Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek nem érdekes, hogy...

Szerintetek nem érdekes, hogy pl. : Ábrahám nem hitt a háromságban?

Figyelt kérdés
2014. nov. 1. 19:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Persze, hogy nem, mivel a "szentharomsag" csak sokkal kesobb a kereszteny egyhaznal merult fel, egyebkent sztem ezzel a keresztenyseget a monoteizmus es politeizmus hatarvonalara helyezve...
2014. nov. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem zavar, Ábrahám Krisztus születése előtt élt.
2014. nov. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2 Krisztus előbbtől származott mint Ábrahám, csak még nem volt megtestesült állapotban. Megtestesülése után hívták már Jézus Krisztusnak.
2014. nov. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
2 Ábrahámnak Krisztus volt az aki beszélt az égő csipkebokor történetben.
2014. nov. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ábrahámot Isten három férfi alakjában látogatta meg, úgyhogy neki a Szentháromságról is lehetett tudomása.
2014. nov. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5 Ábrahám történetét keresd ki, és olvasd el, aki hozzászólt az Krisztus volt.
2014. nov. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6+



Péld.8-


14.

Enyém a tanács és a valóság, én vagyok az eszesség, enyém az erő.

15.

Én általam uralkodnak a királyok, és az uralkodók végeznek igazságot.

16.

Én általam viselnek a fejedelmek fejedelemséget, és a nemesek, a földnek minden birái.

17.

Én az engem szeretőket szeretem, és a kik engem szorgalmasan keresnek, megtalálnak.

18.

Gazdagság és tisztesség van nálam, megmaradandó jó és igazság.

19.

Jobb az én gyümölcsöm a tiszta aranynál és színaranynál, és az én hasznom a válogatott ezüstnél.

20.

Az igazságnak útán járok, és az igazság ösvényének közepén.

21.

Hogy az engem szeretőknek valami valóságost adjak örökségül, és erszényeiket megtöltsem.

22.

Az Úr az ő útának kezdetéül szerzett engem; az ő munkái előtt régen.

23.

Örök időktől fogva felkenettem, kezdettől, a föld kezdetétől fogva.

24.

Még mikor semmi mélységek nem voltak, születtem vala; még mikor semmi források, vízzel teljesek nem voltak.

25.

Minekelőtte a hegyek leülepedtek volna, a halmoknak előtte születtem.

26.

Mikor még nem csinálta vala a földet és a mezőket, és a világ porának kezdetét.

27.

Mikor készíté az eget, ott valék; mikor felveté a mélységek színén a kerekséget;

28.

Mikor megerősíté a felhőket ott fenn, mikor erősekké lőnek a mélységeknek forrásai;

29.

Mikor felveté a tengernek határit, hogy a vizek át ne hágják az ő parancsolatját, mikor megállapítá e földnek fundamentomait:

30.

Mellette valék mint kézmíves, és gyönyörűsége valék mindennap, játszva ő előtte minden időben.

31.

Játszva az ő földének kerekségén, és gyönyörűségemet lelve az emberek fiaiban.

2014. nov. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Úgy látom, kis bibliai visszacsatolásra volna szükség...Mózest valóban Krisztus szólította meg az égő csipkebokorból, Ábrahámot másképpen, de őt is a Krisztus. Az, hogy Ábrahámot három férfi látogatta meg, annak nincs köze a Szentháromsághoz, ugyanis csupán az egyik volt közülük az Úr, a másik kettő angyal volt, mint az ki is derül a szövegből.


Egyébként a Biblia progresszív kijelentés, ezért mindig a Biblia egészét kell figyelembe venni, nem pedig kiemelt részleteket, mert a Biblia egésze együtt áll meg, külön-külön nem feltétlenül. A Szentháromság tanítása valóban nincs a Bibliában levezetve, azonban a Biblia egészén végigvonul az Atya, a Fiú és a Szent Szellem személyére való hivatkozás. A Jahve Elohim is többesszám, és úgy lehetne magyarra fordítani, hogy Jahve Istenek, vagy Örökkévaló Istenek. Mózes írja ezt: "Halld Izráel: az Úr, a mi Istenünk, egy Úr!" (5Móz 4,5) Eredetileg valahogy így: Jahve Elohim (többesszám) egy Jahve. Nem igazán értem, hogyan lehetne ezt értelmezni a Szentháromság tanítása nélkül. Azt sem, hogy hogyan lehetne ezt összemosni a politeizmussal, ahol egy főisten alatt sok alacsonyabb rangú isten van, ami valójában a sátáni rendszer hierarchiája szerint van megkomponálva. Ezzel szemben a Biblia tanítása szerint az Atya nem egy főisten a Fiú és a Szent Szellem felett, hanem egyenrangú, ezért amikor Isten cselekeszik, abban mindhárom személy benne van.

2014. nov. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
üdv, nem csak ábrahám, a zsidók sem hittek a háromságban. Istenük eléggé részletes útmutatást adott nekik arra vonatkozóan, hogy hogyan mutassák be neki az imádatukat, nem valószínű, hogy elfelejtette volna megemlíteni nekik, hogy ő 3 személy lenne, sőt, épp az ellenkezőjét mondta. ha belegondolsz, szinte a zsidók az egyedüliek, aki egy Istenben hisznek, és nem istentriádokban. meg Jehova tanúi.
2014. nov. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Ling-ce ***** válasza:
Azt hogy Ábrahámot a Szentháromság látogatta meg a Rubljov-festmény dolgozza fel, nem a Szentírás. A mamrei jelenés kapcsán csak három férfiról szól a Szentírás, nem a három isteni személyről. Továbbolvasva a történetet inkább az derül ki, hogy Isten két angyala kíséretében látogatta meg Ábrahámot, Ő visszatér s a két angyal megy be Szodomába. Ábrahám nem tudhatott még a Szentháromságról, ezért nem csoda, hogy nem vallja meg. Krisztusra vannak jövendölések az Ószövetségbe, de így leírva, hogy Krisztus, nem szerepel benne. A Fiúisten preegzisztens, tehát tényleg idősebb Ábrahámnál, és bár Jézus Krisztus meg a Fiuisten egy, de nem ugyanaz. A Fiúisten születetlen, Jézus Krisztusról pedig onnantól kezdve beszélhetünk, hogy a Fiúisten a Szentlélek a serejéből Szűz Máriától emberi testet és lelket vett fel. Ő a születés. Így Jézus Krisztus mint valóságos ember fiatalabb Ábrahámnál. Ahogy ezt az írástúdók a szemére is vetik: Még ötven éves, sem vagy és láttad Ábrahámot? Jézus azt mondta, hogy ő előbbtől van, mint Ábrahám, de amikor ezt mondta, nem úgy beszélt magáról, mint a názáreti Jézusról, hanem mint a Fiúistentől. A Fiúisten és Jézus Krisztus annyira egyek, hogy tulajdonságaik felcserélhetőek, kivéve a Fiúisten születetlenségét, Jézus születésével.
2014. nov. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!