Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, miért érzem...

Jehova tanúi, miért érzem úgy, hogy ti a saját erőtökből akartok üdvözülni?

Figyelt kérdés

Egyik testvéretek ezt írta: "üdv, ez nem igaz. a hit ugyanis halott cselekedetek nélkül. nem elég hinni Jézusban, hanem hitet kell benne gyakorolni, ami óriási különbség. béke"


Én ebből azt vettem ki, hogy a cselekedeteket te saját magad viszed véghez.

Pedig a Biblia azt állítja, hogy ezek a cselekedetek már "csak" a gyümölcsei a hitnek.

Először van a hit, és azután Jézus "felhasznál" téged ezekre a cselekedetekre, de azokat nem te viszed véghez, hanem Jézus.

Hiszen Pál írja: hogy akarjam a jót, van lehetőségem, de arra, hogy megtegyem nincs.

Vagyis te képtelen van jót cselekedni.


2014. nov. 17. 11:20
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:

"41

És mi ugyan méltán; mert a mi cselekedetünknek méltó büntetését vesszük: ez pedig semmi méltatlan dolgot nem cselekedett.

42

És monda Jézusnak: Uram, emlékezzél meg én rólam, mikor eljősz a te országodban!"


Szerintem itt a legfontosabb bűnbánaton van.

Látszik, hogy a lator jóindulatú, nem mérgezett a szíve.

Azt hiszem ez számít a legjobban, hogy kinek milyen a szíve és miért.


Én nem mondom, hogy nem fontos a hit, csak azt, hogy cselekedet nélkül semmit nem ér. És a hit tényleg bizalamt jelent. A cselekedet meg a jó szándék megvalósítása. A másik kirángatása a sz..ból, ha lehet ezt így mondani. És nem szájjal meg ígéretekkel. (mert könnyű azt mondani, hogy az éhezőnek, hogy ovlasd el a bibliát, mikor pénze sincs rá).

2014. nov. 18. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:

A karitatív munka = jó cselekedet

A hit pedig a krisztus tanításába vetett bizalom számomra.

Én nem ítélek el egy ateistát sem, aki törekszik rendes emberke lenni. De azt elítélem, aki a hitről pofézik és nem úgy cselekszik. vagy azt hazudja, hogy elég ha a pincében hiszel, a többiek meg bukjanak fel.

És igen, imádkozni sem azért kell, mert varázslás.

Azt ha tévedek majd leverik rajtam.

2014. nov. 18. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
Az is mit ér, ha azt hajtogatjuk, hogy volt egy krisztus, akit odafúrtak a fára, de cuki volt, de jó, hogy meghalt értem, aztán ott egye meg a fene a többieket meg az egész tanítását. a lényeg, hogy értem már elpatkolt és imádom ezért.
2014. nov. 18. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:

Egyébként meg a szamaritánus is segített, nem pedig imádkozott a templomban vagy oda dobott egy Bibliát.

A gond szerintem mindig a hit definíciójában van. Mert sokan azt hiszik, hogy akkor lesz valaki jó ember, hisz egy névben, hogy illés létezett stb.

Nekem valahogy nem ez a hit.

Szerintem csak az tud hinni, aki megismeri az Urat vagy meg akarja. Mert egyesek szerint az Úr pedofil, mások szerint gyilkos és ha valaki ebben hisz, akkor jó?

2014. nov. 18. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
Vagy tényleg mindenki undorító, gonosz, megtorlandó szemét, aki nem rángatózik és fröcsög halandzsát?
2014. nov. 18. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:

még ennyit ehhez a témához, mely meglepö számomra.


Sokan értik. Tudják, hogy Isten nem veszi le a vállunkról a felelösséget, mondva, elég fiam-lányom, hogy hiszel bennem. Ez így túlságosan is könnyü lenne, és igazságtalan is.


Ezt írja a Galata 5:19-21: "A testnek cselekedetei ezek házasságtörés, paráznaság ...bálványimádás, varázslás, gyülölködések, harag..írígységek, gyilkosságok, részegségek, ....akik ilyeneket cselekszenek, Isten országának örökösei NEM lesznek."


Gondolom egyszerü, érthetö világos magyarázat a Bibliából.


