Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tisztelt Jehova Tanúi! Hosszú...

Tisztelt Jehova Tanúi! Hosszú ideje figyellek már benneteket és most jött el az a pillanat, hogy megkérdezzem. Hogy mondhattok ti olyant, hogy szeretitek azokat akikkel ti itt szóba áltok, azok akik ellent mondanak a tanításaitoknak?

Figyelt kérdés

...mert nekem az a a tapasztalatom a megfigyeléseim alapján,hogy NEM!

És nem csakhogy nem hanem néha kivehető a gyűlölet az írásaitokban.

Nem ítélkezni akarok de ezt muszály volt megkérdeznem...bocsánat!


"Hallottátok, hogy megmondatott: Szeresd felebarátodat és gyűlöld ellenségedet.Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, a kik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, a kik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, a kik háborgatnak és kergetnek titeket.Hogy legyetek a ti mennyei Atyátoknak fiai, a ki felhozza az ő napját mind a gonoszokra, mind a jókra, és esőt ád mind az igazaknak, mind a hamisaknak. Mert ha azokat szeretitek, a kik titeket szeretnek, micsoda jutalmát veszitek? Avagy a vámszedők is nem ugyanazt cselekeszik-é? És ha csak a ti atyátokfiait köszöntitek, mit cselekesztek másoknál többet? Nemde a vámszedők is nem azonképen cselekesznek-é?Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes."(Mt,5:42-44)


Itt most rólatok van szó és engem az érdekelne,hogy azok a Tanúk akik annyira fennhéjazóak,azok akik képesek sokszor ellmenni szinte az átkozódásik,hogy érzik magukat amikor kezükbe veszik a Szentírást és olvassák a fenti igét?

Elnézem az Adventistákat a Baptistákat sőt a Katolikusokból jó néhány igaz hívőt és nem találok olyant mint a soraitokban.

Csak az érdekelne,hogy hogy nevezhetitek magatkat Isten kiválasztott népének amikor még a saját testvéreiteknek sem tudtok megbocsátani és egyszerüen levegőnek nézitek Őt....vagy még annak sem...

Bocsánat,hogy fel mertem hozni ezt a témát de ez egy komoly próbléma egy igaz Istenfélő ember életében.

Előre szólok,hogy én nem kívánok beszélgetni,csak a válaszra vagyok kíváncsi.

Köszönöm megértéseteket.



2014. okt. 29. 20:27
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
8%

T. kérdező! Szerintem nem kéne sztorizni személyekről, főleg nem olyan dolgokról, amikben szemlátomást nem vagy otthon. Szóval érdemes óvatosan és körültekintően hozzáállni ezen kérdésekhez. A szavakon való lovaglás sem vezet semmi jóra, gondolok itt a "kaland" kifejezésre, mert nem tudod, hogy éppen miért mondta az a testvér, ha ezt mondta. Esetleg meg kéne kérdezni tőle. Még az is kiderülhet, hogy pontatlan volt a szóhasználata, ami ily módon sértette a füledet, hiszen a Tanúk sem tökéletesek.

És ugyan miért lenne "egészen más a történet" a kiközösítés indokát illetően, ugyanis arról egy kukkot sem írtál, bocsi. Pedig nyilvánvalóan erkölcstelenségről volt szó, ha kiközösítették ilyen háttérrel az illetőt. Az nem kiközösítésre okot adó dolog, ha nem Tanú a házastársunk, de az igen, ha házasság nélküli szexuális kapcsolat történik.


"-Itt valaki azt írja,hogy "nem a mi dolgunk megbocsájtani".

Ne haragudj kedves Tanú de nem tudok veled egyet érteni."


