Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tisztelt Jehova Tanúi! Hosszú...

Tisztelt Jehova Tanúi! Hosszú ideje figyellek már benneteket és most jött el az a pillanat, hogy megkérdezzem. Hogy mondhattok ti olyant, hogy szeretitek azokat akikkel ti itt szóba áltok, azok akik ellent mondanak a tanításaitoknak?

Figyelt kérdés

...mert nekem az a a tapasztalatom a megfigyeléseim alapján,hogy NEM!

És nem csakhogy nem hanem néha kivehető a gyűlölet az írásaitokban.

Nem ítélkezni akarok de ezt muszály volt megkérdeznem...bocsánat!


"Hallottátok, hogy megmondatott: Szeresd felebarátodat és gyűlöld ellenségedet.Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, a kik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, a kik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, a kik háborgatnak és kergetnek titeket.Hogy legyetek a ti mennyei Atyátoknak fiai, a ki felhozza az ő napját mind a gonoszokra, mind a jókra, és esőt ád mind az igazaknak, mind a hamisaknak. Mert ha azokat szeretitek, a kik titeket szeretnek, micsoda jutalmát veszitek? Avagy a vámszedők is nem ugyanazt cselekeszik-é? És ha csak a ti atyátokfiait köszöntitek, mit cselekesztek másoknál többet? Nemde a vámszedők is nem azonképen cselekesznek-é?Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes."(Mt,5:42-44)


Itt most rólatok van szó és engem az érdekelne,hogy azok a Tanúk akik annyira fennhéjazóak,azok akik képesek sokszor ellmenni szinte az átkozódásik,hogy érzik magukat amikor kezükbe veszik a Szentírást és olvassák a fenti igét?

Elnézem az Adventistákat a Baptistákat sőt a Katolikusokból jó néhány igaz hívőt és nem találok olyant mint a soraitokban.

Csak az érdekelne,hogy hogy nevezhetitek magatkat Isten kiválasztott népének amikor még a saját testvéreiteknek sem tudtok megbocsátani és egyszerüen levegőnek nézitek Őt....vagy még annak sem...

Bocsánat,hogy fel mertem hozni ezt a témát de ez egy komoly próbléma egy igaz Istenfélő ember életében.

Előre szólok,hogy én nem kívánok beszélgetni,csak a válaszra vagyok kíváncsi.

Köszönöm megértéseteket.



2014. okt. 29. 20:27
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:

Tehát rövidre zárva a további felesleges "aggályoskodó" alapokra helyezett vitát, az első keresztelkedési kérdésre adott igenlő válasz KIZÁRJA Vidiripi "fenntartásait", hiszen az első kérdés KONKRÉTAN és félreérthetetlenül arra a Lényre céloz, akire az életünket onnantól teljes egészében építeni kell, Akinek onnantól kezdve önátadással tartozunk.

Ezek után pedig nincs semmiféle létjogosultsága további aggályoskodó és fenntartásokat támasztó érvelésnek!

2014. nov. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Melleg megkérdeztem, hogy azt honnan tudod, hogy annak a személynek nem lehetett semmiféle előítélete velünk kapcsolatban?"


Nem csak egy dologról beszéltünk a tanúkkal kapcsolatban. S nem érdekelte különösebben a téma.


"Rengeteg minden válthat ki velünk kapcsolatban egy emberben előítéleteket, amik rendszerint tályékozatlanságból is adódnak."


Ezt ne! Az ilyen mondatok annyira manipulatívak.

A tanúk is tájékozatlanok legalább is a legtöbben azok mert a sajátjukon kívül nem ismernek más vallást alaposabban. Így előítéleteik vannak a más vallásokhoz tartozó hívekről. Pedig ha tájékozódnának akkor láthatnák hogy sok dologban tévednek.

Szóval ilyen megfogalmazásokat én is tudok írni.

Hagyjuk az ilyen megállapításokat!


"Na, szóval száz szónak is egy a vége, neked ismerned kellene annak a fickónak minden velünk kapcsolatos agymenését, hogy azt mondhasd róla, hogy száz százalékig elfogulatlan."


De én nem mondok ilyesmit ugyan is nem elfogulatlan az a fickó. Na de mi vezetett oda hogy ilyen szintre jutott. Mert ez nem egyik napról a másikra alakul ki. De ez egy külön téma és te nem úgy közelíted meg ahogyan én.

De nem is lényeges.