Tehát összegezve, életfontosságú a hit, Zsidók 11:6, a pontos ismeret János 17:3 és a cselekedetek Jakab 2:26


Kedves kérdezö, azt tanácsolnám neked, hogy vedd elö a Bibliádat, keresd ki benne ezeket a verseket, és nyugodtan gondolkodj el felette, meg a Filoszgodnak is ez lenne a tanácsom, ha elfogadja :)

2014. nov. 18. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:

   Ján 3:15 Hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

  Ján 3:16 Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.


  Ján 3:36 Aki hisz a Fiúban, örök élete van; aki pedig nem enged a Fiúnak, nem lát életet, hanem az Isten haragja marad rajta.


  Ján 5:24 Bizony, bizony mondom nektek, hogy aki az én beszédemet hallja és hisz annak, aki engem elbocsátott, örök élete van; és nem megy a kárhozatra, hanem általment a halálból az életre.


  Ján 6:40 Az pedig annak az akarata, aki elküldött engem, hogy mindaz, aki látja a Fiút és hisz ő benne, örök élete legyen; és én feltámasszam azt azt utolsó napon.


  Ján 6:47 Bizony, bizony mondom nektek, Aki énbennem hisz, örök élete van annak.


 Apcs 13:48 A pogányok pedig ezeket hallván, örvendezének, és magasztalják vala az Úrnak igéjét; és akik csak örök életre választattak vala, hivének.


 Róm 5:21 Hogy miképpen uralkodott a bűn a halálra, azonképpen a kegyelem is uralkodjék igazság által az örök életre a mi Urunk Jézus Krisztus által.


 Róm 6:23 Mert a bűn zsoldja halál; az Isten kegyelmi ajándéka pedig örök élet a mi Urunk Krisztus Jézusban.


  Tit 3:7 Hogy az ő kegyelméből megigazulván, örökösök legyünk az örök élet reménysége szerint.


  Luk 18:26 Akik pedig ezt hallották, mondának: Ki üdvözülhet tehát?

  Luk 18:27 Ő pedig monda: Ami embereknél lehetetlen, lehetséges az Istennél.


  Apcs 4:12 És nincsen senkiben másban üdvösség: mert nem is adatott emberek között az ég alatt más név, mely által kellene nekünk megtartatnunk.


  Apcs 16:30 És kihozván őket, monda: Uraim, mit kell nekem cselekednem, hogy üdvözüljek?

  Apcs 16:31 Azok pedig mondának: Higgy az Úr Jézus Krisztusban, és üdvözülsz mind te, mind a te házadnépe!


  Ef 1:13 Akiben ti is, minekutána hallottátok az igazságnak beszédét, üdvösségetek evangéliumát, amelyben hittetek is, megpecsételtettetek az ígéretnek ama Szent Lelkével.


  2Tim 3:15 És hogy gyermekségedtől fogva tudod a szent írásokat, melyek téged bölccsé tehetnek az üdvösségre a Krisztus Jézusban való hit által.


  Tit 2:11 Mert megjelent az Isten üdvözítő kegyelme minden embernek.


  Zsid 7:25 Ennek okáért ő mindenképpen üdvözítheti is azokat, akik ő általa járulnak Istenhez, mert mindenha él, hogy esedezzék értük.


 1Pét 1:5 Akiket Isten hatalma őriz hit által az üdvösségre, amely készen van, hogy az utolsó időben nyilvánvalóvá legyen.


A kegyelem valóban igazságtalan.

2014. nov. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
a szeretet ellen nincs törvény, és mindannyian ugyanazt a jutalmat kaphatjuk.
2014. nov. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:

Akik viszont látnak a bűnök megmarad. És hiába mondják, hogy uram, uram, mert a krisztus beszéde volt a fontos, ahogy beidézted.


A kegyelem nem igazságtalan, nincs szutykos elrendelés.

Az igazság fáj.

2014. nov. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:

Ján 3:36 Aki hisz a Fiúban, örök élete van; aki pedig nem enged [ENGEDELMESKEDIK] a Fiúnak, nem lát életet, hanem az Isten haragja marad rajta.


Ezt jó, hogy előhoztad, mert a HIT ELLENTÉTE AZ ENGEDETLENSÉG!


Döbbenetes, de megnéztem 5 angol nyelvű fordítást, és 5-ből 4-ben a "nem engedelmeskedik" helyett a "nem hisz" szerepel. Az engedelmesség, mint üdvösség feltétele nem illik bele egyesek teológiájába, és még az írásokat is meghamisítják emiatt.

2014. nov. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!