Igen, a Biblia írja, hogy mi, mint keresztény testvérek egymásnak is meg kell, hogy bocsájtsunk kisebb-nagyobb vétkeket, de egy kiközösített személy esetében, elsősorban NEM ELLENÜNK követi el a kiközösített személy a bűnét, hanem Isten és a parancsai ellen! A kiközösített személynek ezért elsősorban Istennel kell lerendeznie a helytelenségét, és abba mi nem szólhatunk bele, hogy Jehova hogyan ítélkezik. Mi csak azt látjuk, ami kívül van, a kijelentései és a cselekedeti alapján tudjuk eldönteni, hogy a kiközösített személy megbánta-e, amit tett, és mindent elkövet-e annak érdekében, hogy kijavítsa a hibáját a Biblia szellemében. De Isten a belsőt is látja, tökéletesen meg tudja ítélni, hogy az a megbánás valódi-e. A keresztény gyülekezet visszafogadhatja a vétkest, de végső soron Isten az, aki megbocsájt! És ha Jehova megbocsájt, természetesen nekünk is kötelességünk ezt megtenni.


Tehát nehogy félreérts, nem azt állítottam, hogy mi (a magunk szintjén) nem bocsájthatunk meg, hanem arra hívtam fel a figyelmed, hogy ettől sokkal fontosabb az, hogy Isten bocsásson meg!


És nem gondolom, hogy ítélkeznénk valami olyan dologban, ami Istennek van fenntartva.


A legjobbakat!

2014. okt. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
üdv, amennyiben megbánja a bűnét, nincs kiközösítés. senkit sem közösítenek ki, aki megbánja a bűneit.
2014. okt. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
32%

"A masik az eroszakossaguk. Volt egy iskolatarsam, aki allandoan

sovany es hofeher volt, mert semmi olyan kajat nem ehetett, amire a azervezetenek szuksege van. Kislanyrol beszelunk. Olyat pl. hogy csoki, hirbol sem ismert, [........] Mi az, hogy a fejlodesben levo gyerektol fontos tapanyagokat von meg, amik talan az osszes felnottkori betegsegenek az okozoi lesznek, es mindezt "vallas" cimszo alatt? Ez nem az o dontese. Es ennel talan meg rosszabbak is vannak. Nem erdekel a jehova kultura es az erveles sem, en eleget lattam belole. Borzaszto."


És te komolyan el is hiszed, hogy a tanúk ilyeneket tesznek? Mi az, amit megtettél annak érdekében, hogy megbizonyosodj arról, hogy a tanúk valóban ilyeneket cselekszenek e? Mert ennek igasságtartalma egészén pontosan 0%!

2014. okt. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
48%

"Igen, a Biblia írja, hogy mi, mint keresztény testvérek egymásnak is meg kell, hogy bocsájtsunk kisebb-nagyobb vétkeket"


Ezt tanítják nektek? Akkor hazugsággal tömik a fejeteket. Neked még az ellenségeidnek is meg kell azonnal bocsátani. Vagy a ti bibliátokban még ezt is átírták?

2014. okt. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
49%

9. Ennyi erővel honnan tudhatjuk, hogy Neked nem áll ki a szénád a gyülekezetből, vagy hogy nem-e szórakozásból nyomogatod a billentyűket?

És én is csatlakozok, és nem, ez nem "rágalmazás", csak leírjuk a tapasztalatainkat. Ugyanis már én is sokszor találkoztam lenéző kommentel JT-ktől. Most telefonról nem tudok szemezgetni, de nem egy eset volt. Persze azt sem mondom, hogy minden JT-nek ilyen a stílusa, de bizony akadtak egy páran.

2014. okt. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
12%

"Ezt tanítják nektek? Akkor hazugsággal tömik a fejeteket. Neked még az ellenségeidnek is meg kell azonnal bocsátani."


Hol mondtuk mi, hogy nem??


"Vagy a ti bibliátokban még ezt is átírták?"


Miért, mit írtak még át?

2014. okt. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 A kérdező kommentje:

"És ha csak a ti atyátokfiait köszöntitek, mit cselekesztek másoknál többet? Nemde a vámszedők is nem azonképen cselekesznek-é?Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes."(Mt,5:42-44)


Ha valaki,bárki hibát követ el vagy bűnt követ el nem az én dolgom itélkezni felette.

Az én érzéseimet,az én gondolataimat senki más nem tudja mint ahogy én sem tudom senki más gondolatait érzseit.

Ezzel csak azt szeretném mondani,hogy ha valaki szerelmes lessz és ebből kifolyolag bűnt követ el az senki másra nem tartózik csak Őrá meg az Úrra.

