Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Háromság vagy egy Isten? Csak...

Háromság vagy egy Isten? Csak hívök válaszát várom.

Figyelt kérdés

Konkrét válaszokat szeretnék arra,hogy :

Jézus szerint miért az elsö minden parancsolatok közül,hogy " a mi Istenünk egy Ùr?"-ha ö is Isten??


Miért nem tud Jézus az utolsó napról és óráról ha ö is Isten?


Hogy lehet Jézusnak kezdete,ha ö is Isten?(Példab.8/22;Jelenések 3/14)


(János 5/26)"Mert amiként az Atyának élete van önmagában,akként ADTA a Fiúnak is,hogy élete legyen önmagában."Vajon Istennek nincs magától élete önmagától,úgy kell kapnia???


Jézus neve:a Messiás ,olajjal felkent föpapra vonatkozott,valamint királyokra,bírákra kizárólag.Miért esküdött meg az ùr,hogy ;pap vagy te minörökké Melkisédek rendje szerint?(Zsidó 7/21)-ez most kinevezés,vagy leminösítés akkor?


"Az én tudományom nem az enyém,hanem azé,aki küldött engem."(János 7/16).Isten mindentudó,akkor hogy van ez??



Hogy tudta Isten kegyelméböl megízlelni a halált ha Ö is Isten,és miért lett a halál elszenvedéséért dicsöséggel és tisztességgel megkoronázva ha ö Isten??Lehet Isten nagyságát überelni??(Zsidó 2/9)


Miért kellett öt szenvedések által tökéletessé tenni??Hiszen Isten tökéletes!


Miért kellett öt felhatalmazni,felkenni Istennek(Csel.5/29;2/33-36)ès miért nyerte el a Szent Lelket az Atyától??Isten minden hatalommal rendelkezik!!De csak azután tudta kitölteni a tanítványokra,miután elnyerte azt az Atyától.Nem érdekes??Már csak azért is,mert egyesek szerint a Szent Lélek egy Isten.Öt töltötték ki a népre??


Ha a Szent Lélek nem Isten lelke,akkor mi értelme van a következö igeversnek??(a Kor.2/11)"Ki ismeri az ember belsö dolgait,ha nem a benne lakó emberi lélek?Hasonlatosképpen Isten titkait sem ismeri senki,csak Isten lelke."


(János 20/17)"Felmegyek az én Atyámhoz,és a ti Atyátokhoz

,az én Istenemhez,és a ti Istenetekhez."Ez az ige is érdekes a háromság tükrében.Hogyan érti ezt Jézus,ha ö Isten???Az Istennek is van Istene???


(Jel.3/12)"...felírom reá az én Istenemnem nevét,és annak városának nevét,az új Jeruzsálemét,mely az égböl száll alá az én Istenemtöl."ki odafönt Jézus Istene ha ö egyenlö az Atyával???


Miért nevezi Isten Jézust szolgájának,ha ö Isten???(Èsa.42/1;Máté 12/18)


"Jézus még nem dicsöittetett meg"(János 7/39)Ha János szerint Jézus Isten,akkor miért kellett megdicsöíteni??



Miért kellett mindenben tökéletes úgy cselekednie,úgy beszélnie,ahogy az Atya tanította???Hiszen egy Istent nem lehet tanítani!!Márpedig lejövetele elött lett tanítva,ha az Atya tanította.(János 8/28)


Miért kell naki csak addig uralkodnia,míg Isten lábai alá veti ellenségeit?Miért nem maga veti alá magának ha ö mindenható??(1Kor 15/25)


Miért kell visszaadnia a hatalmát,ha ellenségei lábai alá lettek vetve?Isten vissza tudja adni a hatalmát??-Kinek?(1Kor 24/28)


"Egy az Isten és mindeneknak Atyja,aki mindeneknek felette van és mindenek által és mindnyájatokban munkálkodik."-a többi igehelyet figyelembe véve,akkor Jézusra illik ez a vers???


Ja,és mielött az a vád érne,hogy Jehova tanúja vagyok,nem vagyok az!!!!



