Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem ünneplik a jehovák...

Miért nem ünneplik a jehovák a születésnapot?

Figyelt kérdés
Bűnt volt nekik megszületni? Lényegre törő választ szeretnék, nem bibliai sablon idézetet.

2014. nov. 1. 10:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
23%
Mert pogány ünnep Jézus szültésnapját sem ünnepelték meg
2014. nov. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
50%

Egy másik ok amit szintén figyelembe veszünk az a származása.

„Korunk születésnappal kapcsolatos különböző szokásainak hosszú történetük van. Eredetük a vallás és a mágia birodalmában keresendő. A jókívánságok, az ajándékozás és az ünnepség, amelyeknek égő gyertyák is a tartozékai, az ókori időkben arra szolgáltak, hogy megóvják a születésnapi ünnepeltet a démonoktól, és biztonságát garantálják az eljövendő évre . . . A kereszténység egészen a negyedik századig elutasította a születésnap megünneplését mint pogány szokást” (Schwäbische Zeitung [a Zeit und Welt című magazin melléklete] 1981. április 3/4, 4. o.).

Mi nem folyunk bele semmibe ami a mágiával vagy démonokkal kapcsolatos. Mivel a Biblia egyértelműen kijelenti hogy azok akik ilyeneket tesznek "utálatosak" Istennek (5Móz 18:10-12).

Üdv!

2014. nov. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 sandor76 ***** válasza:

Kifejtve ,azert nem tartom ,mert meggyozodtem arrol miert nem helyes,meg akkor sem ha ez sok embernek szemet szur es nem fogja megerteni.

Nem azert nem, mert valaki vagy valakik ezt mondtak,ez ahhoz keves lenne indoklasnak,ettol tobb kell.

Akik nyomoznak utanna,nem nehez megerteni,miert nem helyes,es megtartani csak azert ,mert mindenki tartja es ciki lenne ha en nem igy tennek.

2014. nov. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nem azért tartanak születésnapot, mert mindenki tartja, és ciki lenne...

Azért tartanak, mert ez egy természetes emberi szokás, az emberek a szeretteiket a sajt születésüknek a napján felköszöntik. Ez csak emberség kérdése...

2014. nov. 3. 00:50
 15/18 Sztracsatellavagyok ***** válasza:
100%

Nem tartom az érveléseteket helyesnek. egyrészt, abból, hogy a Biblia nem említ időpontokat, nem következik, hogy nem is kell megünnepelni. Másrészt, hogyan lehet valami régit ráhúzni az újra? Teljesen megváltozott a világ, a szokások, minden. (Bocs kérdező, én is keresztény vagyok, csak nem Jehova tanúja.) "Senki sem tesz foltot új posztóból régi ruhára, mert a toldás kitép a ruhából, és még csúnyább lesz. Új bort sem töltenek régi tömlőbe, mert a tömlő szétreped: a bor is kiömlik, a tömlő is elpusztul,; hanem az újbort új tömlőbe töltik, és akkor mindkettő megmarad."

A honlapotokon elolvastam az ehhez kapcsolódó részt, megértettem, elfogadtam. Elfogadom, ha azt mondjátok, hogy nem szeretnétek megünnepelni. De ha már érveltek, akkor helyesen érveljetek mellette.

Azt viszont nem értem, hogy miért nem ünnepeltek semmit.

2014. nov. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Szerintem egyszerű rá a magyarázat: az összes ebbe a vallásba tartozó ember vagy depressziós, vagy olyan lelki problémákkal küszködik, amiket nem tud feldolgozni. Ha ezek a jehovák az aranyos beszédjükkel megtudják győzni ezt a lelkileg leépült embert arról, hogy csatlakozzon hozzájuk, mert nagyon jó lesz, akkor az csatlakozni is fog.


Azért nem ünnepelnek semmit, mert nekik nincs semmi ünnep. Nem örülnek semminek, nincs semmi örömük az életben azon kívül, hogy abban a közösségben nagyon jól elvannak egymással, és teljesen hülyeségeket magyaráznak be egymásnak, amitől megnyugszanak, és elfogadják azt, hogy élnek, még akkor is ha szarul. Csak képtelenek saját magukon változtatni, és ezért lépnek be ebbe a közösségbe, akik meg nem hogy segítenének változni, de nem is akarják megváltoztatni, mert pont ez a céljuk, hogy semmi más hite ne legyen.


Összességében minden vallás erről szól, csak a jehováké még idegesítőbb. Minden vallás azon alapszik, hogy valamit elhitessenek az emberrel, ami nem is úgy van, és hogy az ember mindig hibáztathasson valakit a saját nyomorúságáért, amiért a vallások szerint, természetesen nem Ő felelős, hanem egy felsőbb hatalom...

2014. nov. 5. 13:18
 17/18 Sztracsatellavagyok ***** válasza:
Kedves kérdező, rendben, hogy van véleményed, de nem tartom túl szép dolognak, hogy ezzel sárba akarsz döngölni mindenkit. Én sem értem a tanúkat, és lehet, hogy nekem is van valamilyen véleményem róluk, de nem fogom őket szidni amiatt, amilyenek. Főleg nem a vallásuk miatt. Nekem is van vallásom, engem is sokan szidtak már érte, főleg amíg én magam sem értettem még a saját vallásom "mondanivalóját".
2014. nov. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
A véleményem kinyilvánítása nem a szidásról szól. Hanem arról, hogy nem tudom elképzelni, hogy a mai modern világban hogy létezhet még ilyen...
2014. nov. 11. 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!