Én nem ítélhetem el,nem ítélkezhetek felette.

Egyedüli dolog amit tehetek a segítség nyújtás,nem hátat fordítani neki és magára hagyni hanem komolyan odaállni mellé és segíteni neki és vissza hozni az élet útjára.

Mindannyian bűnösök vagyunk,mindannyian követünk el hibákat és ezek a hibák közül vannak olyanok amelyek az emberek elött titokban maradnak mert a négy fal között maradnak de nem Isten elött.

Akkor milyen jogon ítélkezem én embertársam felett?

Nincs jogom itélkezni senki bűne fölött.

Jézus a megbocsátásra tanított és példát is mutatott rá nem is egyszer.

Én ezt így fogom fel és mindig a saját bűneimet taratom szem elött mert akkor mindig eszembe jút,hogy semmi jogom nics itélkezni mások fölött.

Bűnt követtél el?-az csak rád és Istenre tartózik.

Az alázatosság és a szeretet az én dolgom,a többi az Istené!

2014. okt. 30. 18:18
 18/56 anonim ***** válasza:
16%
üdv, ezekben igazad van kérdező, viszont nem említed, talán elfelejted, hogy Istennek joga van ítélkezni. ha azt írja, csak az urban házasodj, valószínű, nem véletlenül írja ezt. ha valaki mégsem így tesz, a maga baja, viseli a következményeit. viszont ezért a kinevezett bírók számon kérhetik, hiszen azt vállalta a keresztelkedéssel, és azzal, hogy tanú lett, hogy követi a bibliában leírtakat. ha ettől eltér, ki kell igazítania a gondolkodását. természetesen segíteni kell neki, amennyire lehet, ebben igazad van, miként irja a biblia, hogy a jó pásztor othagyja a 99 juhát az egyért, amelyik verembe esett. nyílván a tökéletlenség miatt ez sok helyen nem, vagy kevésbé működik, a nagy számok törvénye alapján biztos vannak hibás eljárások is.
2014. okt. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:

Vidiripi


r.sentinel!


"Ez mar unalom hogy minden 3-ik kerdes a Jehova Tanukat helyezi celkeresztbe."


Ez csak is azért lehetséges mert vannak tanúk akik írnak választ az itt feltett kérdésekre.

Ha nem lennének hidd el hogy ezen kérdések száma jelentősen megcsappanna.

De nyugi ez nem fog bekövetkezni. Szóval továbbra is minden megy úgy ahogy eddig. Ez miatt ne pánikolj! :)


"En sem fogadom el minden megjeleno valaszukat es belollem is neha kijon az ego, de szerintem levegobol kapott dolgot irtal ami a vadaskodast illeti."


Hogyan lehet levegőből kapott vádaskodás a dolog ha te magad is elismered hogy néha kijön belőled az ego?



24%-os!


"Az egyik problémád, hogy egyes Tanúk szerinted "fennhéjázók" és "szinte átkozódnak". Micsoda alattomos, semmitmondó, de igazán hangulatkeltő megfogalmazás, mellyel csak az a baj, hogy 'már-már rágalmazás'."


Egyáltalán nem rágalmazás! Sőt én magam vagyok rá a tanú hogy van ilyen fennhéjázó tanú itt az oldalon kommentelők között!

De ismerlek! Szóval inkább megkerestem.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..


"S ami a blogot illeti, magam is olvastam néhányszor azért, hogy megtudjak válaszolni az ellenségnek,"


Idézek egy mondatot. Ez azért nem semmi: "ellenségnek"

Csak és kizárólag azért mert azt írtad hogy: "...csak az a baj, hogy 'már-már rágalmazás'."

S ez engem nagyon is zavar ugyan is ez nem rágalom. Tudod az a jó hogy itt írásban kommunikálunk és az bizony meg is marad. Nem akarom lejáratni a tanúkat de amit írsz az már-már felháborít! Nem hagy nyugodni ez a dolog. Már csak azért sem mert ezek tapasztalatok. Tehát nem légből kapott dolgok hanem tapasztalatok. S nem is rágalom ha nem megtörtént eset. Valós esemény! S nem csak egy ilyen van!