2014. nov. 12. 10:45
1 2 3 4 5
 1/45 Szeressük egymást ***** válasza:
65%

"Háromság vagy egy Isten?"


Helytelen a kérdés is.

Háromság és egy Isten.


Egy Isten három személyben.

2014. nov. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 Szeressük egymást ***** válasza:
57%

Itt egy kis összefoglaló:


"Tehát a Biblia Szentháromságról szóló tanítása a

következõ képpen foglalható össze: Isten egy hármas

egység. Isten minden személye egyenlõen és örökké

Isten. Mindegyik szükséges és különálló, mégis egy. A

három személy logikus és ok-okozati sorrendben

fordul elõ. Az Atya láthatatlan, minden létezõnek

mindenütt jelenlevõ Forrása, aki a Fiúban és a Fiú

által lett láthatóvá, a Szentlélekben és a Szentlélek

által tapasztalható meg. A Fiú az Atyától származik, a

Szentlélek pedig a Fiútól. A világ teremtése esetében

az Atya volt a mögötte lévõ Gondolat, a Fiú volt az Ige,

mely életre hívta, a Szentlélek pedig a Tett, ami

valósággá tette. A Fiúban, az Úr Jézus Krisztusban

“látjuk” Istent és megváltását, azután megtapasztaljuk

ennek valóságát a hit által, a Szentlélek bennünk való

jelenléte által."


Bővebben:


[link]

2014. nov. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 Mulder614 ***** válasza:
59%

Továbbá hogyan került Jézus az "Isten jobbjára" ha ő egyenlő Istennel?


Mégiscsak van köztük egy rangbeli különbség...

2014. nov. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
24%
üdv, nos a zsidók, akik Isten kiválasztott népe volt, mielőtt megölték a fiát, pontosan tudták, hány Istenük van. egy. nagyon viccesnek tartják napjainkban a zsidók, hogy az az Isten, akit ők imádtak évezredeken át, egy olyan vallás szerint, ami krisztus követőjének mondja magát, már háromságot imád. egy zsidó kineveti azt, hogy az ószövetség Istene háromság. hogy miért lehet Jézus is Isten? nos a biblia szerint a Teremtő annyira szereti azt, akiről ezt írja: "Ő a láthatatlan Isten képmása, az egész teremtés elsőszülötte" annyira értékeli a váltságát, és a készségességét, hogy mindenki másnál magasabb szintre emelte: "akié egyedül a halhatatlanság" azaz Jézus már nem a Teremtőtől függ, habár teremtmény. a Teremtő akár az angyalokat is el tudja pusztítani, ha akarja, pl sátánt és démonait elpusztítja majd, mert joga és hatalma is van hozzá. de Jézusban annyira megbízik évmilliárdos tapasztalata alapján, hogy a biblia szerint neki olyan kiváltságot adott, ami senki másnak sincs, csak a Teremtőnek: halhatatlanságot. itt szeretném tisztázni, hogy nagy különbség van örök élet, és halhatatlanság között. az emberek is örökké élhetnek majd, de ehhez folyamatosan Isten segítsége fog kelleni. az angyalok is örökké élhetnek, Isten akaratából, és segítségével. Jézus ezért Isteni lény, mert már Ő nem szorulna Istenre ilyen értelemben, de mégis alázatosan elismerei, hogy :"Igen, mid van, amit nem kaptál? Ha meg úgy kaptad, miért dicsekszel, mintha nem kaptad volna?" nem úgy, mint sátán, aki azt akarta, hogy őt imádják a Teremtő helyett, Jézustól is ezt kérte a 3. próbája alkalmával. mert "Az emberölő volt kezdettől fogva, és nem állt erősen az igazságban, mert nincs benne igazság. Amikor a hazugságot szólja, a saját lelkülete szerint szól, mert hazug ő, és a hazugság atyja." odáig ment a hazugságban, hogy napjainkban sokan Teremtőként imádják Jézust, holott ő ilyet sohasem akart, sőt, számára ez a legnagyobb sértés. pont Ő az, aki mindig a Teremtőre irányította a figyelmet, és nem saját magára, akár lázár halálakkor, akár jános esetében, a jelenések átadásakkor:"Majd így szól hozzám: „Ezek az Isten igaz beszédei.” Erre leborultam a lába előtt, hogy imádjam. Ő azonban ezt mondja nekem: „Vigyázz! Ne tedd! Csak rabszolgatársad vagyok, neked és testvéreidnek, akik ragaszkodnak a Jézus melletti tanúskodás munkájához. Az Istent imádd" béke :-)
2014. nov. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
28%

Egy biztos, hogy a Krisztus nem egyenlő az Atyával, a többi csak találgatás.

