Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Élhet újra aki meghalt? Mit...

KZitus kérdése:

Élhet újra aki meghalt? Mit ír róla a Biblia?

Figyelt kérdés

Emberek millióit foglalkoztatja ez a kérdés.

Csak azok írjanak, akik ismerik a Biblia válaszát. Köszönöm.



2014. nov. 4. 18:32
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
Folyamatosan offolsz, de azt se veszed észre. És kicsit se a kérdésre válaszoltál egy ízben se, plusz mások válaszait is kiforgatod és úgy vitázol, plusz alapvető műveltséged sincs a témához a kötekedéseden kívül. Szerintem inkább te menj legózni. Sőt, tanulj meg szöveget értelmezni, mielőtt az én hszemből azt vonod le, hogy azt állítottam volna, hogy nincs halál. Rád férne.
2014. nov. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:

Én csak megkérdeztem. Miért fáj neked ha érteni szeretném?

Nincs kéznél a legó, valahová be van dobozolva.


Te mondtad, hogy nincs olyan, hogy valaki újra éljen.

Azt mondtad utána, hogy örök élet van.

Majd arról bszéltél, hogy volt aki majdnem meghalt, de megmenkült és nem halt meg.


Ebből mire kellett volna gondolnom?

Arra pedig nem válaszoltál, hogy miben más az örök élet, mint az új élet és ki mondott ilyet, hogy új élet.

2014. nov. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:

Jó persze a Lázáráos részen elgondolkodtam, hogy mi van.


De aztán jött egy ilyen megjegyzés:

"Újra nem igazán, ahogyan azt ti hiszitek tanúk, de TOVÁBB VISZONT IGEN: "

Ez nem volt tiszta.

2014. nov. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:

Most akkor az a vita, hogy egyből mennyország és pokol van, vagy alvás (megszűnés + újrateremtés)?


Te nagyon szereted magad.

2014. nov. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:

Meg ez is mi?


" Jézus: Én vagyok a feltámadás és az élet: aki hisz én bennem, ha meghal is, él; 26 És aki csak él és hisz én bennem, soha meg nem hal."


Ez hogy jön ide? Erre írtam, hogy bezony meghal.

2014. nov. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
Bocs, de a tanús részt nem én írtam. Ez az egyik. És ezt nem fogod fel, hogy nem rosszat írtál, hanem úgy vitázol, meg alkotsz véleményt, vagy választ, hogy közben alapvető biblai műveltséged sincs meg, talán még annyi se, amit közép iskolákban kötelezően megtanítanak, gondolom azokról az órákról biztos hiányoztál. Ez a butyuta kérdéseidből - amik inkább csak kötekedések - abból is látszik, de abból is, hogy az említett példán Lázáron, hogyan nyilatkoztál az imént. Mellesleg, ha megakarod érteni, akkor neked is, ahogy a kérdező Tanúnak is írtam - gondolom erről sincs fogalmad, h a Tanúknak milyen teológiáik vannak?! - olvasd el az evangéliumokat vitázás helyett. Értelmezd, esetleg vegyél középiskolai irodalom könyvet, és tanuld meg belőle a bibliai részeket stb.
2014. nov. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:

Rendben nem vitatkozom veled. Az Úr áldjon meg.

Mások teológikus zagyva dogmái meg nem érdekelnek. Maradok a Bibliánál.

2014. nov. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
ÉS Lucifer még egyszer írom, amit már priviben is írtam...senki nem írta, hogy nincs halál!!! Ezért tanulj szöveget is értelmezni. Szerintem menj vissza az iskolapadba, vagy ki tudja hány éves vagy, tanulj még kicsit, mielőtt teológiai vitákba avatkozol bele.
2014. nov. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:

Veszítettem. Most örülsz?

Te erre nem vagy képes. Nem bírod, ha nincs igazad a hitben.

2014. nov. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:

Ezt írja privátban:

"Anyám. Kezeltesd magad! Bye!"


Keresztény szeretet...

2014. nov. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!