Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehetünk Isten barátai?...

KZitus kérdése:

Hogyan lehetünk Isten barátai? Mi kell hozzá?

Figyelt kérdés

Van erre bibliai utalás?

CSAK Bibliát ismerő emberek véleménye érdekelne!



2014. nov. 14. 10:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
57%
El kell vele menni különféle helyekre, mozi színház, stb.
2014. nov. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom, én a gyermeke vagyok.
2014. nov. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Zitus, Zitus... nincs még meg a heti kvótád?
2014. nov. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Semmi különös nem kell hozzá. Isten bárkivel szívesen barátkozik.
2014. nov. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
56%
Imádkozzál lélek által nyelveken és hirdesd az evangéliumot.
2014. nov. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Legyél jó ember!
2014. nov. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
45%

Például egy Isten, hogy lehessen is vele barátkozni...

Az nem ártana hozzá...

2014. nov. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Ha két mágnesrudat egymáshoz közelítünk, akkor ezek egymást kölcsönösen vonzzák. A vonzás annál nagyobb lesz, minél közelebb kerülnek egymáshoz. Valami hasonlót figyelhetünk meg a Isten és a mi kapcsolatunkban is. Jakab tanítvány ugyanis ezt mondta: „Közeledjetek Istenhez és ő közeledni fog hozzátok” (Jakab 4:8).

Azzal is közelebb kerülhetünk Istenhez, ha többet tudunk meg róla (János 17:3). Isten Szavát tanulmányozva megtudhatjuk például, mi Isten neve, mi a földre vonatkozó szándéka, mi a négy alaptulajdonsága: a szeretet, bölcsesség, igazság és hatalom.

2014. nov. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
43%

Szia!


Van! "Ez az én parancsolatom, hogy szeressétek egymást, amiképpen én szerettelek titeket. Nincsen senkiben nagyobb szeretet annál, mintha valaki életét adja az ő barátaiért. Ti az én barátaim vagytok, ha azokat cselekszitek, amiket én parancsolok néktek. Nem mondalak többé titeket szolgáknak; mert a szolga nem tudja, mit cselekszik az ő ura; titeket pedig barátaimnak mondottalak; mert mindazt, amit az én Atyámtól hallottam, tudtul adtam néktek." (Jn. 12:12-15).


Jakab apostol írja: "Ábrahám, a mi atyánk, nem cselekedetekből igazíttatott-é meg, felvivén Izsákot, az ő fiát az oltárra? Látod, hogy a hit együtt munkálkodott az ő cselekedeteivel, és a cselekedetekből lett teljessé a hit; és beteljesedett az Írás, amely ezt mondja: Hitt pedig Ábrahám az Istennek, és tulajdoníttatott néki igazságul, és Isten barátjának neveztetett."


Összefoglalva: engedelmesség és hit.


Üdv. Péter

2014. nov. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
48%
Péter elfelejti, hogy Jézus egyetlen feltételhez kötötte az üdvösséget és ha azt megtesszük, akkor válunk Isten gyermekévé. Na ezt teszi a betű imádata, hogy a Bibliát kiforgatva olvassa és nem szabad Krisztusban.
2014. nov. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!