"Úgy, ahogyan kell, a szövegkörnyezet figyelembevételével, következetesen. Te csak a 26-os verset írtad, a 23-as vers viszont megmutatja, hogy itt Jézus az üldözőkről beszélt:"


Mint ahogyan már írtam van egy saját elképzelésem. Sokszor elmondják a tanúk hogy a Biblia egészét kell figyelembe venni. De azt nem vetted figyelembe hogy milyen témánál merült is fel ez a dolog.

Mert az Őrtorony szervezet tagjai is gyarló emberek és ők is követnek el dolgokat. S most ne csak a tanításra gondolj. De Isten nem fogja ezt titokban hagyni. Napvilágra hozza. S ez az én elméletem hogy azért engedi meg hogy ilyen emberek is legyenek hogy tényleg semmi ne lehessen titokban. Ezért lehetséges az hogy ilyen emberek évekig szivárogtathatnak információkat "lebukás" nélkül.

De hangsúlyozom ez az én elméletem. Azt gondolsz amit akarsz!


"Tehát nekünk nem kell félnünk az üldözőinktől, mert Isten mindent lát, az ítéletünk pedig ebből kifolyólag igazságos lesz, még ha meg is ölnek néhányunkat, a "lelkünket" vagyis az életkilátásunkat nem tudják elpusztítani, mert a Biblia szerint lesz feltámadás és az igazságosak öröklik majd a földet."


De kimondta hogy félnetek kell? Persze hiheted azt hogy kell de miért hiszed ha így van? Ha meg nincs így akkor miről beszélünk.

Okafogyottá válik az egész!


"Ne ferdítsd el, amit írtam, senki sem mondta, hogy az ellenségünk vagy, az ellenség SZÁNDÉKOSAN akar rosszat a másiknak! Te ugye nem akarsz nekünk rosszat?"


Te meg ne szólj bele a mi beszélgetésünk István35 ,erre szeretnélek kérni!!!!!!!!!!!!!!

Ugyan is AZ NEM NEKED szól és nem is a te írásodra reagáltam. Vagy esetleg egy és ugyan az a személy vagy aki a 47. kommentet írta?

A 24% tanú nagyon is jól tudja hogy miről írok neki és ez egy kettőnk közötti személyes dolog és nem más egyéb.


24%!!!!!!!!!!!!


"Ezek után pedig nincs semmiféle létjogosultsága további aggályoskodó és fenntartásokat támasztó érvelésnek!"


Ezt én azért a magam részéről még nem jelenteném ki. De amit írsz az valóban logikus és érthető.


"...KIZÁRJA Vidiripi "fenntartásait", hiszen az első kérdés KONKRÉTAN és félreérthetetlenül arra a Lényre céloz, akire az életünket onnantól teljes egészében építeni kell,..."


Nem nekem fogalmaztad meg amit írtál. Ez érdekes! Azt sugallod hogy téma lezárva és ennyi volt. De azért nem ennyire egyszerű ez!

Igen az első kérdésben valóban az áll ami mellett érvelsz és ez vitán felül áll részemről.

Mert nekem továbbra is az az érzésem hogy sok tanú a szervezetre építi az életét és nem az első kérdésben megfogalmazott általad "Lénynek" nevezett valakire. Mert ugye őt nem nevezed meg!

Szóval a kérdés azért összetettebb. Hogyan élik is meg a tanúk ezt a második kérdést?

A kérdés inkább költői semmit olyan amire válaszolni kellene már ha érted mit akarok ezzel.

2014. nov. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:

"Nem nekem fogalmaztad meg amit írtál. Ez érdekes! Azt sugallod hogy téma lezárva és ennyi volt."


Kedves Vidirpi, nem személyesen neked céloztam, hanem mindenkinek szólóra sikerült az előző válaszom, nem volt szándékos, de remélem sértő sem. :-)


"Szóval a kérdés azért összetettebb. Hogyan élik is meg a tanúk ezt a második kérdést?

A kérdés inkább költői semmit olyan amire válaszolni kellene már ha érted mit akarok ezzel."


Költői, nem költői, az, hogy hogyan "élik meg" egyes személyek a Jehovával való kapcsolatukat, teljesen rájuk és Jehovára tartozik. Ennek SEMMI köze sincs ahhoz, amit te fenntartásokkal fogadsz, mert annak NINCS semmiféle valós alapja. Aki egyszer Jehova Istennek adta át az életét, az azon túl az Ő földi szervezetéhez tartozik, ennyi.

2014. nov. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:

" "Rengeteg minden válthat ki velünk kapcsolatban egy emberben előítéleteket, amik rendszerint tályékozatlanságból is adódnak."


Ezt ne! Az ilyen mondatok annyira manipulatívak."


