Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, miért érzem...

Jehova tanúi, miért érzem úgy, hogy ti a saját erőtökből akartok üdvözülni?

Figyelt kérdés

Egyik testvéretek ezt írta: "üdv, ez nem igaz. a hit ugyanis halott cselekedetek nélkül. nem elég hinni Jézusban, hanem hitet kell benne gyakorolni, ami óriási különbség. béke"


Én ebből azt vettem ki, hogy a cselekedeteket te saját magad viszed véghez.

Pedig a Biblia azt állítja, hogy ezek a cselekedetek már "csak" a gyümölcsei a hitnek.

Először van a hit, és azután Jézus "felhasznál" téged ezekre a cselekedetekre, de azokat nem te viszed véghez, hanem Jézus.

Hiszen Pál írja: hogy akarjam a jót, van lehetőségem, de arra, hogy megtegyem nincs.

Vagyis te képtelen van jót cselekedni.


2014. nov. 17. 11:20
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:

"aki saját erejéből szeretne üdvözülni az lehetetlen. ahoz létfontosságú a hit. "


Mit jelent üdvözülni?

Aki üdvözülni akar, mit tesz?

Mi az üdvözölés feltétele és miért?


Akár hogyan nézem csak úgy van értelme ennek a kijelentésnek, ha arra céloztál, hogy aki nem hisz, az nem fog üdvözülni. Mert az üdvözölés feltétele a hit.

Így az a rész fölösleges zavaró, hogy "saját erőből".

Saját erőből mit akar? Ezért kérdeztem rá az üdvözülésre.


"minden vallásban vannak akik hit által engedelmeskednek, és vannak akik cselekszenek hogy megmeneküljenek."

Most megértettem végre a nézeteiteket, hála ennek a kijelentésnek.

Azt gondoljátok, hogy a cselekedet azért van, hogy mentsük az életünket. Akit pedig a hit (szellem) átjár, az szívből és értelemből segít.


Ez igaz. Csak olyan hülyén becsomagolva adjátok el, hogy tök félreérthető.

2014. nov. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:

Viszont ahhoz, hogy valaki szívből segítsen nem kell hinni sem a krisztusban, sem pedig a Bibliában.

Vagy úgy gondolod, hogy anélkül mindenki gonosz vagy csak menti az életét?

Vagy hogy jön ide akkor megint a saját erőből való üdvözülés?

Egy ateista saját erőből akar üdvözülni?


Ti szerintem csak azt akarjátok hangsúlyozni, hogy a hit fontos, nélküle nincs üdvözülés. Csak néha úgy írjátok le, mintha a cselekedet vagy rossz lenne vagy fölösleges stbb...

2014. nov. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
A hit meg mondom csak akkor értelmes, ha nem hiszékenység, hanem bizalom, enegedelmesség, értelem, szeretet.
2014. nov. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy az üdvözülés tényleg nem telejsítmény alapú. De aki hisz, azt azért a jó tettek motíválják.
2014. nov. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
Helyesen fogalmazva a hit (is) motívál jóra, nem az önimádatra, ítélkezésre, és a zárkába.
2014. nov. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!