Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Élhet újra aki meghalt? Mit...

KZitus kérdése:

Élhet újra aki meghalt? Mit ír róla a Biblia?

Figyelt kérdés

Emberek millióit foglalkoztatja ez a kérdés.

Csak azok írjanak, akik ismerik a Biblia válaszát. Köszönöm.



2014. nov. 4. 18:32
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:

Rosszul tetted fel a kérdést, hogyha bibliai választ vársz. A Bibliában nincs olyan, hogy újra élhet vki. Vagy akár második, vagy sokadik élete lehet vkinek..., olyan sincs. Olyan van, hogyha befogadod Jézust a szívedbe, elfogadod ŐT megváltódnak, és ŐT követed, akkor örök életed lesz. Olvasd el az evangéliumokat, végig erről szólnak. Annál konkrétabb válaszokat nem fogsz kapni, mint amik az evangéliumokban le vannak írva.

/ Egyébként olyan még volt, amíg Jézus élt - az írások alapján - hogy feltámasztotta a halottakat pl. Lázárt. /

Szerintem a jelenben is vannak hasonló esetek, erről biztos tudna sok orvos nyilatkozni..., gondolok itt pl. az olyan esetekre, hogy amikor ők már lemondtak az adott betegről csodák csodájára még is túlélte.

2014. nov. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
22%
A halál nem visszafordítható folyamat. Egy mesekönyvet meg ne kezeljünk már tudományos írásként.
2014. nov. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:

"Élhet újra aki meghalt?"


Újra nem igazán, ahogyan azt ti hiszitek tanúk, de TOVÁBB VISZONT IGEN:

János evangéliuma 11,25 Monda néki Jézus: Én vagyok a feltámadás és az élet: aki hisz én bennem, ha meghal is, él; 26 És aki csak él és hisz én bennem, soha meg nem hal. Hiszed-é ezt?


Az már csak részlet kérdés, hogy halálunk után meg kell válnunk a fizikai testünktől...

2014. nov. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 sandor76 ***** válasza:

Igen, mert lessz feltamadas.

Jezus is beszelt rola,ugy ahogy Pal is,es szamtalanszor van lejegyezve a Bibliaban.

2014. nov. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:

Egyre többet olvaslak titeket és kezdem magam értelmi fogyatékosnak érezni...

Nekem marhára nem világos, hogy nektek miért jelent más az újra és a tovább élni.

Az tuti, hogy a teste egy hívőnek is szétrohad és megeszik a kukacok. Innentől kezdve nem tudom, miért ne halnánk meg.

2014. nov. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
5ös: hogy te mit hiszel az a szíved jogod, ahogy az is, hogy más mit hisz az meg annak a szíve joga. És nyugodtan tekintheted magad értelmi fogyatékosnak, ha annyi alap műveltséged sincsen, hogy nem nyilatkozol olyan témában/témákban, amikhez nem értesz, nem látsz rá, és igazából fingod sincsen róla. Plusz, ha nem tűnt volna fel a kérdésből nem egyéni véleményekre voltak kíváncsiak! Nem arra, hogy te miben hiszel, hanem arra, hogy a Biblia mit ír róla! Az utóbbi vonatkozik annak a hszesnek is, aki azt válaszolta, hogy a Biblia szerinte csak egy mese. Nem ez volt a kérdés!!!
2014. nov. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
Most nyugodtam meg, hogy nem velem van a gond. Pá.
2014. nov. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
Hiába, te figyu, azért mert Lucifer a nicked attól még nem leszel okosabb. :D Vehetnél róla példát, annak legalább esze is van! :D :P
2014. nov. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:

De te most mi a fenén hőbörögsz?

Mi rosszat mondtam?

Menjél már legózni:)

2014. nov. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:

Kedves Zitus,már nrm tudsz meglepni... :)

de íme a válaszom;


"És az élet megjelent és láttuk és tanubizonyságot teszünk róla és hirdetjük néktek az örök életet, a mely az Atyánál vala és megjelent nékünk;)"(1Ján.1:2)


"És ez az a bizonyságtétel, hogy örök életet adott nékünk az Isten és ez az élet az ő Fiában van. A kié a Fiú, azé az élet: a kiben nincs meg az Isten Fia, az élet sincs meg abban.

Ezeket írtam néktek, a kik hisztek az Isten Fiának nevében, hogy tudjátok meg, hogy örök életetek van, és hogy higyjetek az Isten Fiának nevében."(1Ján.5:11-13)


"Tudakozzátok az írásokat, mert azt hiszitek, hogy azokban van a ti örök életetek; és ezek azok, a melyek bizonyságot tesznek rólam; És nem akartok hozzám jőni, hogy életetek legyen!"(Jn.5:39-40)

2014. nov. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!