Pedig DE! Általánosságban igenis elmondható, hogy az emberek tele vannak hamis sztereotípiákkal, előítéletekkel velünk kapcsolatban, amelyek nagyrésze tályékozatlanságból adódik! És ezt azért mondom, mert ezt tapasztalom! persze tisztelet a kivételnek.


"A tanúk is tájékozatlanok legalább is a legtöbben azok mert a sajátjukon kívül nem ismernek más vallást alaposabban."


Na ezt viszont nem hiszem, hogy el lehet mondani általánosságban a tanúkról, ugyanis mi pontosan annyira ismerjük a más vallásokat, hogy el tudjuk dönteni, azok a Biblia parancsolatait követik e vagy sem.


"Így előítéleteik vannak a más vallásokhoz tartozó hívekről. Pedig ha tájékozódnának akkor láthatnák hogy sok dologban tévednek."


Lehet, hogy van, amiben tévedünk, de tudsz esetleg példát mondani, hogy mire gondolsz?


"Ezért lehetséges az hogy ilyen emberek évekig szivárogtathatnak információkat "lebukás" nélkül."


Mármint milyen információkat? Ebben is lehet igazad, csakhogy az ilyen emberek álltalában nem csak a színtiszta igazságot szivárogtatják, hanem ferdítenek, féligazságokat terjesztenek, csak is a negatívumokat közlik, megpróbálva ezzel besározni a szervezetünket, na meg persze lehetne még sorolni, hogy mennyire korrektekt eszközökkel élnek, a régebbi válaszaimban is említettem már ezt az ominózus blogkészítő(k)ről.


" Te meg ne szólj bele a mi beszélgetésünk István35 ,erre szeretnélek kérni!!!!!! Ugyan is AZ NEM NEKED szól és nem is a te írásodra

reagáltam. Vagy esetleg egy és ugyan az a személy vagy aki a 47. kommentet írta? A 24% tanú nagyon is jól tudja hogy miről írok neki és ez egy kettőnk közötti személyes dolog és nem más egyéb."


Rendben, csak azt hittem az én írásaimból szűrted ezt le, mivel nem olvasok végig minden kérdéssel kapcsolatos kommentet, így nagyon is félreérthető volt, de ha ez egy személyes dolog volt köztetek, akkor elnézést kérek, hogy félreértettelek és beleszóltam!

2014. nov. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Pedig DE! Általánosságban igenis elmondható, hogy az emberek tele vannak hamis sztereotípiákkal, előítéletekkel velünk kapcsolatban, amelyek nagyrésze tályékozatlanságból adódik! És ezt azért mondom, mert ezt tapasztalom! persze tisztelet a kivételnek."


Általánosságban véve az emberek tele vannak hamis sztereotípiákkal, előítéletekkel más vallások híveit illetően is.

Vagy pl. amikor nekem volt a keresztelkedésem. Az egyik kollégám azt mondta hogy lenyomtak a víz alá. Igaz hogy nagy darab ember volt az aki segített de neki nem az volt a feladata hogy "lenyomjon"! Hanem az hogy segítsen feljönni a vízből.


"Na ezt viszont nem hiszem, hogy el lehet mondani általánosságban a tanúkról, ugyanis mi pontosan annyira ismerjük a más vallásokat, hogy el tudjuk dönteni, azok a Biblia parancsolatait követik e vagy sem."


Igen sokszor elhangzik a tanúk részéről hogy ők nem tűrik meg maguk között az erkölcstelenek mint más egyházak. De így általánosságban ez nem igaz mert sok olyan felekezet van amely pontosan úgy kezeli ezt a kérdést mint a tanúk. Ott is van kiközösítés és visszafogadás.


"Lehet, hogy van, amiben tévedünk, de tudsz esetleg példát mondani, hogy mire gondolsz?"


Fentebb írtam egyet.


"Mármint milyen információkat?"


Bármilyet ,amihez hozzá jutnak.


"Ebben is lehet igazad, csakhogy az ilyen emberek álltalában nem csak a színtiszta igazságot szivárogtatják, hanem ferdítenek, féligazságokat terjesztenek, csak is a negatívumokat közlik, megpróbálva ezzel besározni a szervezetünket, na meg persze lehetne még sorolni, hogy mennyire korrektekt eszközökkel élnek, a régebbi válaszaimban is említettem már ezt az ominózus blogkészítő(k)ről."


Ennek ellenére még is évekig vagy évtizedekig folytatják eme tevékenységüket.

