok) A legfontosabb, hogy meg legyél térve, de ezt gondolom hallottad eleget. Ha viszont Isten el akar vezetni, és ez nem csak a te kívánságod, akkor Ő fog segíteni meggyőzni a szüleidet is. Az én szüleim ateisták és mikor megtértem halálra rémültek, hogy szektás lettem, pedig akkor még a helyi református közösségbe jártam. Azután szép lassan elfogadták, mikor látták, hogy nem válik káromra, de a mai napig nem örülnek neki, mert szerintük nincs Isten. A te felelősséged, hogy maradj velük tisztelettudó, mert akármilyenek is a Biblia nem támogatja a szülők (és más tekintélyek) elleni lázadást, sőt az engedetlenséget és a varázslást egyforma súlyos bűnnek tekinti. Ha biztos vagy Isten vezetésében, hogy neked a ref. gyülekezetben a helyed ezt tisztelettudóan mond el, ne valami kamaszos lázadó stílusban, mert arra csak bekeményítenek. Kérj bölcsességet az Úrtól meg tanácsot idősebbektől, akiknek voltak hasonló gondjaik és sikerült jól megoldaniuk..


Ami az eredeti kérdést illeti nem életszerű. A világon több ezer vallás és szekta van, nem tudod mindet behatóan megismerni. Olyan sincs, hogy mindegyik részéről pontosan ugyanannyi benyomás érjen. Amiben a környezetedben élők hisznek arról fogsz a legtöbbet tudni. A szülők legtöbbje meg van róla győződve, hogy amiben ő hisz vagy nem hisz az a legjobb, és mivel jót akar a gyerekének -e felé próbálja terelgetni. Ha valami csoda folytán a szülő ezt nem tenné, soha egyetlen halvány célzással sem, akkor befolyásol a média vagy a barátok.

2010. jan. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!