De itt egy másik is lehet keresgélni!

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..


"Vagy honnan tudod, hogy az illető milyen erős szellemileg, éppen csak érdeklődő, vagy már kifelé áll a szénája a gyülekezetből?"


Hogy a kérdező honnét tudja az egy másik kérdés de én onnét tudom hogy sokszor te magad írsz olyan kommentet amiben megszólítod az adott válasz íróját. Tehát te magad is elhiszed hogy ő tanú mert úgy írsz neki s a válaszából lehet tudni hogy ő is tisztában van vele hogy te is tanú vagy!

De ha még sem akkor te is hazudsz és félrevezet. Mert én egy pillanatig sem kételkedtem benne hogy te tanú vagy! Sőt másokban sem.


"Nem akarsz ítélkezni? De ilyen inkorrekt "kérdéseket", azaz véleményt írni azt helyes?"


Tudod még Istennek is feltette egy hű követője és engedelmes szolgája a kérdést!

Hogy miért is élnek jobban a rablók?

Pontosan nem emlékszem a részletekre. De szerintem neked beugrik majd.


"Szerintem nem kéne sztorizni személyekről, főleg nem olyan dolgokról, amikben szemlátomást nem vagy otthon. Szóval érdemes óvatosan és körültekintően hozzáállni ezen kérdésekhez."


Én is írtam a SZEMÉLYES tapasztalataimról neked. Arról is hogy nekem is vannak ismerőseim barátaim a tanúk között. Sőt folytonos kapcsolatban vagyok olyan fiatallal is aki tanú családban él. Talán meg kellene mutatnom a beszélgetéseket azoknak a tanúknak akikkel kapcsolatban vagyok. Mit gondolsz jó ötlet lenne?


"Az nem kiközösítésre okot adó dolog, ha nem Tanú a házastársunk, de az igen, ha házasság nélküli szexuális kapcsolat történik."


Ez teljes mértékben így van!

2014. okt. 31. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:

Kedves Vidiripi!


Bár elsősorban nem nekem címzetes a hozzászólást, de egy részére azért szeretnék reagálni, ha nem bánod.:)


"Egyáltalán nem rágalmazás! Sőt én magam vagyok rá a tanú hogy van ilyen fennhéjázó tanú itt az oldalon kommentelők között!"


Senki sem mondta, hogy a tanúk tökéletesek lennének, tudom, unalmas ez a szöveg, de ők is emberből vannak, akiken néha felülkerekedhetnek az érzelmek. Persze azért azt sem árt figyelmbe venni, hogy a linkelt kérdésben szereplő tanú (Katy Weaver), miért írta azt, amit.


"S ami a blogot illeti, magam is olvastam néhányszor azért, hogy megtudjak válaszolni az ellenségnek,"


"Idézek egy mondatot. Ez azért nem semmi: "ellenségnek"."


Vidiripi, te minek nevezed azt a munkát, ami hosszú cikkeken keresztül lejárató kampányt indít azon egyetlen szervzet ellen, ami képes azt a munkát végezni, amit Krisztus megparancsolt? Nem ellenségesnek? Ami azt illeti, én is láttam már az illető blogját, itt a GYK kérdésein keresztül közvetett formában pedig rengeteg cikket elolvastam belőle (ha kell, megadom a linkeket), nem azt mondom, hogy mindet láttam, de pont elegendő mennyiséget ahhoz, hogy meg tudjam állapítani, mennyire korrektek. Az érvei ravaszok, akik csak felületesen ismerik a Bibliát, azokat könnyedén át lehet velük verni, ebből a célból is készültek, így jogosan nevezhetem az Ördögtől valóknak. A blog szerzője jelentős energiát fektet továbbá az olyan kétes valóságtartalmú történetek propagálására, mint amik itt is elhangzottak. Hangulatkeltés, manipuláció, elferdített, kicsavart érvelési módok jellemzik a szerzőt, szerinted minek kéne neveznie az ilyen személyt? Barátnak?? Nem ő Isten ellensége, mivel Sátántól való, s így a mi ellenségünk is, erről Jézus sem fog másként vélekedni az ítélet napján, megnyugtatlak.

2014. okt. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!