De te már is elkalandoztál s egyből jön a megmagyarázó illetve védekező beszéd. De minek? Most nem ez a lényeg. A téma az volt hogy vannak ilyen személyek és hogy miért vannak. S erre van nekem egy elméletem. Ez volt a téma. Most akkor lehet nyavalyogni az miatt is hogy szegény katolikusoknál kirobbantak a molesztálásos ügyek és nem tudták "házon belül" tartani. De akkor sem ez a lényeg ebben a megközelítésben amely oldalról én közelítettem meg!

Amúgy meg nyomozd ki buktasd le ha ennyire zavar. De a kérdés az hogy kell e neked ilyen szolgálatot végezni és erre a kérdésre majd Isten megadja neked a választ ha kéred tőle.

Kérd és megadatik!


"Rendben, csak azt hittem az én írásaimból szűrted ezt le, mivel nem olvasok végig minden kérdéssel kapcsolatos kommentet, így nagyon is félreérthető volt, de ha ez egy személyes dolog volt köztetek, akkor elnézést kérek, hogy félreértettelek és beleszóltam!"


Ebben az esetben sem elfogadható az amit írsz! Mert arra azért csak kellett volna emlékezned hogy te magad mit írsz!!!!!!

Szomorú ha nem emlékszel arra amit írsz! Na de ha emlékszel akkor csak fel kellett volna merüljön a kérdés hogy: - Ezt én írtam?

A 24% ezt írta: "Igazán nem akarok ennél mélyebben beleszólni, mert Vidiripi szívébe a jelek szerint nem loptam be magam, de erre az egy mondatra reagálnék röviden."


Azért ez nem egy olyan mondat amit úgy általánosságban fogalmaz meg az ember sőt megszólítás is van benne tehát személyesen nekem van címezve. Szóval egy ilyen mondatra csak emlékszik az ember hacsak időközben nem lesz amnéziás.

Erősen kétlem hogy Vidiripi szerepel a Libaryban szóval ez nem egy kimásolt mondat hanem egy megfogalmazott!

2014. nov. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:

" Igen sokszor elhangzik a tanúk részéről hogy ők nem tűrik meg maguk között az erkölcstelenek mint más egyházak. De így általánosságban ez nem igaz mert sok olyan felekezet van amely pontosan úgy kezeli ezt a kérdést mint a tanúk. Ott is van kiközösítés és visszafogadás."


Rendben, ezt elfogadom, mondjuk én nem is állítottam eddig sem, hogy ez csak ránk jellemző.


"Lehet, hogy van, amiben tévedünk, de tudsz esetleg példát mondani, hogy mire gondolsz?"


"Fentebb írtam egyet."


Amit elfogadok, azzal a kitétellel, hogy nem feltétlenül igaz ez a tévedés minden tanúra.


" "Mármint milyen információkat?"


Bármilyet ,amihez hozzá jutnak."


A korrekt információközlésse nincs semmilyen baj, azzal soha nem is volt.


"Ennek ellenére még is évekig vagy évtizedekig folytatják eme tevékenységüket. De te már is elkalandoztál s egyből jön a megmagyarázó illetve védekező beszéd. De minek? Most nem ez a lényeg.

A téma az volt hogy vannak ilyen személyek és hogy miért vannak. S erre van nekem egy elméletem."


Mint mondtam, a korrekt információközléssel, nincs semmiféle baj, ilyenformán lehetne igazad, csakhogy ilyent még én nem láttam egyetlen ilyen személytől sem, így ezt az elképzelésedet nem igazán tudom elfogadni.


"Ebben az esetben sem elfogadható az amit írsz! Mert arra azért csak kellett volna emlékezned hogy te magad mit írsz!!!!!! Szomorú ha nem emlékszel arra amit írsz! Na de ha emlékszel akkor csak fel kellett volna merüljön a kérdés hogy: - Ezt én írtam?"


Tudtam, hogy mire reagálsz, nem azzal volt a gond, hanem az nem volt tiszta számomra, hogy miből vontad le azt a következtetést, miszerint ellenségnek tekint közülünk bárki is téged... Merthogy a Vankó testvértől idézett szövegből ilyet nem lehetett leszűrni, ezért azt hittem, hogy az én írásaim hatására írtad ezt, logikusan hihettem ezt, mivel előtte pont egy ilyen témáról vitáztunk, meg sem fordult a fejemben, hogy ez egy személyes dolog lehet köztetek, ugyan honnan is kellett volna ezt tudnom?


Na de ne keríts túl nagy feneket a dolognak, már amúgy is elnézést kértem...

2014. nov. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!