Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívőknek is tetszik, elfogadha...

 1/6 anonim ***** válasza:

"

Már az első dal kifogásolható. A lady prostituáltra utal, a black pedig csak a sátántól lehet...Ráadásul a zene világi dolgokat próbál vallásos köntösbe öltöztetni, ahogy a világ ura tenné, a hazugságnak atyja.

" Bigott Jóska (2014.11.1. Budapest)


Amúgy pedig nagyon szeretem és nagyon jó együttes.

2014. nov. 11. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%

Az a helyzet, hogy a legtöbb keresztény, meg úgy amblokk a legtöbb konzervatív ember fejében megvan az a végtelenül primitív beidegződés, hogy a modern zene az rossz. Hogy miért, arra nem tudnak válaszolni, mert egyrészt zeneileg kb. egy frissen sült kenyér szintjén vannak, másrészt mindennemű régi mű, főleg a bibliai témájú újrafeldolgozása ellen vérben forgó szemekkel agitálnak, mert szerintük az gyalázat, ha valaki hozzá mer nyúlni és megpiszkálja a régi dolgokat "mer az úgy jaú ahogyan az van teccik érteni?"

Mivel ezek a számok erősen zsoltári hangulatot idéznek, ezért számukra is is egy régi mű, vagy műfaj meggyalázásának minősül. Oké, vannak dolgok, amik úgy jók ahogy vannak. Az Eiffel tornyot is újra felépíthetnénk akár tízszer olyan magasra, mint az eredetit, de nem sok értelme lenne, mert az egy adott korszakot képvisel, de a hívők szerint a Biblia és minden azzal kapcsolatos dolog időtlen, így nem értem, hogy miért cseszi a csőrüket, ha újra fel merik dolgozni. Megint csak egy öngól a vallásosok részéről, de már annyiszor lőttek a saját kapujukba ficakot, hogy fel se tűnik már.


Nekem a belinkelt zenék erősen alternatív műfajúnak tűnnek, én meg nem ugrok az alter zenékért, de ettől független nem égetem el máglyán azt, aki ilyeneket hallgat.

2014. nov. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A zenével inkább az van, hogy tudatosan beletesznek olyan nem hallható frekvenciákat, amivel lehet az agy bizonyos részét blokkolni, vagy stimulálni. A gondolkodást befolyásolják. Tehát agymosást végeznek zenén keresztül, meg tv-n keresztül is. Lehet, hogy jó kis dallamos zene, csak van árukapcsolás is.
2014. nov. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves második!


Általánosítasz. Ahogyan az ateista embereket is fel lehet osztani különféle csoportokra bizonyos tulajdonságok alapján, úgy a hívőket is. A sznobizmus azonban nem világnézeti kérdés, ahogy a bigottság sem az, ezekből pedig jócskán akad mindkét oldalon. A zene nem kötött műfaj. Nem beszélhetünk egy adott zenemű meggyalázásáról, ha valaki feldolgozza. A zenében nincs semmi szentség, kivéve, ha Istentől ihletett darabról van szó, de annak a feldolgozása sem bűn. Ami a keresztények számára biztos, hogy kerülendő az az ún. pszichedelikus zene, mert azt kábítószeres állapotban írták, a bizonytalan eredetű vallásos zene, meditatív jellegű zene és más, a new age jegyében készült zenék. De zenei stílusokra rámondani, hogy gonosz, meglehetősen bigott hozzáállás a kérdéshez. Mondjuk a keresztény black metál nálam is kicsapta a biztosítékot, de van ilyen "keresztény" zenekar is - Antestor. A keresztények jól teszik, ha más újjászületett keresztények zenéit hallgatják, függetlenül a zenei stílusoktól. Isten mindenféle zenei stílust felhasznál, bár a tuc-tuc zenékre még nem láttam a Szent Szellemet kiáradni, lehet, hogy azért, mert a keresztény zenészek annál igényesebbek. Ha a hívők ún. világi zenéket hallgatnak, akkor mindegy a zenei műfaj: a komolyzenén keresztül ugyanúgy megcsípheti a csalán, vagy megmarhatja a kígyó, mint a könnyű zenén keresztül. Szerintem, akik a komoly zenét favorizálják egyházi szempontból, azok abban hisznek, hogy Európa valaha tényleg keresztény volt, és ezek a zenék még abból az időből származnak, tehát azok még jók voltak. De mi sem áll messzebb a valóságtól.

2014. nov. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pedig ez a hang olyan jó :D (nem tudom, hogy minden fülhallgató átadja-e)

https://www.youtube.com/watch?v=L3ArRtXFP8E&t=410

2014. nov. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elfogadható de nekem nem tetszik.

Az első és utolsó is ami tetszett az ez volt:

https://www.youtube.com/watch?v=-HOQAhTUjWY

2014. nov. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!