Amiben én még biztos vagyok, hogy nem a nevük a fontos, hanem a tanításuk.

Imádni nem szájjal kell valakit.

2014. nov. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
Kedves elsö válaszoló!Èn nem összefoglalót kértem,hanem konkrét kérdésekre,konkrét válaszokat!
2014. nov. 12. 13:33
 7/45 anonim ***** válasza:
52%

A konkrét válaszokat megkaptad, miért kell hosszú választ írni? :( Azért se fogok egyenként válaszolni az igékre, csupán ezt másolom be a Bibliából, a te dolgod az, hogy NE a gyakori kérdéseken tedd fel a kérdésed, hanem imában Istennek:

1Kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige. 2Ő kezdetben az Istennél volt. 3Minden általa lett, és nélküle semmi sem lett, ami létrejött. 4Benne élet volt, és az élet volt az emberek világossága. 5A világosság a sötétségben fénylik, de a sötétség nem fogadta be. 6Megjelent egy ember, akit Isten küldött, akinek a neve János. 7Ő tanúként jött, hogy bizonyságot tegyen a világosságról, és hogy mindenki higgyen általa. 8Nem ő volt a világosság, de a világosságról kellett bizonyságot tennie. 9Az Ige volt az igazi világosság, amely megvilágosít minden embert: ő jött el a világba. 10A világban volt, és a világ általa lett, de a világ nem ismerte meg őt: 11saját világába jött, és az övéi nem fogadták be őt. 12Akik pedig befogadták, azokat felhatalmazta arra, hogy Isten gyermekeivé legyenek; mindazokat, akik hisznek az ő nevében, 13akik nem vérből, sem a test, sem a férfi akaratából, hanem Istentől születtek. 14Az Ige testté lett, közöttünk lakott, és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét, telve kegyelemmel és igazsággal. 15János bizonyságot tett róla, és azt hirdette: „Ő volt az, akiről megmondtam: Aki utánam jön, megelőz engem, mert előbb volt, mint én.” 16Mi pedig valamennyien az ő teljességéből kaptunk kegyelmet kegyelemre. 17Mert a törvény Mózes által adatott, a kegyelem és az igazság Jézus Krisztus által jelent meg. 18Istent soha senki sem látta: az egyszülött Isten, aki az Atya kebelén van, az jelentette ki őt.


Az, hogy emberré lett, az csodálatos. Amíg nem érted meg, addig ne tagadd, mert a tagadás, a lázadás nem Istentől van, hanem a sátántól.

Áldott napot.

2014. nov. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
35%

a Teremtő mindenható nem egy háromság elméletnek a része


Ezt később próbálták meg bizonyos versek miatt belemagyarázni, mint más egyebet is, és ettől tűnik a biblia ellentmondásosnak, pedig nem az


Isten Mono, és ezt mindig is kihangsúlyozta, Sőt Jézus is idézte a Mózes könyvéből utalva erre, plusz kijelentette hogy az Atya nagyobb nála, és semmit nem tesz az Atya jóváhagyása nélkül.

2014. nov. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:

Kedves Filoszgod!

Nem hiába tettem fel konkrét kérdéseket!Arra válaszolj légyszi amit kérdeztem.Ha nem tudsz,akkor pedig azt írd ide!

2014. nov. 12. 16:07
 10/45 A kérdező kommentje:
Sajnos egy olyantól sem kaptam konkrét választ,aki hisz a háromságban.Èrdekes,hogy ilyenkor mindenki mellébeszél.Végre valaki merne arra vállakozni,hogy ténylegesen arra válaszol a Biblia segítségével amit kérdeztem?
2014. nov. 12. 16:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!